PDA

Zobacz pełną wersję : MK3 jako mój 1 samochód?



caqerr
10-05-2011, 22:28
Witam,
mam 18 lat i zamierzam kupić jakieś autko za ~25k zł.
Strasznie sie napaliłem na mondeo mk3 po fl.
Powiedzcie mi jak w praktyce wypada awaryjność?
Czy dużo trzeba pakować w niego po zakupie ?
Rozważam opcje 2.0 TDCi aczkolwiek jak współpracują silniki benzynowe na gazie w mondeo ?
Jakie są koszty utrzymania takiego mondeo(roczne)
oczywiscie takie rzeczy jak paliwo i opony pomijam ,
wolałbym 1.8T w benzynie bo ubezpieczenie bedzie o dużo tańsze... a podobno silnik baaardzo cichy...
Więc co o tym sadzicie ? czy jeszcze poki nie zarabiam lepiej MK3 nie brać ?
z góry dzięki

tsu
10-05-2011, 22:43
z tego co wiem to mk3 nie ma w wersji benzynowej z silnikiem 1.8T ;)

caqerr
10-05-2011, 22:47
fakt , teraz zauważyłem ze 1.8 nie ma turbo , nie wiem skąd mi się to wzięło :P
ale wróćmy do pytania poniżej , czy nie pożałuje wyboru ? Chodzi tu o awaryjność , bo to że to super autko jest to akurat nikt mnie przekonywać nie musi! ;)

Wilhelm
11-05-2011, 14:23
piszesz ze chcesz kupic auto za ok. 25 tys, wiem że może być ciężko ale jakbyś dozbierał do 30 tys to mógłbyś kupić ST220 od MAG'a, który ma niedawno wymienione sprzeglo i dwumasa, tylne amory i jest w miare (nie widzialem na zywo) zadbany :)

tyle co dolozysz do zakupu ST220, to wsadzisz w TDCI w pierwszym roku od zakupu więc przemyśl to

niestety 90% mondków TDCI na allegro to miny z przebiegiem ok. 200k w których albo wtryski, pompa, dwumasa, amory itp. są na wykończeniu lub już padły i nie zostały naprawione.

jakbym mial drugi raz kupowac TDCI to powaznie bym sie nad tym zastanowil bo w naprawy i tuningi poszlo tyle kasy ze mialbym juz baaardzo fajne ST220 ;)

guuuma
11-05-2011, 16:26
co prawda nie warto kupować TDCi z komisu.... większość ma tak przekręcone liczniki że sprzedającym aż głupio się tłumaczyć, lecz drugą stroną medalu jest to że są długowieczne... nie wiem na ile to prawda ale słyszałem że wersje 130 konne są bardziej awaryjne ze względu na wysilenie jednostki względem konstrukcji

berater
11-05-2011, 18:19
słyszałem że wersje 130 konne są bardziej awaryjne ze względu na wysilenie jednostki względem konstrukcji Czy możesz to przetłumaczyć ?

caqerr
11-05-2011, 18:46
30k , musialbym sie zastanowic , poza tym:
fajny egzemplarz z silnikiem TDCi 23k juz mozna znalesc rok ~2004
i przypuscimy wymiana tego kola 2masowego sprzegla itp to ~5k i i tak taniej niz st220
a jak st220 to tylko w gazie bo na paliwo nie wyrobie...
sklaniam sie jednak ku dieslowi...
aczkolwiek ta oferta st220 ciekawa ale tylko gaz + hatchback , kombi nie chce...

guuuma
11-05-2011, 23:48
chodziło mi o to że konstrukcja silnika jest niemal taka sama a moc podniesiona żeby zapełnić lukę miedzy 2.0 a 2.2....lecz pewien tego nie jestem na tyle żeby się kłócić bo pewnie są tu mądrzejsi w temacie....od takie moje spostrzeżenie

KarolRS
12-05-2011, 01:27
Zebym nie został zlińczowany... po co Ci kolego Mondeo? Masz 18ście lat, domyślam się,że żony ani dzieci nie masz, pewnie dziewczyne, więc po co takie auto?

chyba,że piszesz w imieniu mamy/taty i poszukujecie auta rodzinnego - tak?

