PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Duże spalanie benzyny w czasie rozgrzewania silnika.



brama
03-05-2011, 23:02
Witam wszystkich.

Mam instalację gazową stag3 w wersji 4 (o ile się nie mylę). Silnik 2.0, 2002 rocznik. Ma przejechane 235 tyś z tego około 25tyś na gazie.

Mój problem:
Samochód przełącza się na gaz jak się troszkę rozgrzeje. Wychodzi mi to około 1.5km średnio jak jest w miarę ciepło (15 stopni na polu). Jednak w tym czasie wydaje mi się że spala za dużo benzyny. Dokładniej rzecz ujmując - tankuje 15 litrów benzyny i starcza jej na około 2 tankowania gazu maksymalnie. Auto zapalam do 5-6 razy dziennie z tym że silnik jest zimy koło 3 razy.
1 bak gazu (38l) wystarcza na 260 - 270km po mieście. W trasie na 280km jadąc 140km/h.

Pytanie:
Do kogo powinienem się udać żeby coś zrobić z tą benzyną i jej tak dużym spalaniem ?
O co mam pytać ?
Na co zwracać uwagę będą u takiego fachowca?
Jakie powinno być spalanie gazu po mieście i w trasie w takim silniku ?

Kalkulacja z tego nie wychodzi optymalna w żaden sposób. 80zł benzyny + 2x89zł gazu (butla 38l) daje mi 258zł na 540km.
Bardzo proszę o pomoc, mój samochodzik puści mnie z torbami.

brama
04-05-2011, 21:02
Problemów ze spalaniem benzyny obecnie doszukałem się dwóch

1. Leją wtryski - pytanie czy ktoś wie jak to sprawdzić bez wymiany na nowe od razu? czy to w ogóle możliwe?

2. Gdzieś w czymś są jakieś klapki które ponoć się urywają - dlatego silnik też Może pracuje nie równo i szarpie. Również pytanie czy da się to sprawdzić samodzielnie bez kupna i wymiany na nowe ?

Cewka, kable i świece są sprawne - już ten problem rozwiązałem ostatnio i są wstawione nowe.

Piosza
04-05-2011, 21:33
Sprawdź jeszcze czy przypadkiem w trakcie jazdy na gazie nie spala Ci również benzyny. Miałem podobnie i gaziarz mi zmienił troszkę i jest ok jak narazie. Zobacz jeszcze ile faktycznie Ci pali jeżdżąc tylko na benzynie i będziesz pewny spalania.

kordyl
04-05-2011, 22:07
...

Samochód przełącza się na gaz jak się troszkę rozgrzeje. Wychodzi mi to około 1.5km średnio jak jest w miarę ciepło (15 stopni na polu)...

Na polu tzn na dworze ?? Jeśli tak, to jaką masz temperaturę ustawioną na przełączanie na LPG ?? Wydaje mi się, że to trochę dużo 1,5km przy tem 15*. Silnik ma już wtedy ze 40-50*...

brama
04-05-2011, 22:39
Tak, dzisiaj byłem u gaziarza. Poprawił troszkę spalanie gazu - mówił że faktycznie bierze za dużo (mimo to że ostatnio go regulowali).
Sprawdzał również czy przypadkiem nie pali benzyny w tym samym czasie co gazu - ale wspomniał że auto by raczej miało problemy z jeżdżeniem jeżeli by tak było. Na razie zrobię test ile pali benzyny na 100km po mieście - choć mam wrażenie że dużo.

---------- Post dodany o 22:39 ---------- Poprzedni post dodany o 22:35 ----------

Tak, na polu tzn na zewnątrz :) Trudno mi powiedzieć ile dokładnie ma stopni - wiem że było koło 28, jednak ponoć dzisiaj również tą wartość obniżył gaziarz.

Obecnie muszę doszukać się jeszcze powodu że szarpie samochodem na benzynie. Tak jak by mu brakowało mocy, nagle ją dostaje i tak w kółko - ale raczej odczuwalne do 3tyś obrotów. Później czuć że szarpie ale już nie znacznie.

Ma ktoś informacje, jak sprawdzić czy czujnik do powietrza dolotowego oraz od temperatury cieczy chłodzącej działa poprawnie? Tzn jaki wartości powinien mi zwrócić woltomierz i jak to sprawdzać - na rozgrzanym czy na zimnym?

Będę wdzięczny za informację.

brama
19-07-2011, 12:48
Problem wydaje się być rozwiązany. Dolewam do benzyny taki dodatek do czyszczenia wtrystków za 15zł na cpn i problem znikł :)