PDA

Zobacz pełną wersję : 1.8 mk1 B/G brak mocy



Blumen
11-05-2011, 09:59
Mam mały problemik, w grudniu zamontowałem gaz i:

Po pewnym czasie na zimnym silniku przy pierwszym odpaleniu samochód stracił moc na benzynie. Po dodaniu gazu auto szarpie raz tak jakby nie dostawał paliwa, a czasem jakby dostawał za dużo paliwa.

Po przełączeniu na LPG problem znika. Na rozgrzanym silniku po przełączeniu na benzynę wszystko działa b.dobrze.

Pojechałem do warsztatu gdzie zamontowali mi gaz i tam wyregulowano mi mapę gazu - problem ustąpił na jakieś 2 tygodnie. Podczas wizyty powiedziałem o tym problemie, usłyszałem, że to wina przepływomierza i oczywiście za jakąśtam opłatą może mi to zrobić... nie skorzystałem

Widziałem nie raz auto z walniętą przepływką i tam zawsze na zimnym silniku obroty falowały, a u mnie stoją jak przyklejone, tylko nie da się jechać na zimnym.
Przy zimnym silniku odłączyłem kostkę od przepływki i silnik pracował w sumie trochę ciężej, ale obroty nie falowały, tak samo na ciepłym silniku... czyżby faktycznie to było przyczyną problemów? Czy w takim razie warsztat mi ją rozwalił, skoro wcześniej bez gazu nie miałem takich kłopotów nawet przy -25*C auto odpalało od pierwszego cyknięcia i jechało bez problemów ?

Doradźcie co robić, bo już mi ręce opadają ...
Sorki jeśli już gdzieś był taki temat.
P.s. Jestem z Bydgoszczy

Netoper
11-05-2011, 10:39
Czy w takim razie warsztat mi ją rozwalił,
Rozwalić to nie ma jak, jedynie jak nieuczciwi to podmienili, a może po prostu nadszedł czas na nią.
Robiłeś pomiar jak ona faktycznie pracuje?
Zrób też pomiar czujnika temperatury dającego dane do PCM-a

Blumen
11-05-2011, 11:40
Rozwalić - tzn, czasem zdarza się strzał, czy coś i pierwsze co idzie to ponoć przepływka...

Odnośnie pomiarów - nie wiem czym miałbym je zrobić, jestem majsterkowiczem amatorem, nie mechanikiem ;)

Netoper
11-05-2011, 14:53
nie wiem czym miałbym je zrobić
Miernikiem za 10-15zł z jakiegoś marketu :)
A tu trochę o pomiarach
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczeg%C3%B3lnych-czujnik%C3%B3w-w-silniku

Blumen
12-05-2011, 10:21
Dzięki, na dniach sprawdzę :)

Blumen
05-06-2011, 21:59
Witam
no i sprawa wygląda tak...
Chciałem sprawdzić silnik u kogoś niezwiązanego ze sprawą, ale niestety nie mógł się połączyć z komputerem, ale sprawdziliśmy jak jest wszystko zamontowane i

Mam instalacje Zenit i (z tego co mi powiedziano):
1. komputer sterujący powinien być zamontowany w pionie, a jest w poziomie (na obudowie są strzałki, które na to wskazują), a ponoć jest to istotne ze względu na konstrukcję komputera.
2. reduktor jak na tą moc jest "na styk" stąd braki mocy przy wyższych obrotach.

Za taką instalację zapłaciłem 1800 zł., a słyszałem, że jest zaliczona do raczej średnich, więc czy nie przepłaciłem ?

P.s. jeśli można, to poproszę o przeniesienie do odpowiedniego działu :)

P.s.2
Dane instalacji:
Reduktor: Tomasetto
Zawór gazowy : Tomasetto
Wielozawór : Tomasetto
Obudowa wielozaworu : Stako
Centralka : ZENIT
Ukł. elektroniczny : ZENIT

Netoper
06-06-2011, 09:44
1. komputer sterujący powinien być zamontowany w pionie
Na samą pracę kuchenki to nie wpływa, sterowniki montuje się z zasady wtyczkami do dołu aby wilgoci/wodzie było trudniej przedostawać się do środka.

