PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tuleja do amortyzatora Monroe 43120



Bierut
11-05-2011, 09:27
Okazało się, że dolna tuleja lewego amortyzatora (Monroe 43120) powoduje stuki. Na stacji diagnostycznej wyszło, że amorki są sprawne i równo tłumią. Mają one niecałe 2 lata. W tej sytuacji nie chciałbym wydawać kolejnych kilkuset zł na zawieszenie. Mechanik zaproponował wymianę samej tulei. Z tym, że nie mamy takiej.
Czy jest możliwość dokupienia samej tulei ? A może ktoś z forumowiczów posiada taki niepotrzebny amortyzator ?

J_Daniels
11-05-2011, 09:49
http://tedgum.pl/sklep/product_info.php?cPath=57_1136_1892_4627&products_id=1189

Bierut
11-05-2011, 11:09
Wielkie dzięki za namiary.
Zadzwoniłem do tego sklepu i dowiedziałem się, że rozmiar zamiennej tulei to:
-średnica zewnętrzna 42 mm,
-szerokość w najszerszym miejscu (przy śrubie) 43 mm oraz szerokość na pozostałej powierzchni 34 mm,
-rozmiar śruby 14 mm.
Jako, że ja posidadam zamienny amortyzator sprzedawca nie był pewny czy taka tuleja będzie pasowała do innych niż oryginalne. A przecież oryginalne też mogą być różnego typu (zwykłe, nivo).
Czy możliwym jest, że wszyscy producenci stosują taki sam rozmiar uchwytu amortyzatora ?
Powiem szczerze, że nie mam warunków by móc odkręcić i pomierzyć u siebie.

Bierut
19-05-2011, 09:44
Okazuje się jednak, że producenci amortyzatorów zamiennych stosują różne średnice tulei.
Postanowiłem więc ponownie wymienić amortyzatory. Zgodnie z diagnozą mechanika padła tuleja dolnego mocowania amortyzatora. Założyłem nowe KAYABA Just-A-Gas. Wszelkie stuki zniknęły. Nareszcie mam zawieszenie doprowadzone do porządku. Po przebiegu 240 tyś.km wymieniono 8 tulei, a łączniki stabilizatora wciąż są dobre ! Z przodu do tej pory wymieniłem tylko końcówki drążków. Poza tym wszystko oryginalne.
Po moich doświadczeniach NIE polecam zakupu amortyzatorów firmy MONROE. Tuleja nie wytrzymała 30 tyś.km a ich sprawność spadła do 42 %. Poprzednie oryginalen NIVO wytrzymały 210 tyś km.

J_Daniels
19-05-2011, 10:32
pewnie jakbyś wcześniej poczytał to byś wiedział że Monroe to mało kto poleca.. :) Ja mam te KAYABY i chyba już ponad 40tys. i prawie jak nowe.

Bierut
19-05-2011, 10:40
Jak je montowałem to byłem praktycznie w drodze do Chorwacji, po SKP na dzień przed wyjazdem nie miałem czasu na wybór i zamontowałem to co było w warsztacie. Co nagle to po diable.