PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Ogrzewanie pomocy, zawieszenie klimy...zimno



Krzysiek_WW
20-01-2006, 10:16
Witam,

w tak pieknych i sprzyjajacych warunkach atmosferycznych po raz kolejny moje Mondeo zaskoczylo mnie i nie wiem co mam robic !! ??

Nie mam ogrzewania wewnatrz kabiny, mimo ze nastawie ogrzewanie na HI to nie nagrzewa mi kabiny !
Co jest grane !?? Pomozcie mi i dajcie jakies rady...co to moze byc ??

Poprzednim razem podjechalem z tym problemem do ASO OMC i tam stwierdzili ze uklad klimatyzacji zawiesil sie !!! CO to ma byc ?? JAK TO ?? DLACZEGO??

Moze wiecie czy mozna samemu cos zrobic by to naprawic....
Mieliscie stycznosc z czyms takim ??
Mimo ze na wyswietlaczy mam 28C to i tak dmuch mi zimnym powietrzem!!!
Silnik ma temperature taka jak powinien miec, plyn chlodniczy jest...itp....

Co ja moge zrobic w tej sytuacji....mozna jakos zresetowac klime ????

Pozdrawiam,
Krzysiek

Jakub
20-01-2006, 10:21
Może generalny resecik pomoże - odłącz aku i zobacz co sie później będzie działo. Niestety nie ma pojecia jak sie resetuje klime w MKIII

fuel111
20-01-2006, 10:28
A parę dni temu było. Poszukać! Było o resecie i o przeprowadzaniu SELF testu w MKIII.

STraits
20-01-2006, 10:56
Ja jednak radze wymiane płynu chłodniczego. Zapewne Ci zamarzł :)

jdiabel
20-01-2006, 10:57
Ja jednak radze wymiane płynu chłodniczego. Zapewne Ci zamarzł :)
no to beda klopociki :))

krzys-68
20-01-2006, 11:06
Ja jednak radze wymiane płynu chłodniczego. Zapewne Ci zamarzł :)Ale wowczas silnik by sie 'gotowal" też

STraits
20-01-2006, 11:07
Tak to jest jak sie nie sprawdza płynu przed zimą. Ja w swoim nie wymieniłem też bo zabrakło czasu - jutro wymieniam uszczelke pod termostatem wiec z pewnością wymienie cały płyn. Mi za to dzisiaj zamarzł płyn w spryskiwaczach. Rozrobiłem koncentrat do -10 :|

STraits
20-01-2006, 11:10
Silnik sie rozgrzeje i rozgrzeje płyn. Pytanie jak będzie 'krążył' i w jakim obiegu. Pompa moze chodzić, płyn moze sie pałętać po silniku. Fakt faktem że powinien się przegrzewać silnik czego moze nie być widać na desce bo mógł np. zamarznąć płyn w termostacie. Ja spotkałem sie kilkakrotnie z tym, że użytkownicy MDO (szczególnie starszych 1993-1995) wlewali do układu zwykłą wode (!!!) bez koncentratu. Zazwyczaj kończyło się wymianą lub remontem silnika.

krzys-68
20-01-2006, 11:36
Silnik sie rozgrzeje i rozgrzeje płyn. Pytanie jak będzie 'krążył' i w jakim obiegu. Pompa moze chodzić, płyn moze sie pałętać po silniku. Fakt faktem że powinien się przegrzewać silnik czego moze nie być widać na desce bo mógł np. zamarznąć płyn w termostacie. Ja spotkałem sie kilkakrotnie z tym, że użytkownicy MDO (szczególnie starszych 1993-1995) wlewali do układu zwykłą wode (!!!) bez koncentratu. Zazwyczaj kończyło się wymianą lub remontem silnika.maly obieg silnika nie obejmuje nagrzewnicy,ale juz 'duzy'po zlaczeniu termostatem idzie na caly system chlodzenia

jdiabel
20-01-2006, 11:51
Silnik sie rozgrzeje i rozgrzeje płyn. Pytanie jak będzie 'krążył' i w jakim obiegu. Pompa moze chodzić, płyn moze sie pałętać po silniku. Fakt faktem że powinien się przegrzewać silnik czego moze nie być widać na desce bo mógł np. zamarznąć płyn w termostacie. Ja spotkałem sie kilkakrotnie z tym, że użytkownicy MDO (szczególnie starszych 1993-1995) wlewali do układu zwykłą wode (!!!) bez koncentratu. Zazwyczaj kończyło się wymianą lub remontem silnika.

