PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] zestaw przedni odseparowany



hucul
14-01-2006, 16:19
Mam pytanie . Czy zestaw lanzar VX6C ( wysokotonowy w rms 100 W ,woofer rms 120 W )
o skuteczności ok 91-92 db. zagra wystarczajaco dobrze na samym radyjku ,czy konieczny jest juz wzmacniacz.? ....A jeżeli juz to o jakiej mocy?
Pozdrawiam!

DIGITAL
14-01-2006, 17:25
ja mam zamiar właśnie modernizować Audio i Sub zamierzam podłączyć pod wzmak a reszte głośników pod radio .

hucul
14-01-2006, 17:34
A co chcesz dać na przód?

DIGITAL
14-01-2006, 17:37
Jeżeli planujesz już sub to na przód pasowały by jakieś niskotonowe a na tył wysokotonowe tak aby była jakaś równowaga w brzmieniu a nie że z tyłu dudni a ty siedzisz z przodu i słuchasz samych sopranów :bigok:

hucul
14-01-2006, 17:43
Suba nie planuje jeszcze,ale mówisz cos dokładnie odwrotnego niż większośc ludzi zajmujacych sie audio w samochodzie!!! Wysokotonowe z tyłu? pierwszy raz słyszę.
Na razie planuję załozenie na przód odseparowany system dwudrożnego lanzara , średnioniskotonowe w drzwi i wysokotonowe w lusterka nie wiem tyko czy taka moc tych głosników nie jest zbyt duża do mocy ,która moge wycisnąc z radyjka

pawulon
14-01-2006, 19:16
Jeżeli planujesz już sub to na przód pasowały by jakieś niskotonowe a na tył wysokotonowe tak aby była jakaś równowaga w brzmieniu a nie że z tyłu dudni a ty siedzisz z przodu i słuchasz samych sopranów :bigok:

Coś mi sie wygląda że koledze sie pomieszały miejsc montarzu głośników :satan:
Wysokotonowych głośników nie daje sie nigdy na tył. Jeżeli przód jest dobry (dobry system odseparowany - w drzwiach gośnik "średniotonowy" i w słupkach albo na desce wysokotonowe) to z tyłu nie potrzeba nic, tylko woofer do kufra. Przy dobrych głośnikach z porzodu nie ma potrzeby ładowac nic w tylne drzwi. A dobrze zrobiony bas słychac i czuć w całym aucie. No chyba że w aucie często wozimy psażerów z tyłu, to wtedy im tez się coś nalezy od życia. W przeciwnym razie szkoda kasy na tylne głośniki, lepiej zainwestować w dobry przód. W końcu muza jest dla kierowcy :satan:

hucul
14-01-2006, 21:22
Bywalec. czy możesz coś powiedzieć na temat tego lanzara i zasilania go samym radyjkiem?

hucul
14-01-2006, 21:28
pytanie oczywiście do pawulona.sorry.

pawulon
14-01-2006, 21:53
Generalnie ten Lanzar to "budżetówka" - żeby cos było i grało. No chyba że masz na to jakąś supre cenę. Bo w cenie sugerowanej przez Lanzara (340PLN) to sa ciekawsze zestawy.
Co do podłączenia pod radio, będzie grało, tyle że jak rozkręcisz radio to będoą charczeć z braku mocy, no i będzie brakowało troche dynamiki.

hucul
14-01-2006, 22:10
Cena 160 .wiiec chyba ok./ Ale czy będzie lepiej niz na fabrycznych/

pawulon
14-01-2006, 22:15
Cena 160 .wiiec chyba ok./ Ale czy będzie lepiej niz na fabrycznych/

W tej cenie to rzeczywiście trudno o coś lepszego.
Na pewno bedą grały lepiej od fabrycznych przez to że:
- to system odseparowany, tony wysokie nie będą ginęły
- głosnik okrągły jeśli chodzi o jakość dźwieku jest dużo lepszy od elipsy.

hucul
14-01-2006, 23:30
czyli ok. zakładam. Dzieki za porady i napisze jak będzie to hulać.Niepokoi mnie tylko ta róznica w mocy miedzy systemem ,a radyjkiem.

DIGITAL
15-01-2006, 00:47
Jeżeli planujesz już sub to na przód pasowały by jakieś niskotonowe a na tył wysokotonowe tak aby była jakaś równowaga w brzmieniu a nie że z tyłu dudni a ty siedzisz z przodu i słuchasz samych sopranów :bigok:

Coś mi sie wygląda że koledze sie pomieszały miejsc montarzu głośników :satan:
Wysokotonowych głośników nie daje sie nigdy na tył. Jeżeli przód jest dobry (dobry system odseparowany - w drzwiach gośnik "średniotonowy" i w słupkach albo na desce wysokotonowe) to z tyłu nie potrzeba nic, tylko woofer do kufra. Przy dobrych głośnikach z porzodu nie ma potrzeby ładowac nic w tylne drzwi. A dobrze zrobiony bas słychac i czuć w całym aucie. No chyba że w aucie często wozimy psażerów z tyłu, to wtedy im tez się coś nalezy od życia. W przeciwnym razie szkoda kasy na tylne głośniki, lepiej zainwestować w dobry przód. W końcu muza jest dla kierowcy :satan:

:panna: :rotfl: Sory Sory jak pisałem to sie zamotałem :)) pavulon dzieki za zwrocenie uwagi :metal :beer: :bigok: :))