Nie zrozum mnie źle, ja chcę Ci coś doradzić;)

jarku
12-05-2011, 09:51
bierz focusa 3drzwiowego w benzynie - będzie pan zadowolony;)
mondeo tdci kupisz jak nastanie dzień, kiedy rano wstaniesz, założysz krawat, ucałujesz śpiącego syna, zabierzesz kawę w termosie (o zgrozo! samochód to nie kawiarnia) i pojedziesz do nudnej pracy w dużej firmie.
teraz ciesz się życiem i bierz focusa.

Lukasz
12-05-2011, 09:52
Zebym nie został zlińczowany... po co Ci kolego Mondeo? Masz 18ście lat, domyślam się,że żony ani dzieci nie masz, pewnie dziewczyne, więc po co takie auto?

Karol, bo jest dużo miejsca na tylnej kanapie ;)

DIGITAL
12-05-2011, 11:53
mondeo tdci kupisz jak nastanie dzień, kiedy rano wstaniesz, założysz krawat, ucałujesz śpiącego syna, zabierzesz kawę w termosie

Dzięki za pocieszenie :zaklopotanie:


Zależy co kto lubi ... Fakjus fajna sprawa jako auto dla młodego ... ale ... no właśnie ALE ... rzecz gustu ... kupi Fokusa to też bedzie czekała go dwumasówka w pewnym czasie, tego nie uniknie ... że młody, to ma jeździć mniejszym ?? Nauczy się jeździć większym autem to tylko i wyłącznie lepiej dla Niego :bigok: Lubi mieć dużo przestrzeni, niech kupi Mondeo :) Każde auto to skarbonka :):)

jarku
12-05-2011, 12:21
Każde auto to skarbonka :):)

mi nie chodzi o kasę.
Na duży samochód jeszcze będzie miał czas. Na mniejszy, sportowy, może coupe wiele osób nie może sobie już pozowilić, ponieważ trzeba zmieścić gdzieś np. wózek dziecięcy i glebogryzarkę, "w krzyżu już lupie" więc samochód musi być komfortowy, poza tym mam wąsy i głupio bym wyglądał w różowym cabrio ;)

a tak serio caqerr jest w świetnej sytuacji - nie ma ograniczeń (poza budżetem) więc może kupić samochód wyłącznie pod siebie. może kupić fajny wózek. jeśli marzy mu się nudne mondeo - spoko, kupuj.

w takim budżecie rozejrzałbym się za st170, może 406 w coupe lub corsę z mocniejszym silnikiem.

caqerr
12-05-2011, 16:13
Dzięki za pocieszenie :zaklopotanie:


Zależy co kto lubi ... Fakjus fajna sprawa jako auto dla młodego ... ale ... no właśnie ALE ... rzecz gustu ... kupi Fokusa to też bedzie czekała go dwumasówka w pewnym czasie, tego nie uniknie ... że młody, to ma jeździć mniejszym ?? Nauczy się jeździć większym autem to tylko i wyłącznie lepiej dla Niego :bigok: Lubi mieć dużo przestrzeni, niech kupi Mondeo :) Każde auto to skarbonka :):)
wiesz jesli chodzi o wielkosc auta to obecnie jeżdże MEGANE II kombi 1.9 DCi,wiec mondeo i tak nie bedzie wieksze , a mondeo od focusa nie wiem czemu , ale poprostu wole , podoba mi sie jego caloksztalt... i ten panel w środku i ogolem wszystko , nie wiem czemu =D
peugot odpada , nie wiem czemu nie lubie tej marki , a focus st170 fajny , ale już wolałbym ST220 w gazie niestety :( bo na paliwo nie wyrobie ;/
generalnie sprawa przesadzona i wezme mondeo tylko troche poczekam moze do wakacji , bo teraz szkola i na spokojnie sobie wybiore jakies ładne mondeo , zadbane tylko jeszcze ten silnik , a co sadzicie o 1.8 w benzynie ??

jarku
12-05-2011, 17:00
w MEGANE II kombi 1.9 DCi,wiec mondeo i tak nie bedzie wieksze
grzeszysz synu, grzeszysz! dopiero w mondeo zobaczysz co to znaczy przestrzeń w kabinie:)
nie patrz na pojemność silnika - spalanie podobne, jedynie osiągami się różnią. Więc wybierz w lepszym stanie - jak będzie 1.8 110 km - bierz. Jak będzie 2.0 w lpg - też bierz:)

Photos
12-05-2011, 17:03
obecnie jeżdże MEGANE II kombi 1.9 DCi,wiec mondeo i tak nie bedzie wieksze


Będzie, będzie...

