PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] 5 bieg, but, 150km/h i sprężynka - dziwne objawy



Wilhelm
22-05-2011, 18:04
Wracam sobie spokojnie ze zlotu, jadę na 5 biegu około 100km/h. wciskam gaz, auto przyspiesza dosc fajnie i nagle przy około 150km/h czuję szarpnięcie, całkowity spadek mocy i zaświeciła się sprężynka. sytuacja wygląda jak typowy check z powodu wtrysków/pompy ale: sekundę po tym szarpnięciu i zapaleniu się kontrolki wszystko wróciło do normy, sprężynka zgasła, auto odzyskało moc ale zaświeciła się kontrolka od kontroli trakcji / ESP. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko jest ok, ale nie cisnąłem go już tak na maksa bo chciałem dojechać do domu :))

Wiem że bez zczytania błędu można wróżyć i wróżyć, ale może doradzicie mi co mam o tym myśleć?

kojot310
22-05-2011, 18:23
A filtr paliwa dawno wymieniałes?Może go gdzies przymuliło jakis paproch lub jakies inne swinstwo

Wilhelm
22-05-2011, 20:40
listopad 2010, przed zlotem wlalem troche dodatku STP do diesla

Wilhelm
23-05-2011, 13:51
podłączyłem dzisiaj ELM'a i 0 błędów, oprócz P1000 który prześladuje mnie od zawsze

hirotarosc
23-05-2011, 15:46
Ja mam wymienione wtryski, zregenerowana pompe, nowy filtr paliwa a ndal 2 błędy regulacja dwaki paliwa i nastepstwo cisnienie na szynie paliwowej nie wiem gdzie dalej szukać. Gdzieś przeczytałem że gościowi zniknołproblem jak wymienil czujnik wału korbowego ale czy to mas wspolnego z ciśnieniem paliwa na pompie ???? :>

adela
23-05-2011, 15:57
podłączyłem dzisiaj ELM'a i 0 błędów, oprócz P1000 który prześladuje mnie od zawsze
Ten P1000 mnie też prześladuje... TTTM :)

Jaki nic innego Ci nie wyskoczyło, kicha.
Trzeba latać dalej i obserwować....

markis
23-05-2011, 16:07
Ten P1000 mnie też prześladuje... TTTM


Standard po kasowaniu błędów.
Pogoń go trochę szybciej nie oszczędzając buta a po jakimś czasie zniknie.
Niedawno przegoniłem swojego po autostradzie z włączonym logowaniem w ScanXL i w pewnym momencie błąd zniknął ("DTC count" czy jakoś tak zmienił się z 1->0).

pzdr

Wilhelm
23-05-2011, 17:12
Pogoń go trochę szybciej nie oszczędzając buta a po jakimś czasie zniknie.

ale ja go gonie bardzo często :) więc problem jest gdzie indziej.

zawsze przy sprężynce miałem P0251, od czasu jak mam wgrany słabszy program to przez 4 miesiące wyczekował mi się tylko 2 razy. to co sie zdarzyło wczoraj to nie była zwykła sprężynka i tryb awaryjny, bo auto po sekundzie odzyskało moc i nawet go nie musiałem gasić. czyżby się obraził za ten tor? :D


Niedawno przegoniłem swojego po autostradzie z włączonym logowaniem w ScanXL i w pewnym momencie błąd zniknął ("DTC count" czy jakoś tak zmienił się z 1->0).

spróbuję, chociaż tutaj problem raczej nie leży po stronie P1000 tylko pewnie zdechłej pompy.

marcinmg1
23-05-2011, 22:31
Ale czemu ta kontrolka od ESP?

sly_PL
11-06-2011, 12:54
Wczoraj, jak swojego cisnąłem z Wrocławia, miałem to samo.
Za pierwszym razem ten sam objaw, chwilowy spadek mocy i ESP wyłączyło się, po chwili powrot do normy.
Wiec, do domu miałem nie daleko raz kozie śmierć dalej mu but. I za 10 km znowu spadek mocy i kontrolka silnika się zapaliła.
Tym razem restart silnika i wszystko wróciło do normy, ale o dziwo lampka silnika się paliła ( no se myślę w końcu Cię mam dziadu) jak przyjadę podłączę Cię pod lapka i zobaczymy.
Dziś włączam silniki, lampka silnika się już nie pali, ale podłączyłem pod lapka i wywalił P0251 "Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - usterka"

Teraz tak filtr wymieniłem w marcu nowy boscha, z jakieś dwa tyg temu wlałem tak dla konserwacji tego stp do czyszczenia wtrysków. Sprawdzałem, czy wirnik turbiny czasem nie ma jakiś oporów, ale wszystko gra.
I tak się zastanawiam o co mu kuna chodzi???

