PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Ghia - firmowy wzmacniacz za schowkiem pasażera?



MarkOne
17-01-2006, 13:41
Przy montażu sterowania na pilota centralny (pomagał mi WaldezK -wielkie dzięki :beer: ) odkrylismy za schowkiem pasażera metalowe cuś. Okazało sie że jest to wzmacniacz do firmowego radia. Czy u was tez tak jest? czy macie same radia? Zamierzam wkrótce włożyc nowy sprzet audio i zastanawiam sie czy ten wzmacniacz bedzie potrzebny.

hucul
18-01-2006, 12:10
Owszem ,mam cos takiego równiez u siebie, ale nie mam radia firmowego więc nie jest to używane. W zwiazku z tym mam pytanie :
1.Czy ktos wie jak ten wzmacniacz jest połaczony z oryginalnym radiem?
chodzi mi o to czy na ten wzmak podawane sa sygnały wysoko, czy niskoprądowe z radia?
bo u mnie wzmacniacz z radiem łaczy ośmiożyłowa taśma.
2. Czy ktoś moze wie jak do tego podpiąć zwykłe radio z jedna paśą RCA?
3. MarkOne, czy masz oryginalne radio do tego podłaczone? Jeśli tak to czy to deck ,czy jjakies z końcówką mocy?
A co do Twojego pytania to zależy jakie radio chcesz zamontować. Ten wzmacniacz nie jest jakiś strasznie mocny. sądząc po 20 W atowych głosnikach seryjnych to może miec 15 lub max 20 Wat w rms góra.
Nat6omiast jeżeli chcesz korzystać z oryginalnego radia deck to jak najbardziej ci sie przyda

MarkOne
18-01-2006, 14:31
U mnie to tez jest podłaczone jakąś taka tasiemka chyba fioletowa albo różową. U mnie jest podłaczone z tym wzmacniaczem firmowe radio zwykły deck na kasety model chyba 2006 albo 7 nie pamietam, które zakodowałemi i nie potrafie odkodowac. Nawet Waldemarz nie mógł znalesc do niego kodu wiec czekam na przypływ gotówki i bede zmieniał na CD/Mp3 a ten firmowy sprzet audi trzeba bedzie wywalic.

hucul
18-01-2006, 14:38
Jeśli bedziesz wywalał to pomyśłl o mnie może mi uda sie z kodem, bo chciałbym sprawdzić czy to jest umnie sprawne.
Spróbuj jeszce u tKilan

MarkOne
18-01-2006, 15:34
decka i wzmaka? niema sprawy :] jak tylko bede zmieniał to na pewno dam znac.

fijasek
11-05-2006, 01:41
czy masz jakieś fotki tego wzmacniacza???

czy może wygląda tak
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=98631141

bo ja go kupiłem i ma nietypową wtyczke i nie wiem gdzie oryginalnie powinna być zapięta

waldemarz
11-05-2006, 02:13
Przy montażu sterowania na pilota centralny (pomagał mi WaldezK -wielkie dzięki :beer: ) odkrylismy za schowkiem pasażera metalowe cuś. Okazało sie że jest to wzmacniacz do firmowego radia. Czy u was tez tak jest? czy macie same radia? Zamierzam wkrótce włożyc nowy sprzet audio i zastanawiam sie czy ten wzmacniacz bedzie potrzebny.


Poprostu te starsze radia fordowskie to byly tzw decki i bez wzmacniacza nie mialy mozliwosci grac. Potem wprowadzili juz nowsze modele gdzie poprostu wzmaczniacze mialy juz w sobie.
Wiadomo ze jak wsadzisz sobie Sony czy innej firmy radio 1DIN to nie potrzebujesz tego wzmacniacza.

ezi000
27-10-2006, 23:23
mam pytanie odnosnie tego wzmacniacza. Czy mozna go mostkowac albo w jakis inny sposob wykorzystac do glosnikow niskotonotych. W tej chwili jest on odpiety bo glosniki napedza radyjko kenwooda. Ma ono wyjscie na wzmacniacz i chcialbym posadzic w bagazniku maly kociolek basowy.

pieciag
28-10-2006, 20:18
Jako że oryginalne głośniki w Mondeo są do bani, to i po tym wzmaku nie ma czego się spodziewać. Mój się kurzy gdzieś w warsztacie, bo w autku robił tylko za balast.

insider
29-10-2006, 06:17
mam pytanie odnosnie tego wzmacniacza. Czy mozna go mostkowac albo w jakis inny sposob wykorzystac do glosnikow niskotonotych. W tej chwili jest on odpiety bo glosniki napedza radyjko kenwooda. Ma ono wyjscie na wzmacniacz i chcialbym posadzic w bagazniku maly kociolek basowy.

podejrzewam ze ten wzmaczniacz montowany seryjnie ma mniejsza moc od kenwood'a...

p.s. mostkowac mozna tylko wzmaczniacze, ktore maja taka opcje... a bez opisu wyprowadzen i sposobie mostkowania to podejrzewam ze przy 1 probie wzmaczniacz poleci od razu... :satan:

maly_13
23-11-2006, 10:17
jak zmienisz radio i nie chcesz bawic sie z kablami to na slupku z prawej strony masz zlaczki ktore ida bezposrednio do glosnikow przepinasz wtyczke i masz odrazu podlaczone glosniki przy radiu

adam12
23-11-2006, 17:55
jak zmienisz radio i nie chcesz bawic sie z kablami to na slupku z prawej strony masz zlaczki ktore ida bezposrednio do glosnikow przepinasz wtyczke i masz odrazu podlaczone glosniki przy radiu

W każdym tak jest? Czy tylko w niektórych?