PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Gdzie znajduje się miejsce blokady wału korbowego?



Lucipher
18-05-2011, 19:25
Nie udało mi się zlokalizować miejsca, w które wkręcany jest trzpień blokujący wał korbowy przy wymianie/ustawianiu rozrządu.
Opis i rysunek w książce "Sam Naprawiam" również mnie na to miejsce nie naprowadził.
Jeśli ktoś jest w posiadaniu zdjęcia owego miejsca będę niezmiernie wdzięczny za udostępnienie.
Niestety po wymianie rozrządu silnik zaczął wydawać z siebie metaliczne uderzenia gdy jest ciepły, a mechanik twierdzi, że rozrząd jest ustawiony prawidłowo (ustawiał bez blokad jak się później okazało). Trzeba jednak sprawdzić samemu :(

Sliwiec
18-05-2011, 19:55
Nad sprezarka klimatyzacji, mniej wiecej w polowie jej dlugosci jest otwor w uchwycie. W nim jest sruba na klucz 10 bodajze. Bo jej wykreceniu (dosc krotka) masz miejsce na blokade walu.

BS
19-05-2011, 10:50
Niestety po wymianie rozrządu silnik zaczął wydawać z siebie metaliczne uderzenia gdy jest ciepły


sprawdź czy nie rozwalił CI kabli od korektora kąta wtrysku grzebiąc przy pompie wtryskowej...

Hadzi
20-05-2011, 14:38
W nim jest sruba na klucz 10 bodajze.

a nie 12??

Sliwiec
20-05-2011, 17:19
a nie 12??

Zabij mnie nie pamietam. Rozrzad robilem w lutym - wywialo mi z bani :)

Lucipher
21-05-2011, 14:39
Zlokalizowałem :) Dziękuję za naprowadzenie.
A co do korektora, to kabelki wyglądają OK, po przekręceniu kluczyka słychać ładne trrrrrrryk.
Jak znajdę wolną chwilę, to sprawdzę jeszcze rozrząd blokadami - może to coś wyjaśni.