---------- Post dodany o 12:54 ---------- Poprzedni post dodany o 11:36 ----------

Wyjechałem na trasę przed chwilą, but go do 180 pod kompem:
ciśnienie powietrza ok turbo dmucha odpowiednio, do 2,52bara
ciśnienie paliwa ok nawet przy wysokich obrotach , na jałowym 800rpm - 40kPa, 1,5tys rpm -60kPa, 2,0tys rpm 80kPa, przy 4tys rpm~200kPa.

Może tylko jak jest "ciepły" to cos nie halo, albo jakiś czujnik co gdzieś świruje.

steell
11-06-2011, 17:40
Witam, może uznacie ze bredzę ale proponuję sprawdzić zasilanie od alternatora i jego napędu poczynając

bastol
13-06-2011, 14:04
A ja polecam skorzystać z doświadczenia użytkownika hirotarosc:
- zregenerowal wtryski (zero efektu)
- zregenerowanie pompy (zero efektu)
- wymiana czujnika stukowego (zero efektu)
- wymiana czujnika położenia wału (zero efektu)
- czyszczenie EGR (efekt czasowy, i powrót do przeszłości)
- wymiana czujnika ciśnienia paliwa na pompie (468zł allegro + wymiana) (cud miód i orzeszki)

Prawdopodobnie sytuacja nie była taka sama jak tutaj, ale jakoś mi się kojarzy że tak wyglądała.

Dodam że u mnie przy wyskakiwaniu sprężynki i pojawianiu się błędu spalania stukowego + utrata kodu jednego z wtrysków, regeneracja wtrysków nie pomogła, nadal dzieje się tak jak przed regeneracją (czyli bywa że zgubi kod wtrysku i trzeba jechać zakodować).

sly_PL
13-06-2011, 16:46
Jest jakiś patent na samo sprawdzenie czujnika?
Miernikiem, albo czymś?

hirotarosc
13-06-2011, 17:17
jeśli chodzi o regulator ciśnienia paliwa to możesz go wyjąć z pompy i sprawdzić wizualnie w jakim jest stanie, na zakończeniu jest siateczka która może być mocno zabrudzona, spróbować przeczyścić, nie powiem Ci czym bo ja po prostu go wymieniłem bo miałem pewność ze to regulator, z tych punktów co napisał kolega bastol wykonałem 3:
-regeneracja wtryskiwaczy,
-regeneracja pompy,
-czyszczenie EGR i kolektora ssacego
dopiero wymiana regulatora przyniosła pożądany efekt, czyli brak problemów ze sprężynką,
błędy które wyskaują w komputerku są zbyt ogólne żeby określić usterkę związana z układem paliwowym

MaroX
14-06-2011, 11:28
Wracam sobie spokojnie ze zlotu, jadę na 5 biegu około 100km/h. wciskam gaz, auto przyspiesza dosc fajnie i nagle przy około 150km/h czuję szarpnięcie, całkowity spadek mocy i zaświeciła się sprężynka. sytuacja wygląda jak typowy check z powodu wtrysków/pompy ale: sekundę po tym szarpnięciu i zapaleniu się kontrolki wszystko wróciło do normy, sprężynka zgasła,

Pod względem sprężynkowych błędów silnik 2.0 TDCi w MK3 to kompletna porażka. Pomimo sprawnych wtrysków i pompy też ze 3 razy mi zamrugała, ale auto jechało dalej, a sprężynka sobie mrugała, działo się to na zimym silniku, ok. 500m - 1km od ruszenia. Przez kilka sekund silnik zaczął klekotać i pyyyyk spirala! A na wdsie nie było żadnych błędów.
Podobno na zimnym wtryski lubią się podwieszać. Jak już się rozgrzeje to miód malina. Nie zmienia to faktu, że wtryskiwacze robione przez Deplhi to totalna padaka, bez komentarza :ass: Taki sam szmelc od delphi też wsadzali do mercedesowskich CDI, gdzie czasami nawet po 10 tys. km siadały wtryski :yel:


Napisał Wilhelm podłączyłem dzisiaj ELM'a i 0 błędów, oprócz P1000 który prześladuje mnie od zawsze Ten P1000 mnie też prześladuje... TTTM

Błąd P1000 to nie żaden błąd, to probem w komuniakcji kompa z interfejsem samochodu :madrala:

Speedo
15-06-2011, 08:14
to probem w komuniakcji kompa z interfejsem samochodu

ciekawe, wg mnie blad ten oznacza "nieukonczona adaptacja obd" czyli komp zebral za malo parametrow po resecie, powinien zniknac po dluzszej jezdzie, pojawi sie znowu po kasowaniu bledow obd

Wilhelm
16-06-2011, 16:10
ja go mam "od zawsze"

MaroX
16-06-2011, 16:23
Napisał MaroX to probem w komuniakcji kompa z interfejsem samochodu ciekawe, wg mnie blad ten oznacza "nieukonczona adaptacja obd" czyli komp zebral za malo parametrow po resecie, powinien zniknac po dluzszej jezdzie, pojawi sie znowu po kasowaniu bledow obd

Panowie, błąd P1000 to tak jak mówiłem to żaden wskazujący usterkę mechaniczną. Błąd/niezgodność komunikacji kompa z autem. Mi też go wyświetla. A już na pewno nie jest przyczyną sprężynki.

Jendrekmak
17-06-2011, 08:13
na jałowym 800rpm - 40kPa, 1,5tys rpm -60kPa, 2,0tys rpm 80kPa, przy 4tys rpm~200kPa.

trochę za wysokie masz ciśnienia. na jałowym powinno być przy rozgrzanym silniku ok. 23-25KPa a max to powinno być 160KPa a nie 200 no chyba że w silniku 2,2 jest inaczej z ciśnieniami ale nie sądzę

sly_PL
22-06-2011, 00:19
wiesz co, sprawdzę dokładnie jak go znowu podłączę

Wilhelm
22-06-2011, 02:03
może masz chipa :)

mario_marini
22-06-2011, 21:39
Dostałem tego Mondziaka w prezencie.Mam zaślepiony EGR i "check" świeci sie non stop.Do tego jak mu zasadze sandała na trasie to przy 180km/h jest spręzynka brak mocy a potem "motor breakdown" Restart i jadę dalej.
Nie wiem od czego zacząć to naprawiać czy pomyśleć lepiej o dobrej skarpie i do jeziora z tym tryplem.

Wilhelm
22-06-2011, 21:56
z którego roku? czy masz elektronicznie sterowany EGR? 2.0 czy 2.2? jaki przebieg i czy coś było robione z wtryskami/pompą?

badger
22-06-2011, 22:30
Przede wszystkim "nie zasadzaj mu sandała" póki go nie naprawisz...

Jendrekmak
22-06-2011, 23:23
Nie wiem od czego zacząć to naprawiać czy pomyśleć lepiej o dobrej skarpie i do jeziora z tym tryplem

skoro ktoś dał za darmo to nie narzekaj tylko wybul kilka plnów i napraw. masz na śląsku firmę, która to robi, wystarczy poszukać adresu na forum. a jeśli ci szkoda kasy to rzeczywiście spuść go do jeziora albo przekaż komuś dalej

sly_PL
24-06-2011, 00:36
może masz chipa

jak to sprawdzić?

---------- Post dodany o 00:36 ---------- Poprzedni post dodany o 00:36 ----------

choć szczerze, wątpię

sly_PL
26-06-2011, 21:50
no już sprężynka przy 180 się pokazuję i na 5 po 4tysiacach przy pełnym bucie, ;) narazie nie zabieram się za wtryski, pompe i inne, tylko wyczyszcze cały dolot, siatki w odme juz zalożyłem i EGRa zaślepiłem

---------- Post dodany o 21:50 ---------- Poprzedni post dodany o 21:50 ----------

a przy okazji pada łozysko przednie lewe, wymienie parę pewnie

mario_marini
27-06-2011, 09:26
Nie no koledzy przesadziłem z tym jeziorem.

Widzę światełko w tunelu,zaczynam od czyszczenia kolektora i nowego (prawie) EGR-a a potem zobaczymy.

hirotarosc
28-06-2011, 18:56
a ja już zwątpiłem, wymienione wtryski zregenerowana pompa wyczyszczony kolektor i EGR, wkoncu zaślepiony EGR a tu na 5 biegu przy rożnej prędkości ale pod obciążeniem ciach i miga. mam wrażenie że zaczął głośniej procować silnik nie mal tak samo zanim poleciał mi 3 wtryskiwacz, wymieniłem wszystkie, na 4 był wsadzony regenerowany który miał najgorszy przelew po wymianie wtrysków czy to może oznaczać ze będzie z niego padlina?? dodam że regeneracja polegał tylko na wymianie jakiś tam podkładesz uszczelek no i zaworka koncówka została stara może tu jest wina w koncówce

sly_PL
07-07-2011, 10:23
a ja już zwątpiłem, wymienione wtryski zregenerowana pompa wyczyszczony kolektor i EGR, wkoncu zaślepiony EGR a tu na 5 biegu przy rożnej prędkości ale pod obciążeniem ciach i miga. mam wrażenie że zaczął głośniej procować silnik nie mal tak samo zanim poleciał mi 3 wtryskiwacz, wymieniłem wszystkie, na 4 był wsadzony regenerowany który miał najgorszy przelew po wymianie wtrysków czy to może oznaczać ze będzie z niego padlina?? dodam że regeneracja polegał tylko na wymianie jakiś tam podkładesz uszczelek no i zaworka koncówka została stara może tu jest wina w koncówce

a sprawdzałeś pompę , albo czujnik na pompie ?

