PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Klima- a LPG



akwedukt76
23-04-2011, 00:11
Witam.
Mam pytanie, czy przy załączaniu sprężąrki odczuwacie to podczas jazdy na LPg?

Na benie tego nie ma , a jak jade na gazie przy włączonej klimatyzacji auto potrafi tak dziwnie szarpac- jak załączy sie sprezarka.

Np. Wracam z pracy - jade stałą prędkoscią i czuje ze autko lekko szarpie przy załączaniu sprężarki

Przy klimie wyłaczonej tego nie ma .

Lpg 2 gen - parownik wymieniony 8 mies temu.

To normalne? Ze silnik ma tak duze obciazenie a kuchenka nie wyrabia?

Mortal_Kombat
23-04-2011, 01:05
U mnie rok temu było wszystko dobrze klima włączona i silnik chodził dobrze na gazie, w tym roku po włączeniu klimy jakoś dziwnie silnik dziwnie pracuje na obrotach jałowych, wyłączę i jest ok. Sprawdziłem akumulator, wyszło 11,7V po nocy i tu podejrzewam leży problem w moim przypadku, pewnie układ zapłonowy nie wyrabia. Może więc sprawdź u siebie w jakim jest stanie, czy też się nie kończy.

akwedukt76
23-04-2011, 01:22
Hmmm, tak na moje to to samo by sie działo na Pb ? Chyba ze sie myle. Akumulator mam nowy od roku .

ja podejrzewam ze za uboga mieszanka ale chciałem, co by sie koledzy wypowiedzieli

Mortal_Kombat
23-04-2011, 12:12
Ja bym szukał na twoim miejscu w pierwszej kolejności winy po stronie układu zapłonowego, świece, kable, może alternator nie wyrabia. Gaz do spalenia potrzebuje lepszej iskry niż Pb i temu objawy mogą występować tylko na gazie. U mnie silnik z klima na Pb działa dobrze, a tylko na gazie jakoś nierówno pracuje, a na 100% nie mam ubogo.

Netoper
23-04-2011, 12:25
To normalne?
Sprawdź ustawienia kuchenki, może za ubogo trochę i odczuwasz bardziej niż na PB
U nas czy na PB czy na LPG jest jednakowo odczuwalne lekkie zmulenie auta jak sprężarka pracuje

akwedukt76
24-04-2011, 13:45
Ja bym szukał na twoim miejscu w pierwszej kolejności winy po stronie układu zapłonowego, świece, kable, może alternator nie wyrabia. Gaz do spalenia potrzebuje lepszej iskry niż Pb i temu objawy mogą występować tylko na gazie. U mnie silnik z klima na Pb działa dobrze, a tylko na gazie jakoś nierówno pracuje, a na 100% nie mam ubogo.

Hmm, świece nówki mam Motocrafta, kable tez wy,ieniane zimą.

U mnie tez na LPG z wlaczona klima silnik tez pracuje lekko nierowno.
Po świetach podjade do gaziazia na regulacje. Zobaczymy efekty.

Pozdrawiam.

MiG
02-08-2011, 12:34
Dzieje się tak kiedy włącza się wentylator na chłonicy? Jaka klima - półautomat?

lochu
03-08-2011, 18:54
mam tak samo klima wiosną nabita i czuć jak łapie muła na klimie i czuć jakby go hamowało coś , można sie przezwyczaić