PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Gdzie reduktor w wersji z klimą? Ogólne pytania co do sekwencji



Crea
12-05-2011, 14:58
Witam.
Postanowiłem założyć instalke LPG (sekwencja), bo jazda na PB wykańcza mnie nerwowo... Gazownik zastanawiał się gdzie zamontować reduktor bo nie ma zbyt wiele miejsca. Postanowił umieścić go pomiędzy aku a osłoną garów, ale było troche kłopotu bo to wersja z klimą i wszędzie pełno aluminiowych rurek, które musiał powyginać... Był jeszcze pomysł na umieszczenie go tuż za lewym reflektorem, no ale wtedy ciężko byłoby się dostać do żarówki gdyby się spaliła. Gdzie macie umieszczony reduktor w swoich modelinach? Dodam, że jest to reduktor marki VITO, a listwa wtryskowa MAGIC, czy to będzie jakoś chodzić? Czy będzie strzeloć kichoć i prychoć? :) Jest to silniczek 1.8 112PS. Na PB robiłem za 20zł (3,8 ltr) ~35 km, czy zyskam jakoś na tej instalacji, czy lepiej było jeździć dalej na PB? Dodam, że mam ciężką nogę i jak widze jakieś E36 na drodze to aż krew w żyłach ciśnie żeby zredukować na trójke i pokazać co Ford potrafi :)

Optysio
12-05-2011, 18:22
Najczęściej reduktor w wersjach z klimą montowany jest pod akumulatorem. Jest tam dosyć miejsca, aby przykręcić i nic nie przerabiać z oryginalnych instalacji. Jak sam zauważyłeś, w innym miejscu jest duży kłopot ze względu na wszechobecne rurki tudzież inne przewody. W moim Mondku tam jest właśnie umieszczony i ma się bardzo dobrze.

musicman
13-05-2011, 01:21
U mnie pierwotnie reduktor był zamocowany po prawej stronie, między reflektorem a zbiornikiem wody. Obecnie jestem w trakcie kompletnej reorganizacji całej instalacji - i zarówno reduktor, jak i elektrozawór przenoszę na lewą stronę, pod akumulator.
Takie rozwiązanie ma co najmniej dwa plusy:
- o wiele krótsze doprowadzenia wody do reduktora (zakładając standardowe wpięcie równoległe w obieg nagrzewnicy),
- reduktor znajduje się poniżej poziomu zbiornika wyrównawczego - zdaje się, że w takim układzie woda "lepiej" krąży ;]

rafantek
13-05-2011, 02:04
pod połke z akumulatorem i spokoj :)

Kamlos
13-05-2011, 22:07
W MkI widziałem reduktor między zbiornikiem płynu hamulcowego a kielichem amortyzatora

tasiek
14-05-2011, 00:07
u mnie siedzi pod akumulatorem i żeby nie było widać przewodów do kolektora ssącego to by nikt nie wiedział że jest gaz dostęp jest do niego trochę utrudniony ale to już problem serwisanta