---------- Post dodany o 10:23 ---------- Poprzedni post dodany o 10:19 ----------

ja swój kolektor ssący wyczyściłem, wszystkie rury od turbo, EGR zaślepiłem,
plusy : klekot diesla jest teraz wyrazisty i nie przymulony, w wyższym zakresie obrotów chodzi lepiej,
jednak sprężyna przy 180 pod butem się pokazuje, narazie mam to w du...e, nie będę Cisną go i tyle

na razie czekam na nowy IC i jutro jadę ze zwrotnicami do RE-WO, żeby wstawili nowe łożyska na przód

hirotarosc
08-07-2011, 23:15
nie wiem czy pisałem wcześniej ale pompa sprawna regenerowana była miesiąc temu regulator na pompie nowy jak pojechałem do swojego mechanika to stwierdził te słychać jak by znowu któryś z wtrysków nie tak podawał że prawdopodobnie końcówka wtrysku nr4 nie mieleiśny czasu na przelewy, tylko pytanie czy przelewy pokażą że końcówka jest walnięta ??

Jendrekmak
09-07-2011, 00:34
przelewy tylko pokażą czy zaworek jest sprawny

mario_marini
11-08-2011, 20:55
Nie no koledzy przesadziłem z tym jeziorem.

Widzę światełko w tunelu,zaczynam od czyszczenia kolektora i nowego (prawie) EGR-a a potem zobaczymy.

Jednak do jeziora.

sly_PL
16-08-2011, 14:38
odświeżę kotleta,

ogólnie miałem plan na weekend jeździć jak emeryt, w 99% sie udało, wyrwało mi się tylko 2 razy bo była ładna trasa,
1) pierwszym razem powoli go rozpędzałem i bez problemu powyżej 200km/h pojechał
2) ostro go na 5tce potem na 6stce i przy 180km/h sprężyna wyskoczyła
czyli nic się nie zmienia ;) sprawdzę dziś, czy te same błędy co x czasu temu

Wilhelm
16-08-2011, 14:45
Ja od czasu tej sprężyny z 1 posta nie miałem problemów (tryb awaryjny, kontrolka itp.), ale ostatnio mam wrażenie że mondek jest trochę mułowaty i nie jedzie dołem (do 2000 obr)

---------- Post dodany o 02:45 PM ---------- Poprzedni post dodany o 02:44 PM ----------

turbo pompuje 1.5 bara jak bóg nakazał, a w overbooscie nawet 2.0 więc wykluczam nieszczelność - ale jak będę miał okazję to sprawdze cały układ dolotowy od turbo do kolektora.

sly_PL
16-08-2011, 14:49
ja znowu, na dół nie mam co narzekać w 2,2, od 1,8tys rwie jak wariat
góra się trochę poprawiła po czyszczeniu dolotu, ale szału nie ma ( w sumie to diesel, wiec raczej nie mam chyba co więcej oczekiwać)
na razie sierpień zawalony, czekan na jesień coby więcej czasu na mondeo znaleźć

Jendrekmak
16-08-2011, 16:28
ostatnio mam wrażenie że mondek jest trochę mułowaty i nie jedzie dołem (do 2000 obr)

wyczyść przepływomierz maf, czujnik doładowania t-map i sprawdź filtr powietrza

Wilhelm
17-08-2011, 01:26
Przepływomierz czyściłem niedawno, nawet przekładałem sprawny ale bez zmian. Filtr powietrza mam nowy.

Muszę się wziąć za czyszczenie dolotu między turbo i kolektorem ssącym - może tam będzie jakaś drobna nieszczelność, któraś z metalowych rurek mogła przerdzewieć na wylot. Ale to by chyba było wyraźnie wyczuwalne. Przy okazji wyczyszczę czujnik MAP, chociaż ostatnio jechałem z podłączonym kompem i zczytywane parametry były takie jak na wskaźniku mechanicznym.

A co myślisz o czyszczeniu tego czujnika/regulatora w pompie wys. cisnienia?

Jendrekmak
17-08-2011, 11:23
można próbować ale potem trzeba ustawić właściwe ciśnienie tak żeby nie przekraczało 160 barów

MaroX
17-08-2011, 12:01
Przepływomierz czyściłem niedawno


Wilhelm - jak czyściłeś przepływomierz? Jak kiedyś chciałem wyczyścić, ale te dwa rezystorki które tam siedzą na bardzo cienkich drucikach i bałem się, że uszkodzę.
Jak i czym czyściłeś?

Ry2y
17-08-2011, 12:26
Ja czyściłem patyczkami do uszu... Nasączyłem benzyną i delikatnie przecierałem.

sly_PL
17-08-2011, 12:28
można próbować ale potem trzeba ustawić właściwe ciśnienie tak żeby nie przekraczało 160 barów

Jendrekmak, masz jakieś doświadczenie/info jakie ciśnienie maksymalne powinno być w 2,2 ? bo u mnie przy wysokich obrotach ~4-4,5tys. obr/min znacznie przekracza 160barow.

---------- Post dodany o 12:28 ---------- Poprzedni post dodany o 12:27 ----------


Ja czyściłem patyczkami do uszu... Nasączyłem benzyną i delikatnie przecierałem.


ja identyczne, z wierzchu chusteczka higieniczna, a szczegółowo wacikiem

Wilhelm
17-08-2011, 12:58
Ja mam po chipie max ciśnienie 170, a jak miałem hybrydę i jeszcze mocniejszy program to 180 ale wtedy sporadycznie wywalalo sprężynkę. Czasem jadąc 20km/h na drugim biegu a czasami przy pelnym obciazeniu jadac 170-190.

Przepływkę czyściłem patyczkami do uszu i spirytusem.

sly_PL
17-08-2011, 13:14
ale Ty masz wilhelm 2,0 tdci ?

No to u mnie max jest 240barów. Jak będę jechał w najbliższym czasie z laptopem to nagram scanXLem jak to wygląda.

Jendrekmak
17-08-2011, 16:26
No to u mnie max jest 240barów

pomimo, że to silnik 2,2 to jednak masz za duże ciśnienie. CR 2 generacji to max chyba 180 barów. wypadało by z kimś porównać kto ma silnik 2,2. obejrzyj dokładnie regulator na pompie i zobacz czy jest zabezpieczona śruba do regulacji czy obrócona względem zabezpieczeń po obwodzie bo może ktoś grzebał. z tego co pamiętam wkręcenie tej śruby powoduje podwyższenie ciśnienia a wykręcenie obniżenie.

w moim max ciśnienie to 162-164 bary

sly_PL
17-08-2011, 16:31
dzis, ewentualnie jutro wszystko ob-lukam, zrobię zdjęcia popy i regulatora co by było treściwie, oraz screeny z przejazdu

Jendrekmak
17-08-2011, 16:37
regulator we wszystkich TDCI jest jeden o numerze 1329098. zarówno w 90KM jak i 150KM

sly_PL
18-08-2011, 10:42
Jendrekmak wrzucam fotkę regulatora, obejrzyj fachowym okiem. Ja nie widzę, żeby było coś tu grzebane ( zapieczone nie jest, a jakie powinno być ustawienie nie mam pojęcia).

Bład jaki mi się zapisał po tej sprezynie przy 180 to populany P0251 czyli jak to opisane w scanXl Sterowanie dozowaniem paliwa popy wtryskowej A/ wadliwe działanie (krzywka/wirnik/wtryskiwacz)

Excela z przejazdu nie mam bo zanim dojechałem na obwodnice bateria mi padła. Na postoju dochodzi mi max do 101bar. W połowie jazdy bateria padła i się nie zapisał ten przejazd w stronę obwodnicy, ale już na 3 biegu przy 4tys. miałem około 160barow. Dzis, albo jutro naładuje baterię i wrzucę przejazd przy dużych obciążeniach.

http://img193.imageshack.us/img193/6950/regulatorpompa.jpg
By sly100jak (http://profile.imageshack.us/user/sly100jak) at 2011-08-18

hirotarosc
18-08-2011, 11:36
kolego ja u siebie mam zregenerowana pompę wymieniony regulator a błąd dalej się pojawia co prawda sprężynkę pojawia się raz w miesiącu przy bardzo dziwnych okolicznościach, ostatnio np. wywaliło ja po redukcji na 4 bieg przejechaniu ok 500m z lekkim gazem i bach mruga, błąd ten sam co u Ciebie ręce opadają kieszeń pusta brak słów

sly_PL
18-08-2011, 11:39
ja spokojnie posłucham kolegów zanim będę wydawał pieniądze niepotrzebnie,

hirotarosc
18-08-2011, 12:27
w moim przypadku akurat pompa była padliną na każdym biegu na ciepłym silniku po wymianie regulatora waliło błędami aż miło a teraz niestety problem nadal jest rzadko bo rzadko ale wywala

Jendrekmak
18-08-2011, 14:01
teoretycznie nie powinno być ciśnienia 240 barów więc ten objaw raczej wskazuje na regulator. oczywiście jak zwykle nie ma pewności, że po wymianie będzie ok.

sly_PL
18-08-2011, 14:30
Jendrekmak, no to pytanie(a) następujące:

Wezmę przegonie mondeo, sprawdzę ciśnienie (jeśli będzie powyżej 200bar przy większych obciążeniach) to jak pisałeś, "wykręcanie śruby obniża ciśnienie" ?

