PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kto zna "MARYS"



NODDI11
14-01-2006, 14:21
Witam wszystkich!
Chcę założyć instalacje gazową do mojego Mondiego. Wybrałem II generacje
[koszta]. Wstępnie wybrałem warsztat "marys" Łódż ul Wędkarska18. Gazownik zaproponował mi tam polską instalacje KME, podobno dobra i łatwa w ustawianiu. Mam pytanie co sądzicie o tej instalacji i o tym gazowniku, czy ktoś zna ten zakład? A może macie jakieś inne propozycje
Dodam tylko że gazownik powiedział że jak bym sie upierał to może mi założyć Landi Renzo.

pawulon
14-01-2006, 19:26
Ja mam u siebie instalke KME, tylko ze jest to sekwencyjny wtrysk. Zrobiłem na niej 30tyś km i jestem zadowolony. Dodam tylko, że w Warszawie Subaru poleca tą właśnie instalke do nowosprzedawanych aut, gdzie podobno boxer jest bardzo wymagający jeśli chodzi o gaz.

DariuszHoryd
15-01-2006, 00:26
Ja mam MKI z instalka BRC Just II gen. i powiem Ci ze jestem bardzo zadowolony. Wlasnie dzis zrobilem 336km na trasie Gdansk - Lidzbark Warm. - Gdansk, i spalil mi 27,7l LPG, no po prostu rewelka, spalanie 8,25L/100km. Mysle ze z II gen. To wiekszosc zalezy od montazu i obslugi przez uzytkownika. Dobry gazownik, i do tego twoje regularne serwisy, to bedzie smigac az milo :D

remik07
15-01-2006, 15:12
witaj , co prawda nie znam ani zakładu ,ani modelu instalacji jaki masz zamiar założyć ale pamiętaj o świecach i przewodach Wn - one MUSZĄ być OK , inaczej żadna ,nawet najlepsza instalka nie będzie dobrze pracować .Najlepiej od razu wymień na nowe (tylko oryginał!!!!!) a będzie dobrze.
Generalnie Mk1 dobrze znosi gaz :metal :metal ,więc do dzieła
pozdrawiam

NODDI11
15-01-2006, 21:21
A jak myślisz Remik, sonde lambda też powinienem wymienić na dzień dobry,
mam orginalny przebieg 178000 km słyszałem że przy tym przebiegu i roczniku[1994] to z sądą bywa różnie. :niewiem:

remik07
15-01-2006, 21:46
niekoniecznie , u mnie sonda fabryczna jeszcze sprawna,najlepiej byłoby ją sprawdzić,jak chcesz to możesz to zrobić u naszego kolegi klubowego w warsztacie.Info wysyłam Ci na priv.

dlugimaciek
16-01-2006, 15:31
Dariusz napisał

Wlasnie dzis zrobilem 336km na trasie Gdansk - Lidzbark Warm. - Gdansk, i spalil mi 27,7l LPG, no po prostu rewelka, spalanie 8,25L/100km.

-chyba jechałes 90km/h

8O podziwiam 8O

moj po trasie spala 9,5-10l LPG/100km przy prędkości 120-130km/h


a co do instalki to ja mam IIgen i jest dobrze ( dbaj o świece,przewody)----a bedzie Mondi słuzył co do sondy to tez jej nie wymienałem bo poco jak jest ok

pozdrawiam :))

Adek
16-01-2006, 19:37
Czy masz sondę dobrą wyjdzie u gazownika jak będzie regulował instalkę i wtedy ewentualnie wymienisz bo ona musi być oki żebyś był zadowolony z instalki , ale świece i kabelki WN to na bank przed założeniem gazu wymień na nowe . Ja osobiście polecam instalkę taką jak mam w podpisie jestem baaaaaardzo zadowolony :beer: