PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Pytanie do posiadaczy TDCi



Marcin503
15-05-2011, 11:58
zaobserwowałem od jakiegoś czasu dziwną rzecz jak dla mnie..gdy autko pracuje sobie na wolnych obrotach , podnosze maske do gory a tam telepie silnikiem na boki i to dosyć porządnie...nie wiem od czego to jest uzależnione i czy to normalne, sądze że nie? a druga rzecz jest taka że po zgaszeniu autka czuć takie charakterystyczne szarpnięcie... czego to mogą być objawy? będe wdzięczny za jakieś sugestie

fundil
15-05-2011, 13:09
U mnie tak się działo jak padł mi DKZ.Nie kiedy jak odpaliłem na w ciśniętym sprzęgle to wrażenie miałem jag by miał silnik wyskoczyć.

Marcin503
15-05-2011, 13:12
Dkz????

---------- Post dodany o 13:12 ---------- Poprzedni post dodany o 13:10 ----------

duże koło zamachowe? czy mechanik oglądająć tą część jest w stanie zdiagnozować jej zużycie czy po prostu wymienić i liczyć że będzie lepiej?

fundil
15-05-2011, 13:29
Wymieniasz cały zestaw;koło,docisk,tarcza,wysprzęglik,śruby,pisałe m juz o tym w innych postach.Dobry mechanik zdiagnozuje ci to bez problemu.

Marcin503
15-05-2011, 13:37
no ok, to jest najbardziej kosztowna diagnoza..heh ktoś jakieś inne pomysły co to może być innego?

drozdatom
15-05-2011, 20:23
ktoś jakieś inne pomysły

obawiam sie, że kolega fundil ma, niestety, rację.

fundil
15-05-2011, 21:00
A jaki Marcinie masz przebieg w swoim mondku?Zauważyłeś spadek mocy kopcenie lub kłopoty z odpaleniem?

Marcin503
15-05-2011, 22:31
przebieg 198tys , spadku mocy nie ma, kopcenia również, problemów z odpalaniem żadnych...a jeżeli kolega fundlil ma racje to co myślicie o regenerowaniu dwumasy? i jak już to regenerować to tylko ją czy reszte rzeczy wchodzących w skład zestawu też czyli docisk tarcza wysprzęglik?

---------- Post dodany o 22:31 ---------- Poprzedni post dodany o 22:25 ----------

tak w ogóle to miałem nadzieje że to jakaś poducha od silnika czy coś takiego? ale rozumiem że objawy nie pasują?

drozdatom
15-05-2011, 22:45
jakaś poducha od silnika czy coś takiego

no nie bardzo to pasuje
ale możesz rzucić okiem czy poduchy nie wyklepane
znam gostka, który jeździł z padniętym DKZ - tak trzęsło silnikiem, że i poduchę szlak trafił
co do regeneracji Ci nie podpowiem bo nie jestem zwolennikiem takich akcji i nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii

fundil
16-05-2011, 05:54
Ja do swojego założyłem zestaw Luka.Cena nie była mała ale ja mondka nie mam zamiaru w najbliższych 5-latach pozbywać się.

---------- Post dodany o 05:54 ---------- Poprzedni post dodany o 05:51 ----------

Nurtuje mnie jedna rzecz,przy tym telepaniu silnikiem a zwłaszcza przy gaszeniu słychać jakieś dźwięki stukania?

Marcin503
16-05-2011, 10:53
nie nic nie słychać przy gaszeniu..na biegu jałowym jest metaliczny dźwięk ale to prawdopod któraś rolka tak hałasuje

---------- Post dodany o 10:53 ---------- Poprzedni post dodany o 10:05 ----------

dowiadywałem się w firmie zajmującej się regeneracją dwumas ( w Poznaniu) o cenę takiej regeneracji...a więc 1000-1200 zł za regeneracje koła,docisku i tarczy...co o tym myślicie? p.s.gwarancja na rok czasu

fundil
16-05-2011, 17:52
Niecałe 1600 PLN dałem za zestaw Luk-a+olej+hydrol+uszczelniacz razem 1800PLN z groszem.

Bajek
16-05-2011, 18:40
Nie bawiłbym się w regenerację, kupiłbym dwumasę+sprzęgło+wysprzęglik, na wszystko wziął fakturę i zrobił. Jak się coś potem posypie to kto Ci zwróci pieniądze za robociznę?

sly_PL
16-05-2011, 19:29
dowiadywałem się w firmie zajmującej się regeneracją dwumas ( w Poznaniu) o cenę takiej regeneracji...a więc 1000-1200 zł za regeneracje koła,docisku i tarczy...co o tym myślicie? p.s.gwarancja na rok czasu

nowy komplet chłopaki za Tyle kupowali (poczytaj na forum)

---------- Post dodany o 19:29 ---------- Poprzedni post dodany o 19:12 ----------

czy na jałowym jak wciśniesz sprzęgło też telepie?
zgaś go na biegu naturalnym z wciśniętym sprzęgłem i drugi raz na neutralu bez wciskania sprzęgła i napisz co zaobserwowałeś?
będzie coś można więcej wtedy powiedzieć.

