PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] wygłuszenie na masce



BaNaN
15-01-2006, 14:47
Witam ponownie...
mam następujące pytanie jako ze silnik dosc glosno chodzi...
czy macie wygluszenie na masce??
u mnie na masce od strony silnika jest golo, zadnego wygluszenia!

STraits
15-01-2006, 14:48
Tak. Mam wygłuszenie na masce fabrycznie od spodu - podobnie jak większość kolegów.

remik07
15-01-2006, 15:04
ja założyłem jakiś czas temu , jeśli jest poprawa to....... ja jej nie słyszę.
Zetec jest niestety w Mk1 dość głośny w górnym zakresie obrotów i jeśli chciałbyś wyciszyć to zdecydowanie większa musiałaby być ingerencja w fabryczne wyciszenie pomiędzy komorą silnika a kabiną.
Tak mi się wydaje.
Natomiast założyłem ją z innego powodu -chciałem zredukować utratę ciepła silnika - przydało się a zwłaszcza teraz zimą przy krótkich przebiegach w mieście.Dodałem do tego osłonę od spodu silnika ,wszystko razem bezpośrenio przekłada się na zużycie paliwa.

zdzichop
15-01-2006, 15:46
W MK II 1,8TD to wyciszenie pelni funkcję kanalu dolotowego powietrza do intercoolera turbiny

BaNaN
15-01-2006, 21:05
dziękuję bardzo za odpowiedzi:)
pytałem ponieważ mozna na zlomie znaleść taką matę ale bałem sie właśnie ze moze to zaszkodzić silnikowi.....odglos silnika za bardzo mi nie przeszkadza a wręcz mi się podoba!!

jdiabel
15-01-2006, 21:28
ale chyba jeszcze to wygluszenie powoduje ze silnik tak szybko nie stygnie (ale moge sie mylic)

v1tek77
16-01-2006, 11:47
Ja ma seryjnie to wygluszenie, ale jak napisal Remik, nie ma wiekszego znaczenia czy jest czy go niema, oczywiscie chodzi mi o dzwieki :satan: :beer:

jacec609
16-01-2006, 16:57
a ja sie z kolegami nie zgodze,
niedawno zalozylem sobie wygluszenie,
roznicy strasznej nie ma, ale napewno wycielo wysokie czestoliwosci, silnik nabral takiego pomruku, i ogolnie slysze ze jhest ciszej, na wiosne chce sobie jeszcze wyciszyc sciane grodziowa i drzwi, jakimis matami.



pozdrowionka

BaNaN
16-01-2006, 21:09
co do mondeo pytam bo nie sprawdzałem:) wczesniej miałem kadett'a tam różnica była ogromna:) a najwiecej dały własnie maty do drzwi (takie jak pod panele:) 3zł m chyba:)) drzwi po przyklejeniu maty zamykały się jak w mercedesie S klasa:) polecam wszystkim takie rozwiązanie chociaz w mondku i tak sie cichutko drzwi zamykają:)

WBmondeo
16-01-2006, 21:14
co do mondeo pytam bo nie sprawdzałem:) wczesniej miałem kadett'a tam różnica była ogromna:) a najwiecej dały własnie maty do drzwi (takie jak pod panele:) 3zł m chyba:)) drzwi po przyklejeniu maty zamykały się jak w mercedesie S klasa:) polecam wszystkim takie rozwiązanie chociaz w mondku i tak sie cichutko drzwi zamykają:)
chodzi ci o ttą pianke?
ile warstw dałeś i czym przykleiłeś?

BaNaN
16-01-2006, 21:34
jedną warstwę, nie eksperymentowałem z kilkoma, doczytałem sie gdzies w internetowym artykule ze to pomaga i rzeczywiscie pomaga....ale w mondku mysle ze nie bedzie różnicy bo one juz sie cicho zamykaja, mają grubą tapicerkę:) ale sprubować można....ta pianka jest najlepsza do wygłuszania bo nie nasiąka wody i przez to nie gnije nam blacha od srodka:) znajomy przykleił koc gaśniczy po roku była dzióra na wylot w drzwiach:)
byc moze kilka warst da lepsze efekty