PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] lovato czy tomasetto ?



grzesiek327
15-05-2011, 10:57
Witam ostatnio regenerowałem swój reduktor (zmiana membran) FIRMY TOMASETTO BlueStar At. Potem pojechałem do gazownika ustawić gaz. Facet ustawił i pojechałem w trase jakieś 300km . Spalił mi 15l/100 no i wracam do gościa on znowu podłączył komputer i mówi coś że te reduktory do bani że on sam coś źle dawkuje gaz itp i że on nie montuje tej firmy tylko lovato. Proszę o info na czym polega te ustawianie na komputerze ? czy on na kompie cośustawia czy tymi śrubami , i czy naprawde te tomasetto jest dużo gorszy od lovato ? ( silnik 1.6 16V)

Fred.X
15-05-2011, 11:30
ja mam tomasseto i działa ok, 15l to mi w mieście pali w korkach z klimą ...

grzesiek327
15-05-2011, 12:40
nie no on zawsze mi palił 10 ale po tej jego "regulacji " palił tyle. mówi żę on jakoś miał dawke paliwa a że jak podłączył komputer troche opadła i nie wiem czy to on ustawia czy sam komputer to robi . Facet powiedział że teraz pojeżdzić i zobaczyć ile spali . Chce właśnie się dowiedzieć na czym polega regulacja ?

Tauo
15-05-2011, 13:04
W skrocie to regulacja polega na dopasowaniu map gazu do map benzyny ewentualnie nalozeniu korekt i wyregulowaniu cisnienia na reduktorze / cisnienia roboczego. Zazwyczaj najpierw zbiera sie mape benzyny w okreslonej ilosci obrotow potem gazu i reguluje sie :D Przynajmniej u mnie, ale to chyba to samo wszedzie bedzie ewentualnie dochodza jakies adaptacje czy inne dodatki i tyle.

grzesiek327
15-05-2011, 16:32
właśnie on coś takiego robił i myśle że zwalił sprawe za pierwszym razem bo jak zrobił teraz to wogóle inaczej ale jeszcze zobacze jakie spalanie . on mi coś tłumaczył że on dawkę źle redukuje

Tauo
16-05-2011, 10:10
Trudno tak powiedzieć na odległość, byś musiał mieć dostęp do map i wtedy zlookać co jest nie tak :P Regulował Ci tylko na postoju, czy podczas jazdy też ?

grzesiek327
16-05-2011, 21:00
tylko na postoju a jak to dokładnie się robi bo mam kabel juz i program BINGOs i chcę sam spróbować .