PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio Sony problem z czytaniem płyt CD



Bajek
14-05-2011, 19:55
Mam fabryczne radio sony ze zmieniarką na 6CD, ale ostatnio przestało czytać płyty. Wkładam płytę miesza miesza i nie może przeczytać. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Zastanawiam się czy naprawa opłacalna, czy czas kupić coś innego. Do polifta 2DIN wchodzi bez problemu?

Fred.X
14-05-2011, 21:34
spróbuj najpierw jakiś zestaw czyszczący , jeśli nie pomoże można oddać gdzieś do zaufanego elektronika, wtedy prawdopodobnie padł czytnik lub mechanizm ... koszt u nas około 100-150 zł , serwis zedrze kaskę ...

---------- Post dodany o 20:34 ---------- Poprzedni post dodany o 20:32 ----------

http://allegro.pl/apli-zestaw-do-czyszczenia-napedow-plyt-cd-dvd-i1610213736.html

Bajek
14-05-2011, 22:45
Hmm, pomysł niegłupi. Poszukam tutaj jakiegoś zestawu czyszczącego. Jak nie pomoże to najwyżej w Polsce oddam pytanie tylko gdzie? Elektronik czy bardziej serwis AGD/RTV?

Fred.X
14-05-2011, 22:54
do jakiegoś kumatego elektronika serwis zawoła za dużo kaski , za 300-400 zł to kupisz lepsze radyjko 1-din

Bajek
15-05-2011, 01:53
za 300-400 zł to kupisz lepsze radyjko 1-din
Problem w tym, że strasznie nie podoba mi się radio 1DIN w MKIII, jakoś wtedy się pusto na desce robi. Wolałbym tą samą wersję byle tylko szersza była :)
W takim razie radio będzie trzeba oddać, jak czyszczenie nie pomoże. Dzięki za podpowiedzi.

Ven
15-05-2011, 04:14
spróbuj najpierw jakiś zestaw czyszczący , jeśli nie pomoże można oddać gdzieś do zaufanego elektronika, wtedy prawdopodobnie padł czytnik lub mechanizm

Dokładnie, a powiem więcej... kiedyś miałem taki przypadek, że na soczewce gromadziła mi się para - ten sam efekt.

Zeus
15-05-2011, 10:37
Ej ludzie co macie na myśli pisząc o zestawie czyszczącym ? Chyba nie płytkę ze szczoteczką sączoną jakimś płynem, aż tak Bajka nie lubicie aby mu to doradzać ? Przecież to niczego nie wyczyści a może uszkodzić delikatny mechanizm głowicy.
Jeśli faktycznie napęd (głowica) jest zabrudzony to najlepszy efekt czyszczący daje wykąpanie go w myjce ultradźwiękowej, domowy całkiem niezły sposób to oczyszczenie "oczka" filtrem od papierosa (przed wypaleniem oczywiście), ale trzeba to robić na sucho i z umiarkowaną siłą.
Efekt nieczytanie płyty może być również wynikiem rozkalibrowania wiązki lasera (wysychają elektrolity któreś), w starych napędach CD dawało się to regulować potencjometrem, jak jest w radiu - nie wiem, nie widziałem tego.

Mephic
15-05-2011, 13:40
A w sprawie radia 1din - jak Ci się robi pusto, to poniżej wrzucasz CB (u mnie weszło, ledwo bo ledwo ale weszło) i jest OK :D

maniek_
15-05-2011, 13:53
Nie każde CB wchodzi razem ze zwykłym radiem, nie zawsze jest to wygodne jak plączą Ci się dodatkowe kable, no i najgorsze jest to że kusisz złodziei bo radio masz na wierzchu. Ja w ten sposób straciłem szybę i sprzęt

Ven
15-05-2011, 14:30
Ej ludzie co macie na myśli pisząc o zestawie czyszczącym ? Chyba nie płytkę ze szczoteczką sączoną jakimś płynem, aż tak Bajka nie lubicie aby mu to doradzać ? Przecież to niczego nie wyczyści a może uszkodzić delikatny mechanizm głowicy.

To znaczy... ja miałem na myśli rozebranie i ręczne wyczyszczenie soczewki.

Mephic
15-05-2011, 14:37
@Maniek_ 1) nie każde, dlatego proste, że warto sprawdzić czy wejdzie :) 2) U mnie nie ma żadnych kabli na wierzchu, wszystko schowane pod tapicerką i deską rozdzielczą, CB nie jest podpięte do zapalniczki. Jeśli chodzi o złodziei, to już z zewnątrz widać, że włożenie tego tam zajęło dużo czasu... obawiam się, że złodziej mógłby przed świtem nie zdążyć :D Ale krakać nie chcę :) Tak czy siak, ja tak jeżdżę dłuuuugo i jest OK :) Wrzucę potem jakieś foty. Nie wygląda to może mega estetycznie, ale kable się nie walają nigdzie :) no ale nie róbmy offtopu :)

Wilhelm
15-05-2011, 16:57
też miałem podobny problem z radiem SONY 6CD, gdy próbowałem wsadzić płytę CD to ją wciągało, coś się w środku kręciło i od razu wypluwało płytę. potem gdy próbowałem ją wsadzić jeszcze raz to pojawiał się komunikac "CD ERROR" i tak przez kilka dni, potem wszystko się powtarzało. w końcu kupiłem radyjko 2 din i jestem zadowolony :)

Bajek
15-05-2011, 19:22
potem gdy próbowałem ją wsadzić jeszcze raz to pojawiał się komunikac "CD ERROR" i tak przez kilka dni, potem wszystko się powtarzało. w końcu kupiłem radyjko 2 din i jestem zadowolony
O to to to właśnie mam. A jakie radio kupiłeś? Ty masz po lifcie? Ramkę kupowałeś? Bo widziałem gdzieś ale całe 160 zł kosztuje.