1) Pytanie o ile i jaka jest czułość powiedzmy po przekręceniu o pół obrotu ?
2) Czy trzeba może zrobić kilka obrotów?
3) Gwint, prawy czy lewy?
4) Czy jeśli ustawię, śrubę w pozycji wyjściowej po wszystkim będą te same parametry?
( nie wiem jaka jest budowa tego regulatora nigdy nie widziałem rozkręconego i ciężko mi cokolwiek wnioskować na ślepo wiec pytam o wszystko)

hirotarosc
19-08-2011, 09:58
A ja się tak zapytam. Czy po wymianie regulatora na nowy trzeba go jeszcze jakoś specjalnie regulować czy tak jak jest ustawiony fabrycznie jest ok dla pompy??? Zastanawiam się bo tak mnie tknęło, po wymianie dalej wywala błąd z ciśnieniem paliwa. Może trzeba jechać podpiąć się pod komputer i pokręcić tą śrubą???

sly_PL
19-08-2011, 10:21
z tego co się mogę domyśląć, to tą śrubą może coś tam się reguluje, ale chyba w niewielkim zakresie, na pewno jakaś adaptacja na kompie po wymianie musi być, ale to domysł, niech się wypowie ktoś kto miał z Tym odczynienia

hirotarosc
19-08-2011, 16:39
no ja właśnie jestem ciekawy tego bo tylko wymieniłem regulator i nic wiecej też poczekam

Jendrekmak
19-08-2011, 16:54
1) Pytanie o ile i jaka jest czułość powiedzmy po przekręceniu o pół obrotu ?
2) Czy trzeba może zrobić kilka obrotów?
3) Gwint, prawy czy lewy?
4) Czy jeśli ustawię, śrubę w pozycji wyjściowej po wszystkim będą te same parametry?

1. u mnie 1/8 obrotu i już pokazywało 180 barów więc czułość jest dość duża
2. kilka obrotów to stanowczo za dużo co najwyżej max pół obrotu
3. klasyczny gwint - zgodnie ze wskazówkami wkręcasz i podwyższasz ciśnienie
4. tak, przynajmniej u mnie tak było

pod śrubą jest sprężyna dociskająca jakiś zawór.

wymontowanie zaworu (jako elementu na pompie a nie tego pod sprężynką) powoduje mały wyciek paliwa i lekkie zapowietrzenie układu.

sly_PL
19-08-2011, 19:46
Nie miałem czasu przegonić młodziaka, ale na weekend pewnie znajdę chwilę,

Jak wyskoczy mi za duże, to skrobnę sobie kreskę na śrubie i obudowie obok coby wiedzieć jaki był stan początkowy i wykręcę trochę, przegonie go jeszcze raz i zobaczymy czy ciśnienie spadnie i czy wyskoczy sprężyna.
Jak nie wyskoczy to sukces, byle by nie zrobił się przez to mułowaty. Jak wyskoczy, to będę myślał dalej.

A koledzy, powiedzcie mi gdzie można ewentualnie dostać taki regulator?

(dziś przeglądałem allegro, żeby zobaczyć w ogóle jak wygląda rozebrany regulator, bo czasem można wiele zauważyć na zdjęciach części zamieszczanych przez ludzi , ale nie znalazłem w ogóle w sprzedaży, żeby ktoś osobno sprzedawał, zawsze razem z pompą)

hirotarosc
19-08-2011, 21:15
Ja kupiłem na allegro regulator, ja dobrze pamiętam 450pln z przesyłką mnie kosztował, a w firmi w której regenerowałem pompę to mi 700 powiedzieli :O

a tu link do aukcji na allegro dokłądnie tak to wygląda

http://allegro.pl/regulator-cisnienia-zawor-pompy-delphi-ford-i1773543177.html

bramko
21-08-2011, 19:39
Witam zakupiłem nie dawno mondeo 2.0 tdci 130 km i mam problemy z sprężynką która pojawia się po przekroczeniu 120 km proszę o pomoc

hirotarosc
21-08-2011, 21:31
Za wiele kolego to nam nie mówi. Więcej konkretów obroty, na ciepły czy na zimnym silniku bo w tej chwili to możemy Ci wszyscy napisać jedz na komputer odczytaj błędy, albo strzelać pompa WC, wtryskiwacze lub regulator ciśnienia paliwa na pompie dużo możliwości i pewnie jeszcze coś by się znalazło. Ja mogę poradzić wymień na początek filtr paliwa jeśli nie wymieniałeś :)

