PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Czy sprezarka klimy ma spinac na stale czy wlacza sie i wylacza?



Sliwiec
21-04-2011, 14:51
jwt
Mundek wlasnie odebrany po przegladzie klimy,odgrzybianiu,myciu,czesaniu z wlosem i wymianie filtra kabinowego.
Slysze ze sprzeglo klimy caly czas strzela, trzyma 3-5 sekund,na 2 sekundy pusci. Czuc chlodek z nawiewu tylko to tluczenie mnie martwi.
Po wyjeciu przekaznika R3 i spieciu stykow na krotko sprzeglo spina na stale (nie strzela) a z nawiewow po chwili leca niemal kostki lodu.
Klimaciarze powiedzieli ze instalacja jest szczelna, sprezarka dziala jak nalezy.

Mam do nich wrocic z kilkoma czarnuchami,palnikami i obcegami i zrobic im z odwlokow jesien sredniowiecza czy powyzsze zachowanie jest normą?

---------- Post dodany o 14:51 ---------- Poprzedni post dodany o 14:45 ----------

aha - po zalaczeniu klimy od razu pracuja dwa wentylatory.

Optysio
21-04-2011, 15:34
Wg mnie klima pracuje normalnie. Nie musisz robić im jesieni średniowiecza. Sprężarka nie może spiąć na stałe, bo w końcu miałbyś takie ciśnienie, że coś by puściło. Szczególnie teraz, kiedy jeszcze nie ma upałów.

malarz
21-04-2011, 21:26
Witam mam mondeo 1,8TD i gdy włączę klimę która notabene chłodzi jak należy , odczuwam mocne spadki mocy podczas włączania się sprężarki a włącza się i wyłącza co chwilę więc jest to denerwujące , mam się do tego przyzwyczaić czy coś jest nie tak w moim drugim mondku 20 16v nie ma takich objawów.Czy sprężarka na pewno co chwilę ma się wł i wył w benzyniaku tego nie odczuwam .Proszę o kilka opinii jeżeli można

Optysio
21-04-2011, 23:43
Kopciuch jest słabszy od benzyny i na pewno bardziej czuć. Jednak warto podjechać do klimatologa i sprawdzić ilość czynnika. Jak będzie za mała to sprężarka będzie miała częstsze załączenia i wyłączenia.

pupek86
22-04-2011, 22:00
ilość czynnika. Jak będzie za mała

to czujnik niskiego ciśnienia nie pozwoli na start sprężarki

Optysio
22-04-2011, 22:16
to czujnik niskiego ciśnienia nie pozwoli na start sprężarki

Owszem, ale jest taki stan, gdzie ilość czynnika jest mała i częstsze cykle sprężarki, a czujnik niskiego ciśnienia jeszcze nie rozłącza.

pupek86
22-04-2011, 22:31
;)
Owszem, ale jest taki stan, gdzie ilość czynnika jest mała i częstsze cykle sprężarki, a czujnik niskiego ciśnienia jeszcze nie rozłącza.
no chyba że tak. tego nie wiedziałem

Sliwiec
23-04-2011, 01:23
spoko, klima dziala ok.
chlodzi jak nalezy. Podlaczylem "domowym" sposobem wspomaganie zimnego rozruchu do pompy i zalaczenie sprezarki nie jest juz tak odczuwalne.
Tak czy siak zajrze do tego sprzegla, bo sam dzwiek jest bardzo glosny.
Niemniej jednak - wszystko dziala jak nalezy.

malarz
23-04-2011, 19:25
Witam i dziękuję za info w obu mondkach napełniona świeżo klima więc pewnie tak się musi załączać co chwilę :)
Pozdrawiam Mondeomaniaków ;)
WESOŁYCH ŚWIAT !!!

stachu1ok
23-04-2011, 19:43
stary również wesołych świąt a odnośnie klimy wszystko raczej ok jeżeli pracuje tak będzie co chwila się wł i wył także bez obaw natomiast to sprzęgło raczył bym sprawdzić bo raczej powinno cicho i gładko wchodzić do pracy pozdro

pupek86
26-04-2011, 17:36
no i lipa. wyszło że coś nie tak z klimą :( na azocie nie pokazało dziury w układzie ale machina do nabijania nie chciała wystartować bo nie mogła wytworzyć próżni. klimatolog powiedział że może być coś nie teges z jakimiś oringami. w piątek jadę do innego i zobaczymy co tam wyjdzie.

Optysio
26-04-2011, 19:56
Pupek, w zeszłym roku właśnie kole kwietnia miałem identyczny problem. Odwiedziłem 3 klimatologów, pognębiłem jeszcze kilku telefonicznie i dowiedziałem się, że MK1 i MK2 tak miewały. Uszczelnienia w tym modelu robione są na ciśnienie i nie trzymają próżni. Można to zrobić, ale koszt o mało mnie nie zabił. Na azocie u mnie nie zeszło nic. Wobec tego kazałem nabić klimę (mimo ich sprzeciwów, bo chcieli brać się za uszczelnianie) i odpukać w niemalowane do dzisiaj chłodzi, aż miło.

rafantek
27-04-2011, 01:24
sprezarka w starszych autach chodzi non stop, do momentu zadziałania wyłacznika/czujnika de-ice albo presostatu na stopniu wysokim. W praktyce wyłącza sie raz na kilkadziesiat sekund, bądz w upały prawie wogole. Cykanie non-stop wskazuje na problem, albo ktorys z czujnikow, albo samego sprzegła