2. reduktor jak na tą moc jest "na styk" stąd braki mocy przy wyższych obrotach.
To to już jest problem, i niezbyt zdrowe dla silnika jak na ubogiej mieszance pracuje,
jaki jest konkretnie model reduktora?
Przez to też rozkładać się może mapa benzynowa i stąd problemy na PB


poproszę o przeniesienie do odpowiedniego działu
Wedle życzenia :)

Blumen
06-06-2011, 11:52
co do komputera, to ponoć jest w nim jakaś membrana, czy coś takiego i z tego względu powinien być w pionie
Co do reduktora, to jest zamontowany tuż pod akumulatorem i żeby się do niego dostać to muszę odkręcić kilka śrubek ;) ale dzisiaj się tym zajmę, bo w papierach jest tylko reduktor - Stako, i nic więcej.

Netoper
06-06-2011, 12:47
co do komputera, to ponoć jest w nim jakaś membrana
Może o reduktor chodzi
Sterownik tak wygląda i on nie ma w sobie membran
http://www.agcentrum.pl/img/c2.JPG

Blumen
06-06-2011, 15:50
Reduktor mam Tomasetto AT09, czyli w zasadzie taka sama konfiguracja jak tu:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/32375-MK1-Opinia-o-instalacji-LPG?highlight=Zenit

z tym, że ponoć ten reduktor jest do 150 KM... Jutro będę działał dalej z pomiarem. Dziwne jest to, że silnik zaczyna poprawnie działać w momencie jak gaz jest gotowy do przełączenia, ale jeszcze chodzi na benzynie.

michmarmik
08-06-2011, 00:37
Po pewnym czasie na zimnym silniku przy pierwszym odpaleniu samochód stracił moc na benzynie. Po dodaniu gazu auto szarpie raz tak jakby nie dostawał paliwa, a czasem jakby dostawał za dużo paliwa.

Po przełączeniu na LPG problem znika. Na rozgrzanym silniku po przełączeniu na benzynę wszystko działa b.dobrze.


Witam.
Borykamy się z ojcem z tym samym problemem. też ma 1.8 z gazem. już brakuje nam pomysłów... przepływkę już sprawdzaliśmy, zamieniliśmy z mają od focusa 1.8 i nie było poprawy, podobnie zamieniliśmy tak wtryski, cewkę, przewody, świece,l sprawdziliśmy ciśnienie paliwa(3,5bara),egr był zaślepiany, ale bez poprawy więc został "odślepiony". Czujnik temp do kompa(pcm) po pomiarach wydaje się być sprawny. Ale nie jestem pewny co do tego przepływomierza. czy może mi ktoś jeszcze wytłumaczyć jak dokonać prawidłowych pomiarów? czy mam mierzyć napięcia na przewodzie 1/E (który to?) i czy pomiary mają się odbywać gdy przepływomierz jest "podpięty"? Liczę na waszą pomoc,bo mi się pomysły kończą.

Blumen
08-06-2011, 15:52
mnie zaciekawił fakt, że auto zaczyna chodzić dobrze w momencie kiedy gaz jest gotowy do przełączenia (szybsze mruganie kontrolek LPG)... auto może cały czas chodzić na benzynie, ale ten moment jest odczuwalny poprzez szarpnięcie silnikiem, więc zastanawiam się, czy gdzieś może się nie podłączyli nie tak...

michmarmik
09-06-2011, 11:37
ale w moim przypadku jest bardzo podobnie, a gaz jest na 100% dobrze zrobiony. Na dniach mamy zamiar wymienić lambde, możliwe że ona szwankuje.
dodam że komputer benzyny był sprawdzany u dobrego elektronika, oraz w aso były zczytywane kody błędów, wszystko ok. było.