Mondeo środek ma ładniejszy niz fokus I to fakt, w końcu jest to nowsza konstrukcja.
a co sadzicie o 1.8 w benzynie

Ja bym brał 2.0 gazownia i do przodu. 1.8 pali bardzo podobnie a serwis i utrzymanie jest to samo co 2.0.
Piszesz ze się uczysz czyli za wiele nie zarabiasz, a może i zarabiasz skoro masz 25 koła na mondeo :) No ale jeśli chcesz najtańszy w utrzymaniu to tylko te 2 wersje benzynowe 1.8 i 2.0. Co prawda 2.5 tez nie jest jakieś wielce wymagające ale zawsze więcej. Np oleju więcej wchodzi, świec więcej, przewody WN tez droższe, cewka. To sa najczęściej wymieniane rzeczy eksploatacyjne przy tym silniku. No i co ważne prawie każda vałka bierze olej, jedna mniej inna więcej. Ja radzę z silników benzynowych dl Ciebie na pierwszym miejscu 2.0 na drugim 1.8 a vałka to tylko z pewnych rąk. O dieslach się nie wypowiadam bo nie mam.

caqerr
12-05-2011, 17:16
grzeszysz synu, grzeszysz! dopiero w mondeo zobaczysz co to znaczy przestrzeń w kabinie:)
nie patrz na pojemność silnika - spalanie podobne, jedynie osiągami się różnią. Więc wybierz w lepszym stanie - jak będzie 1.8 110 km - bierz. Jak będzie 2.0 w lpg - też bierz:)
w środku wiem ze mniejsze jest - megane jest dla mnie na styk jestem naprawde dużyyym chłopcem ;)
jak mondeo sie jezdzi itp to dobrze wiem , mój dziadek ma MK3 po lifting z konca 2003 z niemiec sprowadzony ...tyle że 2.0 TDCi...
a z tego co piszecie to jesli by wybór padl na tdci to pojdzie masa kasy na czesci... ;p
no to zobaczymy będę w wakacje szukał 1.8/2.0 benzyne... chętnie w gazie ofc a do tego jestem maniakiem wyposazenie - będę mierzył w tą dużą , ładną nawigacje fordowska ;]

DIGITAL
12-05-2011, 18:46
Kup diesla, załóż chip i ciesz się jazdą :) Co do wielkości to tak jak chłopaki piszą jest o wiele więcej niżeli w Megance ... wiem bo też mam II 1.5 DCi :los: ... podjechałem kiedyś do kumpla ... ma Leona ale jak wsiadł do mojego Mondeo to powiedział, że on nie chce takiego auta bo za dużo ma miejsca w środku :)) Jeśli chodzi o wykonanie i komfort jazdy to nie porównujmy Fokusa II do Mondeo bo to nie te klasy, tak więc jak chcesz jeździć wygodnie to wybór masz prosty. Do wygłupów wystarczy poczciwe BMW E36 coupe z najbidniej 2,5 pod maską, ale jeśli chcesz jeździć w miare ekonomicznie to wybór masz prosty ... albo LPG albo Diesel :)

kojot310
12-05-2011, 20:43
Kup diesla, załóż chip i ciesz się jazdą :) Co do wielkości to tak jak chłopaki piszą jest o wiele więcej niżeli w Megance ... wiem bo też mam II 1.5 DCi :los: ... podjechałem kiedyś do kumpla ... ma Leona ale jak wsiadł do mojego Mondeo to powiedział, że on nie chce takiego auta bo za dużo ma miejsca w środku :)) Jeśli chodzi o wykonanie i komfort jazdy to nie porównujmy Fokusa II do Mondeo bo to nie te klasy, tak więc jak chcesz jeździć wygodnie to wybór masz prosty. Do wygłupów wystarczy poczciwe BMW E36 coupe z najbidniej 2,5 pod maską, ale jeśli chcesz jeździć w miare ekonomicznie to wybór masz prosty ... albo LPG albo Diesel :) Digital nic dodac nic ując:up:

caqerr
22-05-2011, 16:31
a jak się ma utrzymanie ST220 ? bo powiem że bedzie szansa może i do 30 dostukać - jak patrzałem to zakochałem się w błękitnym ST220 z lampami po liftingu ...
wybór już padł - nie zależnie ile dostane kaski na przełomie czerwca/lipca to i tak będzie to mondeo."Troche" się zakochałem w ST220 , kurde te autko ma coś w sobie...ale jeden warunek - nie kombii(jeszcze nie ten etap w życiu)
Więc tak jak powyżej mocno pójdą koszta utrzymania ST220 w stosunku do benzyny 2.0/2.5?

