PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Cosik jakby słabo grzał?



Kafar
19-01-2006, 19:33
Ostatnimi dniami autko jakby słabiej grzało w środku. Wskazówka temperatury sięga tylko do N, a jak jade np. Zakopianką to nawet poniżej N zejdzie i dmucha letnim, nawet bardziej zimnym powietrzem. Spalania wiekszego nie zanotowałem jak dotąd. Czy to może być termostat? Jeżeli tak to na ile stopni go wymienić i czy kupić sam termostat czy z obudową? Chyba że nie da się kupić bez obudowy, się nie znam :jezyk1:

waldemarz
19-01-2006, 19:37
Kafarku bylo juz wiele o tym problemie. Wymien termostat, bo moze twoj sie nie domyka do konca. Nie musisz wymieniac obudowy, chyba ze masz ja walnieta i ci wycieka plyn. Ale najpierw moze sprawdz czy masz dobry stan plynu w ukladzie, czy masz go w pojemniku do kreski max. Bo jesli masz go mniej to tez z tego powodu jest wlasnie slabsze grzanie.

Kafar
19-01-2006, 19:41
Kafarku bylo juz wiele o tym problemie. Wymien termostat, bo moze twoj sie nie domyka do konca. Nie musisz wymieniac obudowy, chyba ze masz ja walnieta i ci wycieka plyn. Ale najpierw moze sprawdz czy masz dobry stan plynu w ukladzie, czy masz go w pojemniku do kreski max. Bo jesli masz go mniej to tez z tego powodu jest wlasnie slabsze grzanie.

Właśnie czytałem i dużo razy było o termostacie. A płyn mam ok. Jest idealnie na kresce max. Dzięki Waldku. :beer:

waldemarz
19-01-2006, 19:47
Z tego co pamietam sa dwa rodzaje termostatow, roznica jest w temperaturze calkowitego otwierania sie go, jak sie nie myle to jeden jest 78-82 stopni, a drugi 86-90 stopni lub cos w przyblizeniu :) .

Kafar
19-01-2006, 19:57
hmm, a to oryginalny w serwisie forda kupowac czy jakiejś innej firmy? I który lepsiejszy? Jaki jest wogóle koszt termostatu? 60 zł?

DariuszHoryd
19-01-2006, 20:32
Ja wymienilem termostat na niemiecki Wahler za 45zl, bo orginal Motorcrafta to w ASO w Gdansku to za 77zl !!! Ja zaplacilem 45zl, i smiga pieknie. Autko cieple. Wskazowka na pionie. Jak masz troszke czasu to zamow orginal w Abscar cena cos kolo 40zl plus Oring cos pewno 7zl.

Kafar
19-01-2006, 20:42
Ja wymienilem termostat na niemiecki Wahler za 45zl, bo orginal Motorcrafta to w ASO w Gdansku to za 77zl !!! Ja zaplacilem 45zl, i smiga pieknie. Autko cieple. Wskazowka na pionie. Jak masz troszke czasu to zamow orginal w Abscar cena cos kolo 40zl plus Oring cos pewno 7zl.

Mam wpierony sklepów motoryzacyjnych w Krakowie to nie zamierzam sie bawić w wysyłki itp:) Jak nie znajde tej firmy co mówisz to wtedy sie pobawię :p

woj9
19-01-2006, 20:55
Wymień termostat a nastanie ciepełko :metal

waldemarz
19-01-2006, 21:10
Kafar u siebie napewno bedziesz mial sklepy firmy o nazwie InterCars, oni tez maja dobre czesci.

Adek
19-01-2006, 21:17
Wymień na orginał 92 stopnie (Motorcrafta) i węź do tego uszczelkę będziesz zadowolony myślę że do ropola też taki jest bo w benzynce sprawdza się super . :beer:

HEVA
19-01-2006, 23:27
W dieselku wymieniamy uszczelke na obudowie, w benzyniaku jej nie ma.

mikidr
19-01-2006, 23:57
Wymień na orginał 92 stopnie (Motorcrafta) i węź do tego uszczelkę będziesz zadowolony myślę że do ropola też taki jest bo w benzynce sprawdza się super . :beer:

Wymien na 88 st C taki jak jest orginalnie, jak dziala prawidlowo to autko sie odpowiednio dogrzewa i nie ma problemow a jak wstawisz na wyzsza temp to moga byc z tego problemy.

numerek
20-01-2006, 00:12
Wymień na orginał 92 stopnie (Motorcrafta) i węź do tego uszczelkę będziesz zadowolony myślę że do ropola też taki jest bo w benzynce sprawdza się super . :beer:

Wymien na 88 st C taki jak jest orginalnie, jak dziala prawidlowo to autko sie odpowiednio dogrzewa i nie ma problemow a jak wstawisz na wyzsza temp to moga byc z tego problemy.

mógłbyś podać jakie problemy mogą wystapić ?
czyzby chodziłi Ci o przegrzewanie ?

mikidr
20-01-2006, 00:24
Wymień na orginał 92 stopnie (Motorcrafta) i węź do tego uszczelkę będziesz zadowolony myślę że do ropola też taki jest bo w benzynce sprawdza się super . :beer:

Wymien na 88 st C taki jak jest orginalnie, jak dziala prawidlowo to autko sie odpowiednio dogrzewa i nie ma problemow a jak wstawisz na wyzsza temp to moga byc z tego problemy.

mógłbyś podać jakie problemy mogą wystapić ?
czyzby chodziłi Ci o przegrzewanie ?

Dokladnie o to chodzi zreszta, termostat na 88 st C jak jest dobry to zapewnia odpowiednio szybkie nagrzewanie i wlasciwa temp w TD.

numerek
20-01-2006, 00:44
nie czas ani miejsce ale nie zgodzę się z tym stwierdzeniem że przy 92 może się przegrzewać .............
tak się składa że miałem taki termostst na 92 st i latem przy temp +30 w korku stałem około 1.5 godziny ...jakos nie zauważyłem żeby wskazówka wędrowala dalej jak powinna
teraz niestety mam 88 st i jest zimno

waldemarz
20-01-2006, 00:49
Numerku ale Kafarowi sie nie przegrzewa tylko raczej ma niedogrzanie ciepla w aucie. :metal Chyba zle przeczytales jego post. :satan:

numerek
20-01-2006, 01:01
waldku wiem że nie dogrzewa .....>:)
zrobilismy sobie z kolegą mikidr mały off topic na temat termostatów :)


co do meritum to jesli wymiana nie pomoże to proponuje przejżeć ten cinki wężyk co idzie do zbiorniczka -to ustrojstwo lubi się zapychać -po przepchaniu powinno spokojnie odpowietrzać a tak powietrze nie ma gdzie uciec i się zbiera a to w nagrzewnicy a to z chłodnicy

werc
20-01-2006, 01:09
Panowie koniec dyskusji :))
tak naprawdę do benzynki jest 92, a do dieselka 88 i wszystko :beer: :bigok:

Kafar
20-01-2006, 07:14
Panowie koniec dyskusji :))
tak naprawdę do benzynki jest 92, a do dieselka 88 i wszystko :beer: :bigok:

O, dzięki za jasną odpowiedź. I po kłopociku :) Kupię niebawem

vMZe
20-01-2006, 09:41
Panowie koniec dyskusji :))
tak naprawdę do benzynki jest 92, a do dieselka 88 i wszystko :beer: :bigok:


UUUU Zarząd się wkurzył :satan: . Powiem tak -> do benzynki, przynajmniej mojej też powinno być 88 bo przy 92 wstawionych wskazówka nieco za bardzo wędruje w prawą stronę (litera M/A w napiesie NORMAL). Ale jak już stanie to jak żołnierz przy Pałacu Prezydenckim stoi.
Wercu - bez urazy proszę.

werc
20-01-2006, 10:41
Hi, hi to nie werc się wkurzył - to producent tak podaje - przynajmniej jeśli chodzi o MKI MKII :)) teoretycznie można wstawić do benzynki z diesla będzie szybciej otwierał obieg zewnętrzny i w zasadzie większej różnicy nie będzie, nie radziłbym natomiast wstawiać do klekota 96 bo można sobie kuku zrobić niechcący :jezyk1:

jdiabel
20-01-2006, 10:48
Hi, hi to nie werc się wkurzył - to producent tak podaje - przynajmniej jeśli chodzi o MKI MKII :)) teoretycznie można wstawić do benzynki z diesla będzie szybciej otwierał obieg zewnętrzny i w zasadzie większej różnicy nie będzie, nie radziłbym natomiast wstawiać do klekota 96 bo można sobie kuku zrobić niechcący :jezyk1:

racze sie wtracic mam benzynke i orginal byl na 88 stopni motocrafta
wiec dałem 88 stopni i mam cieplo . i widocznie producentowi sie pomieszalo albo naprawde jest to wsio rybka a nawiasem mowiac odpukac wole jezdzic na niedogrzanym niz na przegrzanym silniczku.

werc
20-01-2006, 11:01
Na pewno - od nowości go miałeś??? :satan:
to że pisze na nim Ford nie znaczy że ma być w tym konkretnym silniku

rację rzeczywiście masz lepiej nie dogrzać :metal :beer:

jdiabel
20-01-2006, 11:40
no fakt od nowosci nie ale watpie aby niemiec ladowal zly termostat.
a pozatym jak pisalem ladnie trzyma ciepelko mam wskazowka w pionie ( no moze nie az tak bo pomiedzy O i R czasem na O czasem na R) a musze powiedziec ze raczej preferuje tropiki niz klimat umiarkowany.
Wszystko chula wiec nie widze powodu dlaczego w innym aucie nie mialo by chulac. Chyba ze co innego skopane??

werc
20-01-2006, 12:08
Dlatego tłumaczę że w Pb to raczej większego problemu nie ma :metal
W dieslu za długo pracuje mały obieg i może (nie musi) się przegrzać, poza tym przy każdorazowym odpalaniu ileś tam tysięcy razy jest za wysoka temperatura w bloku - niby o te kila stopni ale w długim okresie nie działa to chyba dobrze na całość. Falowanie strzałki wskaźnika też może być tym spowodowane temp. roścnie załącza duży obieg - spada - szczególnie w zimie, bo w lecie jak raz otworzy to zamyka aż na postoju :))