---------- Post dodany o 10:37 ---------- Poprzedni post dodany o 10:20 ----------

jaką sondę polecacie kupić z allegro? wogóle jakąś polecaną w rozsądnych pieniądzach? bo te z allegro po 90 zł raczej pewnie jakiś szajs? pomóżcie bo niedługo mondek będzie miał sporą trasę do pokonania :)

Netoper
09-06-2011, 11:48
jaką sondę polecacie kupić
skoro

były zczytywane kody błędów, wszystko ok. było.
No to po co sondę chcesz zmieniać?

A sondy są dwa rodzaje: tanie i drogie, :) szukaj NGK

michmarmik
09-06-2011, 23:38
No to po co sondę chcesz zmieniać?

bo jedynie jej nie jestem do końca pewien, dodam że nieraz po odpaleniu na benie(poranny rozruch) czuć benzynę, czyli tak jakby zabogata mieszanka. tylko sondy mogę się jeszcze czepić i przepływki ewentualnie...

Netoper
09-06-2011, 23:44
Tuż po odpaleniu sonda i 60 sekund potrafi się do życia budzić, a przez te pierwsze chwile/sekundy mieszanka jest faktycznie bogata do póki PCM nie zobaczy odczytów z lambdy i nie zacznie dawkować dokładnie paliwa, czujnik temperatury też odgrywa w tym rolę.
Miernikiem może najpierw sprawdź co z tą sondą, zanim zaczniesz zakupy.

Mortal_Kombat
10-06-2011, 00:35
Reduktor mam Tomasetto AT09, czyli w zasadzie taka sama konfiguracja jak tu:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/32375-MK1-Opinia-o-instalacji-LPG?highlight=Zenit

z tym, że ponoć ten reduktor jest do 150 KM... Jutro będę działał dalej z pomiarem. Dziwne jest to, że silnik zaczyna poprawnie działać w momencie jak gaz jest gotowy do przełączenia, ale jeszcze chodzi na benzynie.

Ten reduktor jest do 150KM ale na papierze, a w praktyce do 90KM, a powyżej są spadki ciśnienia przy bucie i słabo się wkręca do obroty. Do spokojnej jazdy styka.

michmarmik
11-06-2011, 10:58
Tuż po odpaleniu sonda i 60 sekund potrafi się do życia budzić, a przez te pierwsze chwile/sekundy mieszanka jest faktycznie bogata do póki PCM nie zobaczy odczytów z lambdy i nie zacznie dawkować dokładnie paliwa, czujnik temperatury też odgrywa w tym rolę.
Miernikiem może najpierw sprawdź co z tą sondą, zanim zaczniesz zakupy.

Wiem jak pracuje sonda :) czujnik temp sprawdzany dwa razy, jest ok.
Ale do rzeczy, sonda została wymieniona, aby nie ryzykować z tanim szajsem i drogim NGK kupiliśmy używkę za 30zł i ... auto odżyło :) nie muli go już przy porannych rozruchach i ogólnie silnik lepiej pracuje. a więc wina sondy :)

Blumen
12-06-2011, 20:30
Ten reduktor jest do 150KM ale na papierze, a w praktyce do 90KM, a powyżej są spadki ciśnienia przy bucie i słabo się wkręca do obroty. Do spokojnej jazdy styka.

Mam już dosyć tego samochodu...
ostatnio nie mam czasu na zajęcie się nim, a muszę jeździć... jeszcze nigdy jazda samochodem mnie tak nie drażniła.
Już się zastanawiam, czy to ze mną jest coś nie tak, że się tak czepiam, czy nie ma już solidnych ludzi??