bramko
21-08-2011, 22:37
filtry wymieniłem byłem na kompie i wykazało czujnik ciśnienia paliwa. mechanik powiedział ze ten na listwie tylko że dziś nie mogłem odpalić mondka. wszyskie kontrolki na desce świeciły nic nie zgasło

sly_PL
22-08-2011, 14:07
kolego bramko,
możne najpierw byś się przywitał
może najpierw napisałbyś rocznik auta,
może potem przydałby się kod błędu, bo to co wyskoczyło to nie znaczy, że to czujnik,
może jak Ci go mechanik podłączył, to mógł sprawdzić Ciśnienie paliwa, ciśnienie doładowania oraz inne parametry pracy silnika,

i reszta tak jak kolega hirotarosc napisał wyżej

bramko
22-08-2011, 21:52
Przepraszam wasz wszystkich :) Po sprawdzeniu kompa wykazało że 2 wtryski inaczej pracują czuli 2 podaje -1.4 a 3 +1.3 nie znam się na tym wiec nie wiem co to oznacza na razie mondek pali i jest ok naj leprze jest to że pali mało zapala dobrze tylko ta sprężynka !!! Jak kupiłem go czyściłem EGR lecz jego środek tak cieżko pracuje że ledwo go pod ciągałem może tak ma być ,jeszcze jedno co zauważyłem to dziwne dziury miedzy 2 a 3 tyś .

---------- Post dodany o 21:52 ---------- Poprzedni post dodany o 21:51 ----------

co do poprzedniej wypowiedzi rok mondka 2002 rok

hirotarosc
22-08-2011, 22:34
nie wiem może się mylę ale z tego co gdzieś słyszałem można jakoś chyba "wykalibrować" dawkowanie w celu poprawienia jego pracy (wtryskiwacza) ktoś kto sprzedawał mondeusza po prostu podpicował to pojeździłeś trochę i zaczyna się sypać. Taka mała teoria spiskowa a na marginesie jaki przebieg mondzia ??

aaa, po podpięciu komputera nie pokazał żadnych błędów itd??

bramko
22-08-2011, 22:49
auto sprowadzone z Holandii , przebieg 195tyś komp wykazał błąd czujnika ciśnienia paliwa ten na listwie . tylko nie wiem co on ma do tych dziur miedzy 2 a 3 tys obrotów

hirotarosc
22-08-2011, 22:52
jak za małe ciśnienie na szynie to będą "dziury" i będzie walił w tryb awaryjny i sprężynką

MaroX
23-08-2011, 17:12
auto sprowadzone z Holandii , przebieg 195tyś komp wykazał błąd czujnika ciśnienia paliwa ten na listwie . tylko nie wiem co on ma do tych dziur miedzy 2 a 3 tys obrotów

Kolego Bramko - migająca spirala to klasyka TDCi, są na ten temat setki postów, odpowiedzi, rozwiązań. Wystarczy trochę poszukać na forum.
Generalnie 2.0 TDCi (a w szczególności te z lat 2002-2003) mają nietrwałe wtryskiwacze i łuszczące się pompy wysokiego ciśnienia CR.

Migająca spirala i kody błędów mówiące o spadku ciśnienia jednoznacznie świadczą o problemie w układzie wtryskowym (filtr paliwa, pompa CR, wtryskiwacze, czujniki)
Zrób tak:
1) na początek wymień filtr paliwa - być może on jest zasyfiony i jest winowajcą nie przepuszca paliwa - tylko wymień na oryginał Bosha lub Motorcrafta (ok. 90PLN)- nie baw się w żadne zamienniki i wynalazki za 30 PLN bo się nie nadają do TDCi. Następnie rozetnij stary filtr paliwa i sprawdź zawartość, obejrzyj dokładnie w poszukiwaniu drobnych opiłków metalu. Jeżeli są - to pompa CR do regeneracji,
2) jeżeli wymiana filtra nie pomoże, dalej będzie spirala - problem jest poważniejszy -
3) jak Ci się chce to spróbuj wykonać próbę przelewową, znajdziesz na forum jak się to robi. Prawdopodobnie wyjdzie, że leją wtryski.
4) Jak leją wtryski musisz je zregenerować lub kupić nowe. We wtryskach TDCi najczęściej uszkadza się zaworek przelwowy, który trzeba wymienić na nowy oryginalny delphi.