Jeśli faktycznie napęd (głowica) jest zabrudzony to najlepszy efekt czyszczący daje wykąpanie go w myjce ultradźwiękowej, domowy całkiem niezły sposób to oczyszczenie "oczka" filtrem od papierosa (przed wypaleniem oczywiście), ale trzeba to robić na sucho i z umiarkowaną siłą. Efekt nieczytanie płyty może być również wynikiem rozkalibrowania wiązki lasera (wysychają elektrolity któreś), w starych napędach CD dawało się to regulować potencjometrem, jak jest w radiu - nie wiem, nie widziałem tego.
Czyli nie uda mi się bez rozbierania radia tego wyczyścić? Trzeba rozłożyć i przeczyścić "ręcznie"?


Dokładnie, a powiem więcej... kiedyś miałem taki przypadek, że na soczewce gromadziła mi się para - ten sam efekt.
U mnie się zrobiło i nie chce przestać.

Fred.X
15-05-2011, 19:24
Czyli nie uda mi się bez rozbierania radia tego wyczyścić? Trzeba rozłożyć i przeczyścić "ręcznie"?

niestety trza dłubać :bigok:

Zeus
16-05-2011, 08:05
Samo wyczyszczenie soczewki może nie przynieść oczekiwanej poprawy, jeśli brud jest również pod nią - wtedy niestety nie da się tego nijak wyczyścić ręcznie i pozostaje myjka.
Tak mi się przypomniało, kiedyś w starych stacjonarnych odtwarzaczach cd philipsa i pochodnych pojawiał się podobny efekt, był wynikiem uszkodzenia procesora sterującego.

Bajek
16-05-2011, 16:27
Tak mi się przypomniało, kiedyś w starych stacjonarnych odtwarzaczach cd philipsa i pochodnych pojawiał się podobny efekt, był wynikiem uszkodzenia procesora sterującego.
No to nie pozostaje nic innego jak kupić nowe radio :/

Zeus
16-05-2011, 20:29
No to nie pozostaje nic innego jak kupić nowe radio :/

Ej, tego nie powiedziałem. Jeśli dotychczasowe radio Ci odpowiada, a na naprawę masz wydać 5 czy 7 dyszek to może niekoniecznie szukaj nowego. No chyba że chcesz już mieć nowe.

Bajek
16-05-2011, 20:35
Ej, tego nie powiedziałem. Jeśli dotychczasowe radio Ci odpowiada, a na naprawę masz wydać 5 czy 7 dyszek to może niekoniecznie szukaj nowego. No chyba że chcesz już mieć nowe.
I tak i nie.
Stare mi pasuje, bo audiofilem nie jestem. Lubię jak coś gra dobrze. Pytanie czy 50-70 zł wystarczy. Minusy to brak usb/karty sd/mp3 czy innych nowych bonusów.
W sumie zacząłem jakieś nieśmiałe poszukiwania 2DIN radia.

Bajek
12-09-2011, 12:25
Wykopię swój temat z czeluści :)
Radio po czyszczeniu lasera (przynajmniej tak twierdzi serwis) i zero poprawy. Pewnie będzie trzeba wymienić laser. Zakład rzucił około 150 zł za laser i 50 za wymianę. Co daje połowę wartości radia.
Ten laser jest faktycznie TAK drogi?

Fred.X
12-09-2011, 12:32
hmm chyba można go taniej kupić ,

---------- Post dodany o 11:32 ---------- Poprzedni post dodany o 11:31 ----------

chcociaż jak wymieniałem bratu w Playstation to też kurna tanio nie było :wall: , Sony sobie liczy :panna:

JackButler
15-09-2011, 12:27
Miałem też problem z czytaniem płyt, odwiedziłem dwóch elektroników i dopiero trzeci dał radę. Musisz znaleźć "magika", ja zrobiłem to radio w ABC Elektroniki w Jeleniej Górze za 140pln i radio świetnie gra. Jakieś mechanizmy siadły w środku, bo laser był OK.

Bajek
15-09-2011, 12:50
Jakieś mechanizmy siadły w środku, bo laser był OK.

U mnie chyba jest problem z laserem, bo mechanizmy chodzą, a słyszę, że radio męczy i męczy i nie może przeczytać płyty.

JackButler
17-09-2011, 09:22
U mnie też coś radio "mieliło" ale w końcu pojawiał się komunikat "Check CD" czy coś w tym stylu. Ja bym na Twoim miejscu znalazł w okolicy dobry sklep/serwis car audio i dał do zbadania.

etomk
24-10-2011, 11:31
witam!
moje fabryczne na podobne przypdalosci, gra ok 15 min a potem cd error. bez roznicy czy plyta oryginalna czy palona oraz rodzaj drogi (asfalt, wertepy). bede zmienial, mysle o takim, bedzie pasowac? musze tylko z elektrykiem uzgodnic dopasowanie sterowania radiem z kierownicy zeby adaptera nie kupowac, z pionkami ponoc sie da. http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/opinie-pioneer-deh-2320ub.bhtml#opinie bede wdzieczny za jakiekolwiek opinie, propozycje
pzdr