Czy uważacie, że powinienem wszcząć walkę z gazownikiem, żeby usunął usterki w ramach gwarancji ? czy już pozostaje sobie palnąć w łeb, albo iść pracować w systemie 20-sto godzinnym, żeby zarobić na tych wszystkich "panie, to nie ja" ?????!!!!!!!

michmarmik
12-06-2011, 23:18
Blumen może spróbuj wymienić sondę? mondeo ojca tak samo się zachowywało strasznie muliło go i też już nie wiedzieliśmy co robić...

Blumen
13-06-2011, 10:15
nic mi nie mów o sondzie... :)
ze 3 lata temu falowały mi obroty, pojechałem do serwisu gdzie podłączyli komputer i stwierdzili, że to sonda - wymienili ją, zapłaciłem kupę euro bo mieszkałem wtedy w Niemczech, a obroty falowały dalej... przełożyłem przepływomierz - nadal to samo, i wtedy natknąłem się na przewód od powietrza, który był dziurawy i zasysał lewe powietrze, koszt 6 zł. !

W styczniu pojechałem na regulację gazu i po tym zabiegu było dobrze, ale na krótko, więc sądzę, że to wina warsztatu, a samochodem nie da się jeździć - wyprzedzanie pozostaje w sferze marzeń... jeszcze nigdy nie jeździłem takim mułem, nawet LT35 jest bardziej zrywny.

Pojechałem podłączyć auto pod komputer, ale niestety mapa nie chciała się załadować, a myślę, że rozjechała się mapa gazu i benzyny. Auto ogólnie ładnie odpala od cyknięcia, obroty elegancko się trzymają, tylko jeździć się nie da...

Blumen
30-06-2011, 11:31
Byłem dzisiaj sprawdzić LPG w 2 serwisach i... według komputera wszystko jest ok, tylko samochód nie jeździ.

Objawy - na zimnym silniku na paliwie jakby zalewało silnik, brak mocy.
Na LPG - czasem traci moc, ogólnie dziwne zachowanie.

Sprawdzane:
- przepływomierz OK
- czujnik temp. OK
- sonda lambda OK
- świece - do sprawdzenia
- mapa gazu i benzyny OK

ja już nic nie wiem...

Blumen
06-07-2011, 13:47
Dzisiaj odebrałem auto po 2 dniach
to co się dowiedziałem, to - pęknięty zawór podciśnienia, który został wymieniony (według mechanika normalka w mondeo), ponoć była też rozregulowana mapa benzyny (jednak?)

Mam teraz przejechać około 200 km na benzynie, żeby mapa dobrze się ustawiła, mimo, że była ponoć ustawiana na komputerze, po tym dystansie mam wrócić do warsztatu, żeby ustawić mapę gazu...

... aczkolwiek po odebraniu auta na benzynie nadal jeździ tak samo źle, więc nie wiem co o tym myśleć. Jedyny plus, że nic nie płaciłem i było to zrobione na gwarancji.

krzys k-c
06-07-2011, 22:05
podsumuje - złe komponenty gazu, źle ustawienie
trafiłeś na gazowników po kursie eksternistycznym niestety ,podjedz gdzieś indziej najlepiej niech spojrzą,jak masz staga -daj print screena

i zwalają winę na wszystko oby nie na swoja instalkę

Blumen
07-07-2011, 17:05
mam instalkę zenit
Już byłem u innego gazownika, który mi powiedział - ehhh... czemu mam poprawiać po kimś...
a mi na usta cisną się słowa - dlaczego mam komuś jeszcze raz płacić... będę jak cień, jak koszmar, jak Tomili Jones w "Ściganym", aż naprawią mi tą instalację, bo borykam się z tym od kwietnia... a montowałem ją na koniec grudnia

teraz sobie pomyślałem, może poszedł Map sensor ??

Mortal_Kombat
08-07-2011, 18:17
Objawy - na zimnym silniku na paliwie jakby zalewało silnik, brak mocy.

Nie wiem jaki może być tego powód, ale najpierw zajmij się tym by auto jeździło dobrze na Pb, załóż temat w dziale Duratec, może ktoś tam ci pomoże, a potem zajmij się LPG.