PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] gasnie na wolnych obrotach na zimnym silniku zwykła instalacja reduktor



grzesiek327
30-04-2011, 14:03
Witam mam problem z wolnymi obrotami na gazie w 1.6 . U mnie na gaz przełącza się po osiągnięciu jakiejś nie wysokiej temperatury . Latem praktyczni odrazu po rozruchu przełącza się i wtedy dokąd jest jeszcze ssanie to utrzymuje wolne obroty ale potem zaczyna gasnąć. Byłem u jednego gazownika i powiedział że trzeba wymienić parownik. Czy mogę cośzrobić z tym sam np jakoś zregenerować parownik ? Chcę to zrobić bo zaczyna się to robić uciążliwe i jedynie na wpełni rozgrzanym silniku nie gaśnie lecz ostatnio coraz dłużej musi sięrozchodzić aby przestać gasnąć ?

wiesiek
01-12-2011, 21:17
zakupić komplet naprawczy do reduktora

maniek_
02-12-2011, 08:17
Napisz jaki masz reduktor. Tak jak pisze Wiesiek można kupić zestaw naprawczy i zrobić to samodzielnie, nie jest to wielką filozofią

mondziak2005
02-12-2011, 09:00
a ja bym sie w to nie bawił , nowy parownik to jakies 160 zł
i masz wszystko fabryczne szczelne itp nie raz sie spotkałem ze takie ratowanie trupa wyszło bokiem

przemoprzem
02-12-2011, 19:41
Nie czaje. Jak masz problem z samymi wolnymi obrotami i masz II generację to weź na parowniku ustaw dawkę LPG. Są dwie śruby na parowniku (ja mam Lovato) i jedna z nich odpowiada za wolne obroty, niezależnie co robi sterownik LPG. Z reguły w mondeo parownik montuję się pod akumulatorem, więc trzeba się schylić i kręcić śrubą, na słuch wolne ustawisz.

Jeśli nie masz problemów z jazdą na benzynie to ustaw przełączanie na LPG tak od 30-40 stopni - oszczędzisz membrany w parowniku, o ile jeszcze coś wartają.

Napisz jaki masz parownik i jaki sterownik. Czy na wężu pomiędzy parownikiem a mikserem masz tzw śrubę?