PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Skrzypienie w prawym kole...



Paker
12-05-2011, 23:38
Witam ostatnio padł mi prawy przegub wiec zmuszony byłem do wymiany bo strzelał i skrzeczał jak stara szafa :D Wymieniłem ładnie przegub,zamontowałem nowy sworzeń - zostało mi jeszcze do wymiany końcówka drążka,bo łącznik stabilizatora jest w miarę ok... ale do setna.Po wymianie 1 jazda jest ok auto odstawione piasta dokręcona... po robocie jadę do domciu i jak wciskam hamulec do wydobywa się ten dźwięk takiego trzeszczenie jak starej szafy bądź kanapy..coś jak by guma o gumę tarła.Przy skręcaniu już nie jest on taki głośny gdzie leży problem kto ma jakiś pomysł ?Czy już całkiem łącznik stabilizatora padł i czas na wymianie... help

adlerek
21-05-2011, 22:02
podnieś na lewarku, odkręć koło, jakimś prętem podegnij stabilizator, da się nagiąć.... z właściwej strony , i zobacz, posłuchaj ... jak naduszasz na postoju ciałem to tez skrzypi?

Ricken
23-05-2011, 15:59
łączniki wymienione końcówki drążków sworznie tez czy dalej skrzypi prawa strona ????????? bo w lewej masz padnięte łożysko amora

Paker
23-05-2011, 16:08
łączniki wymienione końcówki drążków sworznie tez czy dalej skrzypi prawa strona ????????? bo w lewej masz padnięte łożysko amora


.. ta jest taki odgłos jak przy wywalonym przegubie;/ zostało jeszcze łożysko wymienić tarcze+klocki :D no i łożysko pod amorem ;P

Ricken
23-05-2011, 16:22
zostało jeszcze łożysko wymienić

ja ci mowilem ze mi to lozysko nie wyglada za dobrze w prawym kole

Mondekmk1
23-05-2011, 19:06
Srwozen kolego bedzie tak trzeszczal a nie zadne tam lozysko.

Paker
23-05-2011, 21:24
Srwozen kolego bedzie tak trzeszczal a nie zadne tam lozysko.

... tylko ze problem jest taki ze sworzeń założony nowy jak łącznik+ końcówka drążka i sworzeń będzie trzeszczał jak uszkodzony przegub? Raczej chyba nie- bo wnioskuje z tego ze uszkodzony przegub uszkodził łożysko bo tylko ta opcja zostaje ;)

adamuus
24-05-2011, 12:05
nawet nowy sworzeń może skrzypieć. weź jedną osobę nie kręci kierownicą a ty ręcznie sprawdzaj gdzie to czuć.