Bo wymiana dwu masy i tarczy sprzęgłowej to raczej wtedy gdybyś miał uślizg.
Jasne, że telepanie może pokazywać się od dwuamasy, ale z drugiej strony to szarpnięcie.
Odpowiedzi:
1) Optymistyczna: walnięty wysprzęglik i skrzynia przekazuje grania na silnik dlatego telepie i tez stąd to szarpnięcie
2) Mniej optymistyczna: walnięty wysprzęglik i do tego poducha, mocne telepanie bo do wersji 1) dochodzi poducha.
3) Jeszcze mniej optymistyczna: walnięty wysprzęglik i dwumasa, telepanie na silniku od walniętej dwu-masy i szarpnięcie od wysprzęglika
4) Najgorsza wersja: walnięty wysprzęglik, dwu-masa i do tego poduchy już wytelepało ;)
Jak chcesz się bawić, wymień tylko wysprzęglik i sprawdź, czy objawy ustały. Być może ustaną i na tym portfel zubożeje.
Gorzej jak nie ustaną i trzeba będzie jeszcze wymienić resztę i drugi raz skrzynie wyjmować. ;) Jest ryzyko jest przyjemność ;).

Marcin503
16-05-2011, 20:01
sprawdze to gaszenie jak poradziłeś i zobacze czy jest różica jakaś....a druga sprawa to czy mechanik oglądajac wysprzeglik jest w stanie zdiagnozować jego zuzycie? albo zużycie poduchy? bo może niech mechanior obejrzy te podzespoły i wtedy stawia diagnoze ...gorzej jak w ciemno mi powie żeby wymienić to to i tamto i dlatego pytam czy można wizualnie stwierdzić zużycie owych elementów?

---------- Post dodany o 20:01 ---------- Poprzedni post dodany o 19:58 ----------

na allegro najtańszy zestaw Luk-a (dwumasa,tarcza,docisk,wysprzęglik) 1800zł...ile może kosztować robocizna? dużo jest przy tym roboty?

fundil
16-05-2011, 21:46
Ja zapłaciłem 450PLN Chciałem robić sam ale ni miałem warunków,mam za krótki kanał.

sly_PL
16-05-2011, 22:01
co do poduszek, można oblukać gumy czy nie są spękana itp. zdjęcia masz na allegro jak wyglądają poduszki w instrukcji do mkIII masz lokalizacje ich, \
ale jak są założone jest to ciężko stwierdzić, dopiero po demontażu zobaczysz czy się rozleci czy nie,

ja nie był bym optymistą, poduchy zazwyczaj mają długą żywotność i takie drganie nie pojawiają się przez ich zużycie ( mało prawdo podobne, że wszystkie się rozleciały (wyrobiły) w tym samym czasie)

co do wysprzęgilka bez rozbiórki nie da rady, jak to wygląda foto na allegro w instrukcji jest lokalizacja
zakres pracy demontaż skrzyni ;)

---------- Post dodany o 22:01 ---------- Poprzedni post dodany o 21:58 ----------

o szczegóły pytaj kolegów którzy wymieniali po uślizgu sprzęgła, a zdarzały się wzmocnienia sprzęgła, regeneracje profesjonalne, a nawet montaż jedno masy z transita, wszystko jest tylko opcja szukaj

Marcin503
16-05-2011, 23:11
jednomasy z tego co czytałem nie montuje się w silnikach 2.0 TDCi 130KM

Wilhelm
17-05-2011, 01:04
jednomasy z tego co czytałem nie montuje się w silnikach 2.0 TDCi 130KM


PODOBNO jednomasa i sprzęgło z transita pasuje do 2.0 TDCI, bo do 2.2 wchodzi bez problemu :)

fundil
17-05-2011, 06:06
Ale wy kombinujecie,na pewno z pasuje takie jakie ma być i nowe.Nie ma co kombinować bo może to kosztować dużo więcej.

Marcin503
17-05-2011, 11:55
PODOBNO jednomasa i sprzęgło z transita pasuje do 2.0 TDCI, bo do 2.2 wchodzi bez problemu :)

hehe wolałbym żeby to było na pewno zamiast podobno;) nie widziałem na forum żeby ktoś to robił więc nie będe raczej z auta robił królika doświadczalnego..heh

---------- Post dodany o 11:55 ---------- Poprzedni post dodany o 10:08 ----------

a mamy może na forum jakiegoś speca od Fordów który mógłby zdiagnozować o co u mnie kaman? oczywiście chodzi o takiego do którego mógłbym podjechać..czyli woj łódzkie, w ostatecznosci jakaś Warszawka, bo u mnie w mieście fachowcy raczej nie są z najwyższej półki ;)

sly_PL
17-05-2011, 12:01
jednomasa orginał komplet do ransita 1400zl, zamiennik komplet 900zl ;)

Marcin503
17-05-2011, 12:02
no tak ale nikt nie próbował montować jednomasy do 2.0 TDCi

Wilhelm
17-05-2011, 19:09
no tak ale nikt nie próbował montować jednomasy do 2.0 TDCi

oktan wsadził do 2.2, ciekawi mnie jakie dokładnie są różnice w dwumasach z 2.0 i 2.2 TDCI. wiem że jednomasa z transita ma inną średnicę niż dwumasa u nas w mondkach więc trzeba też zmienić sprzęgło na to z transita. a skoro trzeba wsadzić cały komplet to powinno też pasować do 2.0 :)

ktoś musi być pierwszy ;) ja mam nadzieje że oktan będzie teraz na zlocie to zobaczę jak to działa :D

---------- Post dodany o 19:09 ---------- Poprzedni post dodany o 19:08 ----------

no i takie sprzęgło wytrzyma spokojnie nasze momenty rzędu 400nm i w górę.

Marcin503
18-05-2011, 11:00
poczytałem troche inne fora, pod kątem mojej przypadłości i... wyczytałem coś o klapie gaszącej (nie wiem co to i czy w mondeo montowane), a raczej jej awarii podczas której objawy są podobne (szarpnięcie przy gaszeniu) a w większości przypadków ludzie piszą o walniętych poduchach silnika, bo podobno w przypadku padającej dwumasy podczas gaszenia silnik wydaje jeszcze jakieś odgłosy