PDA

Zobacz pełną wersję : MK4 - prośba o podpowiedź co oznaczają niektóre pozycje na podstawie VIN



_k_l_m_n_
21-05-2011, 18:06
Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post na forum.

Jestem w trakcie rozglądania się za MK4 i sprawdzając VIN różnych modeli (przez http://www.etis.ford.com/) natrafiłem na kilka opisów których nijak nie mogę rozszyfrować.

Czy mógłby ktoś przetłumaczyć "na prawdziwy polski" co oznaczają poniższe pozycje? (zamieszczam opis angielski i polski dostępny z powyższej strony)

1. Marketing Level 1 / Poziom marketingowy 1
Czy to jakiś odpowiednik rodzaju wyposażenia (Trend, Titanium, Ghia...)?

2. With Monotone Instrument Panel / Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Domyślam się że niekoniecznie chodzi tu o panel za kierownicą bo widziałem auta z Convers+ które też miały taki opis - o co więc tu chodzi?

3. Electric Operated Rear View Mirror / Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Czy chodzi tu o fotochromatyczne lusterko?

4. Dual P/Heat/Signal/Pud Lamp Mirror / Podw.lus.ster.el/ogrz/z kier/oœ.pr.
Tych hieroglifów to już w ogóle nie rozumiem ;)

5. Air Crtn Rstrnt LH / Air Crtn Rstrnt LH
...tych zresztą także ;)

6. With Rear Duct / B-Pillar / Z kan.tyln./ Sł.B
Czy tu chodzi o kratki nawiewów dla tylnej kanapy umieszczone w słupkach B?

7. Conventional Instruments - Level 3 / Konwencjonalne wskaŸniki - Poziom 3
Nie mam pojęcia o których wskaźnikach mowa.

8. BT/VC Phone Interface Only / Tylko interfejs telef. BT/VC
Tutaj niezrozumiałe jest dla mnie co oznacza w tym konkretnym przypadku "Only / Tylko"

9. Ice Feature Pack 8 / Pakiet wyposażenia systemu ICE 8
Zauważyłem że często idzie w parze z 'ICE-Nav High CD+AM/FM Radio / *ICE-Naw. bogat.opc. CD+ Radio AM/FM' ale co to konkretnie oznacza?

10. Telephone Prep Pack B - German / Pakiet instal. telef. B - Niemiecki
Tutaj niepokojący jest dla mnie wyraz "German" i tajemnicze "B" - co to oznacza? (że obsługuje tylko niemieckie telefony od Siemensa? ;) )

11. Voice Activated Module - German / Moduł aktywowany głosem - Niemiecki
Podobna obawa jak wyżej - czy auto z takim opisem będzie miało też Voice Command w języku angielskim czy też tylko i wyłącznie w niemieckim?

12. 2/3 Row Curt Lamp/2 Row Map Light / 2/3 Row Curt Lamp/2 Row Map Light
I na koniec jeszcze jedne hieroglify...


Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mógłby to rozszyfrować, z góry wielkie dzięki!

leszcz
21-05-2011, 22:45
mój VIN WF0EXXGBBE6G86100

Mam Titanium
sterowanie samochodem za pomocą głosu ( radio , telefon,klima, cd itd ) język niemiecki
ten punkt 12 to chyba lampki soczewkowe do czytania z przodu i z tyłu ( oddzielnie właczane) tak mam
punkt 8 to chyba tylko interfrejs BT .... nie ma stałego wbudowanego telefonu wiec komunikacja BT samochodu z BT telefonu

_k_l_m_n_
21-05-2011, 23:12
Dzięki za odzew. Nadal jeszcze nie rozumiem wszystkiego ale powoli powoli... Może ktoś jeszcze dołoży cegiełkę? :)

donpedro
22-05-2011, 23:25
Punkt 2º to z tego co ja wiem to chodzi o monochromatyczny wyswietlacz pomiedzy zegarami(w ubozszej wersji,bogatsza ma convera+)
punkt 3º chyba tak
punkt 4º to pelna elektr. regulowane lusterka boczne z kierunkowskazami
punkt 5º to kurtyna boczna(boczny airbag)
punkt 6º to klima dwustrefowa
punkt10º to preinstalacja do telefonu na tunelu srodkowym obok recznego hamulca(rzadko przydatne)
punkt 11º z tego co wiem to niemiecki i angielski maja chyba wszystkie

Pablo81
29-05-2011, 18:08
punkt 11º z tego co wiem to niemiecki i angielski maja chyba wszystkie

nie. Sterowaniem jest po angielsku albo po niemiecku. W tym przypadku po niemiecku.

donpedro
29-05-2011, 21:58
Napewno nie?
Co powiesz na to?
Taki mozliwosci jezykowe mam ja:
http://img59.imageshack.us/img59/2752/29052011241.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/59/29052011241.jpg/)

http://img171.imageshack.us/img171/56/29052011239.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/171/29052011239.jpg/)

Pablo81
29-05-2011, 23:08
no ale to masz język na conversie czy w denso, ale w BT/VC jest tylko jeden

donpedro
29-05-2011, 23:21
To sa jezyki do CV/BT.Ja mam wsadzony jak widac na zdieciu na pomaranczowo j.hiszp. i mowie np.telefono po hiszpansku a nie phone po angielsku.

Pablo81
30-05-2011, 00:26
moduły BT/VC były tylko z jednym językiem. Ja mam np niemiecki.
Na Conversie mogę sobie wybrać język ale tylko do komunikatów na nim wyświetlanych. Obsługa telefonu czy VC mam tylko po germańsku

donpedro
30-05-2011, 16:42
Mowimy o dwoch roznych zeczach.Na Convers+ wybierasz jezyk do obslugi menu na Conversie tylko i wylacznie na conversie.A do obslugi menu w GPS-ie(radiu)i do CV/BT wybierasz jezyk w tymze nawigatorze.Jeżeli nie masz navigatora(7") to nie możesz sobie wybrac język do obslugi CV/BT tylko masz taki jezyk z jakim wyszedl z fabryki.Ztego co wiem tylko Blaupunkt Travelpilot 7" ma ta mozliwosc.Wyzej wrzucilem wlasnie zdjęcia z nav aby pokazac ze mozna.Da sie zmienic jezyk jezeli nie masz nav. przekladajac BT z Twojego auta do auta np.kolegi ktory ma z nawigacja.

Pablo81
30-05-2011, 16:46
czyli jak przełożę swój moduł do mondka z navi to jest tam możliwość zmiany języka, że po powrocie modułu do mojego auta będę miał angielski zamiast niemieckiego?

donpedro
30-05-2011, 18:39
Tak kolego.
Na sasiednim forum FCP byl ten temat szeroko omawiany.I o ile pamietam ktos tak robil.
Ja przynajmniej nie znam przypadku aby CV/BT mial tylko jeden jezyk wbity do pamieci.A czy wszystkie maja taki zestaw jezykow jak ja to nie moge zagwarantowac.Ale co szkodzi sprobowac?

Pablo81
30-05-2011, 19:01
super info, pozostaje poszukać bliźniaka :)

wojtbf1
30-05-2011, 21:58
do obslugi menu w GPS-ie(radiu)i do CV/BT wybierasz jezyk w tymze nawigatorze.


Ztego co wiem tylko Blaupunkt Travelpilot 7" ma ta mozliwosc

Potwierdzam, też tak mam u siebie......