Czasami padają też końcówki (rozpylacze). Koszt regeneracji 1 wtrysku (wymiana zaworka przelewowego, czyszczenie, zamontowanie) to ok. 350-400 PLN.
Znajdż dobrego i sprawdzonego fachowca, który się tym zajmuje, aby nie mieć problemów.
Jak padły tylko wtryskiwacze to koszt regeneracji 4 sztuk ~1,5 kPLN, jeżeli jeszcze pompa CR to jeszcze z dodatkowy ~1 kPLN.

Jest szansa, że to może tylko awaria jakiegoś czujnika, ale raczej na to bym nie liczył. Z doświadczenia forumowiczów - tdci z 2002 roku po przebiegu 200 k km = wtryski+pompa CR do roboty.

Nie wiem jak tam dieselowe mechaniki w Twojej okolicy, ale jak byłbyś kiedys w warszawie, to jest tu kilka speców a nawet jeden profesor od fordów, którzy na pewno pomogą.

chip01
31-12-2015, 07:47
Na drugiej stronie było coś o odgrzeaniu kotleta:)
Powiedzcie mi, czy ktoś poradził sobie z tą sprężynką na wysokich biegach?
Mam objawy jak w pierwszym poście: jałowy, 1,2,3 wszystko ok (nawet jak mu docisnę) 4 i 5 bieg .
Jestem wstanie rozpędzić auto ale jak jest z górki i jeśli robię to delikatnie.
Do tego czasu zdążyłem wymienić:
Wszystkie filtry (a filtr paliwa nawet 2 razy)
regeneracja wtrysków i pompy,
ustawianie (sprawdzenie rozrządu),
czyszczenie przelotów i egra,
wymiana czujnika na listwie,
oczywiście wymiana oleju a przy regeneracji wtrysków mycie baku i układu paliwowego.

I nie zmienia to nic!
Błędy? standardowe coś tam coś tam ciśnienia paliwa na listwie!
ciśnienia ok, do 160 chyba.. nie zaobserwowano też żeby sprężynka wyskakiwała zawsze przy tej samej wartości.. raz wyskoczy przy 120 a raz przy 135 lub 150 :(

Mam MKIII z 2004 roku, 2.0 TDCI i automatyczna skrzynia biegów z możliwością zmiany manualnej.

sprężna na 4 i 5 biegu wychodzi niezależne od sposobu zmiany biegów.

CODY_21
31-12-2015, 19:53
Jeśli zdecydujesz się na regenerację wtryskiwaczy to wymień wszystko - czyli rozpylacz ,zaworek i przekładkę - da się to zrobić w garażu ( sam tak zrobiłem ) , jeździłem po specach , doili ze mnie kasę , wtryski przechodziły testy ( to na ich słowo , bo nie mogłem obserwować tego procesu ) a przy wkręcaniu wtryskiwaczy nie wymienili nawet podkładki pod wtryskiem za 3 zł i tak dokręcili ,że ledwie je wykręciłem .Męczyłem się , szukałem aż kupiłem i wymieniłem ( nawet klucz do wtrysków kupiłem za 70 zł ) rozpylacz + zaworek ( w tedy nikt nie pisał o przekładce więc nie wymieniłem ) Od tamtej pory mam spokój . Też sypał sprężynką i klekotał .

pajer
31-12-2015, 20:28
Też sypał sprężynką i klekotał .

napisałem Ci priva ale odpowiedzi nie otrzymałem...

"walczyłem" z wtryskami parę tygodni i dalej nie jest ok - sprężynki nie ma ale klekocze niemiłosiernie...

Zbysiu
31-12-2015, 20:34
(...)

chip01
04-01-2016, 15:07
Zaplacilem 2400 za regeneracje wtryskow i mycie pompy. Z tego co wiem to wtryski byly zregenerowane w calosci - dostalem wydruki z numerami. Pompa byla myta ultra dzwiekami.
Bak i przewody mylem samemu. Sam tez skladalem wszystko do kupy.

Zbysiu1
04-01-2016, 16:47
(...)

Zbysiu2
04-01-2016, 19:38
[ciach]

TomekMK3
04-01-2016, 19:55
Mam nadzieje że zdążysz przeczytać zakim wściekły administrator zbanuje mi konto :)[/QUOTE]


Bez powodu tego bana chyba nie masz...

Zbysiu3
04-01-2016, 21:22
[ciach]

Kolego pompę się regeneruje samo wyczyszczenie nic nie da. Na 99% masz wytartą pompę wstępną w pompie Cr. Ona daje bardzo małe opiłki niewidoczne gołym okiem. Diagnostykę zacznij jeszcze raz od pompy.

chip01
06-01-2016, 14:38
Poprawka.. Pompa byla regenerowana.

TomekMK3
06-01-2016, 16:52
2400zł za regenerację wtrysków... pompa też w tej cenie???? czy już odrębny koszt...