PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Dzwonienie w komorze silnika?



Johnny2
22-04-2011, 15:35
Od jakiegoś czasu(ciężko powiedzieć od kiedy) słyszę w kabinie taki 'świst', 'piszczenie' ciężko określić, słychać to chyba tylko przy dodawaniu gazu dochodzi to mniej więcej z środkowej części/prawej części komory silnika, lub spod dechy.
Czy ktoś miał coś takiego? Co to może być?
pasek był zmieniany 2,5roku temu, zrobiłem na nim około 25tys. km.

Stasio1948
23-04-2011, 09:39
Podobne odgłosy wydawał silnik w Mondku żony (1,8 TD).Przy dodawaniu gazu w okolicach 2000-2500 obr/min szczególnie na niskich biegach (2-3) wydawał piszcząco-bucząco-dzwoniący odgłos.Po długich poszukiwaniach odnalazłem przyczynę-ułamana szpilka mocująca kolektor wydechowy przez co spaliny przedostawały się pomiędzy głowicą a uszczelką.Po wymianie szpilki objawy ustąpiły.

Johnny2
23-04-2011, 14:51
Właśnie się przejechałem w czasie jazdy nawet na luzie słychać to 'dzwonienie' po dodaniu gazu słychać to ciut głośniej. Po wjechaniu na kanał i dodaniu gazu cisza :|

Yokura
25-04-2011, 14:37
Dźwięki wydobywają się tylko podczas jazdy więc może w zawieszeniu coś siedzi?
Mnie coś tam też dzwoni, ale okazało się że to łożysko na poduszce Macphersona w środę razem z łącznikami stabilizatora do wymiany.

Johnny2
01-05-2011, 18:48
Zawieszenie jest ok, na szarpakach wyszło tylko że mam do wymiany łączniki stabilizatora i to zrobione już jest, przy dodawaniu gazu to jest ale przy wyższych obrotach nie słychać tego jak leciałem autostradą to wogóle tego nie słyszałem

Sliwiec
03-05-2011, 21:45
Mozliwe ze to pompa ABS zaczyna umierac (pompa obiegu wtornego). Mialem podobnie, tylko najczesciej przy ruszaniu, potem tez podczas jazdy.