płyny (zimowe, a może i letnie) jako takie nie powinny zamarzać tylko taka breja sie robic i moze wtym tkwi problem tak czy siak bez zagladniecia pod maske sie nie obejdzie .

krzys-68
20-01-2006, 11:58
Silnik sie rozgrzeje i rozgrzeje płyn. Pytanie jak będzie 'krążył' i w jakim obiegu. Pompa moze chodzić, płyn moze sie pałętać po silniku. Fakt faktem że powinien się przegrzewać silnik czego moze nie być widać na desce bo mógł np. zamarznąć płyn w termostacie. Ja spotkałem sie kilkakrotnie z tym, że użytkownicy MDO (szczególnie starszych 1993-1995) wlewali do układu zwykłą wode (!!!) bez koncentratu. Zazwyczaj kończyło się wymianą lub remontem silnika.

płyny (zimowe, a może i letnie) jako takie nie powinny zamarzać tylko taka breja sie robic i moze wtym tkwi problem tak czy siak bez zagladniecia pod maske sie nie obejdzie .zimowy jak slabszy bedzie to tylko gestnieje i przechodzi w konsytencje "kaszy",ale letni lub samam woda zamarznie na lod :metal

jdiabel
20-01-2006, 12:09
panowie bo sie pogubilem, albo brak wiedzy, mowimy o ukladzie chlodzenia a wiec plynie wlewanym do zbiorniczka gdia nalkejka50/50 motocraft . Jezeli tak to nie spotkalem sie z plynami chlodzacymi na lato zawsze jakies minus mają ????

Krzysiek_WW
20-01-2006, 12:26
Panowie, plyn mam OK zimowy - nowy....oryginalny Ford

Gdyby bylo go malo lub by zamarzl to grzal by mi sie silnik, a tak nie jest !!

Po drugie samochod stoi w ogrzewanym garazu :) tak wiec zamarzniecie wogole odpada....

Widze ze cos jest chyban nie tak z ukladem klimy, temperatura silnika OK, pod maska plyny OK...a nie dmucha cieplym powietrzem!!!

Czyli jakis blad przy podawaniu powietrza cieplego do kabiny !!
Zimnym dmucha, obroty nadmuchu dzialaja....ale brakuje ciepla...

Ale jak to skasowac!! ?? I jak znalazc przyczyne ??

krzys-68
20-01-2006, 12:37
panowie bo sie pogubilem, albo brak wiedzy, mowimy o ukladzie chlodzenia a wiec plynie wlewanym do zbiorniczka gdia nalkejka50/50 motocraft . Jezeli tak to nie spotkalem sie z plynami chlodzacymi na lato zawsze jakies minus mają ????Teoretycznie tak,ale w autach czesto sie dolewa wody(szczegolnie latem) jak ubytki sa i temp zamarzania drastycznie sie zmiejsza :metal

jdiabel
20-01-2006, 14:10
no to wal do fuela bo tylko on kojarzy ze byl juz taki temat, albo opcja szukaj.

chudzik
20-01-2006, 15:32
Może to http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9708&highlight=self+test

digital123
20-01-2006, 21:06
maly obieg silnika nie obejmuje nagrzewnicy,ale juz 'duzy'po zlaczeniu termostatem idzie na caly system chlodzenia

Krzysiu ja nie był bym tego pewien, jest raczej odwrotnie, czyli mały obieg = silnik + nagrzewnica, a duży obieg dodatkowo chłodnica

fuel111
20-01-2006, 23:09
No to Chudzik dostał pomógł :metal