/edit i obowiązkowo w gazie niestety...

MAG
23-05-2011, 18:46
a jak się ma utrzymanie ST220 ? bo powiem że bedzie szansa może i do 30 dostukać - jak patrzałem to zakochałem się w błękitnym ST220 z lampami po liftingu ...
wybór już padł - nie zależnie ile dostane kaski na przełomie czerwca/lipca to i tak będzie to mondeo."Troche" się zakochałem w ST220 , kurde te autko ma coś w sobie...ale jeden warunek - nie kombii(jeszcze nie ten etap w życiu)
Więc tak jak powyżej mocno pójdą koszta utrzymania ST220 w stosunku do benzyny 2.0/2.5?

/edit i obowiązkowo w gazie niestety...
Spalanie w ST220 jest wyższe o minimum 2-3 litry w stosunku do 2,0 ale po założeniu gazu nie ma już tragedii i płacisz za paliwo podobnie jak w diesel'u

Największa róznica w kosztach jest przy OC, amorach i oponach (18-tki kosztują, oj kosztują ....)
Pozostałe elementy właścicie nie są juz droższe (zakładając standardową ekspolatację bez jakichś dziwnych napraw)

caqerr
23-05-2011, 21:24
duża różnica jest w kwesti amorów ?
bo opony , powiedzmy juz te nie wiem 2k za letnie ?
zimówki się przyżyje na 16" :D
oc ...samochód bedzie brany na mame z adnotacją że ja będę użytkował więc oc aż tak źle nie wyjdzie - fullpakiet z ac jakąś 2,7k mi wyszedł ...
a samochód warty grzechu - no nic narazie temat do zamknięcia , poczekam na kase myśle że do miesiąca bedzie i pomożecie mi coś kupić, dzięki =)

MAG
24-05-2011, 08:11
duża różnica jest w kwesti amorów ?
bo opony , powiedzmy juz te nie wiem 2k za letnie ?
zimówki się przyżyje na 16" :D
....
2k za dobre (przyzwoite) opony sie da ...
amory - do zwykłego poniżej 200zł/sztuka przód i tył, do ST na przód 400zł, na tył do limo i chabety chyba podobnie, ale już w kombi prawie 2koła za sztukę (bo sa nivo)

caqerr
24-05-2011, 09:51
no to w przypadku hb/sedana "aż tak źle to nie wychodzi" a frajda z jazdy jest o wiele lepsza ...
a amory co jaki czas tak średnio się wymienia ? 2 lata ?

zdeben
29-05-2011, 21:47
no to w przypadku hb/sedana "aż tak źle to nie wychodzi" a frajda z jazdy jest o wiele lepsza ...
a amory co jaki czas tak średnio się wymienia ? 2 lata ?

Wiesz to zależy gdzie auto było użytkowane jak po Niemczech auto jeżdziło to i 10 lat amortyzator oryginalny wytrzyma albo i lepiej w Polsce tak jak napisałeś jak się po tych dziurach jeżdzi to 2 lata to dużo.

Jareczek1980
31-05-2011, 11:13
kup od MAGa. Zszedł z cena do 20 tys

caqerr
31-05-2011, 15:22
gdybym chciał kombi - to bez zastanowienia bym brał
ale ja mam 18lat , nie chce sie pakować w kombi.
Poza tym kase dopiero będę miał za miesiąc jakąś...
ten wątek był napisany tylko żeby wybrać jakąś wersje silnikową ...

Dziadzia
02-06-2011, 12:36
ale ja mam 18lat , nie chce sie pakować w kombi.

i stanie ci na światłach taki Thazek bunią a Ty w kombi-zielone i czekasz na gostka na następnych światlach :fan::fan::fan: i tyle cię widzieli :terefere: