PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] głośniki lanzar macaudio kombinacja przód tył



elmo
18-01-2006, 16:28
zakupilem glosniczki Lanzar VX683 i gosc mi mowil ze pasuja do forda mowilem mu ze jest standard 5x7 owalne a teraz po przyjezdzie do domu patrze a tu na pudelku 6x8 . chce je wlozyc w przednie drzwi. i teraz pytanie czy beda pasowac????wydaje mi sie ze tak ale prosze o opinie :bigok:

MaciekG
18-01-2006, 21:14
Masz rację, wydaje Ci się :satan:
A tak na prawdę to albo dasz dystanse z MDFu, żeby głośnik nie dochodził do końca swojego obrysu i się zmieści - ale uwaga na tapicerkę, żeby sie zamknęła. Drugie wyjście to lekkie podcięcie blachy w drzwiach i nowe otwory na śruby - ja tak mam 6x9 w tylnych drzwiach. Powodzenia :)

MASTA
01-02-2006, 13:16
czyli jak będę kupywał głośniki to pytać o 5x7???

mareckis
02-02-2006, 20:50
Zara, zara Panowie. 6x8 to inaczej zwany 5x7. Sam mam ten model, pasuje (a nawet wchodzi bardzo luxno) i gra extra(wagancko :) ).

elmo
10-02-2006, 11:53
sluchajcie takiej kombinacji i powiedzcie co o tym sadzice przod drzwi lanzar vx683 trojdrozne a tyl drzwi macaudio macmobil 165 dwudrozne
prosze :pad: o opinie moze ktos ma ktores z nich :)

Lolo
10-02-2006, 14:33
Nie znam zadnych z tych dwoch glosnikow ktore wymieniles, ale uwazam ze robisz odpowiednio. Lepsze glosniki na przod (blizej ucha - lepsza efektywnosc dzwieku) i okragle dwudrozne na tyl, w celu wzmocnienia basow. nie powinno byc tragedii.

Ktos pisal ze 5x7 a 6x8 to to samo. niestety nie. Ale moze sie zdzazyc ze beda mialy otwory mocujace w ttym samym miejscu. I beda sie niewiele roznic wielkoscia ale 5 cali to nie 6...

polecam zastosowanie dystansow z MDF tak jak ktos juz wspomnial. nie zakladaj zadnych plastikowych. Dystans da ci pewnosc ze glosnik bedzie przytwierdzony do podloza ktore bedzie chlonac drgania a samo nie bedzie ich przenosic. Co do miejsca pod boczkiem drzwi to dysponujesz przestrzenia prawie 3 cm. A wiec calkiem sporo....

POzdrawiam.

elmo
11-02-2006, 09:59
panowie eksperci ponowie moje pytanie z 2 postow wyzej Lolo dzieki za wypowiedz :)