PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klimatyzacja : raz się włącza a raz nie.



tomaszpich
24-05-2011, 17:54
Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki mały problem do rozwiązania. Mam MONDKA z 2006 roku , jestem jego 2 właścicielem od dwóch lat , przebieg 125 tyś. Nie wiem jak poprzedni właściciel ale ja nie napełniałem KLIMY tylko 2 razy odgrzybiałem. Dzisiaj się okazało ,że klima słabo chłodzi albo i wogóle (już napewno nie tak jak wcześniej ) i po jej włączeniu w kratkach wentylacyjnych raz za czas jakby coś syczało . Nie słyszałem tego wcześniej i klima też chłodziła naprawdę lepiej . Proszę o POMOC . Nie chcę aby jakiś mechanior mnie naciągał na jakieś dodatowe koszty może to tylko drobnostka typu "nabicie klimy " . Proszę o poradę . Dzięki.

kiokio
24-05-2011, 22:47
Sprawdź ile masz czynnika (za niskie ciśnienie powoduje "syczenie" i rozłączanie klimy)
potem jak nabicie nie pomoże
Sprawdz wentylator, naj częstrzą przyczyną nie chłodzenia sa zawieszone szczotki w wentylatorze. Zdarza się to bardzo często po zimowym nie używaniu.
Obiaw będzie taki (poza nie szumiącym wentylatorem rzecz jasna):
- klima na postoju załącza się i po chwili wyłącza i tak w kółko
- słabo chłodzi przy jeździe z małymi prędkościami
- zaczyna dobrze chłodzić kiedy się jedzie więcej niż 60km/h (chłodnica jest chłodzona przez wiatr zamiast wentylator)

Wentylator powinien się włączyć praktycznie natychmiast po załączeniu klimy (max 10s opóźnienia)
jeśli tak się nie dzieje to weź drewniany kij i stuknij nim w obudowe wirnika przy chłodnicy (na włączonej klimie) - jeśli zawiesiły Ci się szczotki to ta operacja pomoże.

Drugą dolegliwością może być sprzęgło sprężarki które jest wyrobione i trzeba je wyregulować podkladką dystansową, ale to raczej nie wchodzi w grę przy Twoim przebiegu

tomaszpich
25-05-2011, 16:11
Zna może ktoś kody błędów klimatyzacji ? Przed rokiem czytałem na tym włąsnie forum jak zrobić autotest klimatyzacji. Nie pamiętam jak to było . Były tam też podane określone oznaczenia do danych symboli po autoteście. Jak ktoś pamięta jak robi się ten test to proszę o odpowiedż. Dziękuję.

Netoper
25-05-2011, 16:49
Na głównej stronie tego działu jest kilka przyklejonych tematów i tam masz kody i procedurę selftestu.
http://www.mondeoklubpolska.pl/forumdisplay.php/27-Klimatyzacja-i-wentylacja

Bajek
25-05-2011, 17:27
Syczenie wskazuje na zwiększenie ciśnienia czynnika i uciekanie go przez zawór bezpieczeństwa. Włącz klimę i zobacz czy włącza się wiatrak. Jeżeli nie to, sprawdź dlaczego. A do tego czasu nie jeździj na klimie (a dokładniej nie stój w korkach) bo sobie wypuścisz cały czynnik.

tomaszpich
25-05-2011, 20:22
Wykonałem test klimy , dziękuję za podpowiedż gdzie mogę go znależć. Po załączeniu silnika i zrobieniu test wg. Waszej insyrukcji wyskoczyło 88.małe 8 u góry auto/aceco . nIE WIEM CO TO ZNACZY ale gdzieś znalazłem ,że to ma być OK.jeden mechanior do którego dziasiaj dzwoniłem mówił ,że od MAYBACH"a po poloneza z biegiem czasu nawet przy szczelnej KLIMIE ujdzie część środka chłodzącego i z tąd to syczenie i włączanie i wyłączanie KLIMY.Jestem z mechanoiorem umówiony na uzupełnienie klimy za dwa dni. Dam znać co wymyślił. Dziękuję za podpowiedzi.

Netoper
25-05-2011, 21:18
jeden mechanior do którego dziasiaj dzwoniłem mówił ,że od MAYBACH"a po poloneza z biegiem czasu nawet przy szczelnej KLIMIE ujdzie część środka chłodzącego i z tąd to syczenie i włączanie i wyłączanie KLIMY
I ma rację, teoretycznie co 2 lata powinno się sprawdzać poziom czynnika.
A objaw jak najbardziej pasuje pod niski poziom czynnika.

Bajek
26-05-2011, 01:29
,że od MAYBACH"a po poloneza z biegiem czasu nawet przy szczelnej KLIMIE ujdzie część środka chłodzącego i z tąd to syczenie i włączanie i wyłączanie KLIMY.
Dlaczego ze szczelnego układu ma coś uchodzić. Rzuć okiem na wiatrak, jak on Ci się nie włącza to nawet nabicie nic nie da,

Netoper
26-05-2011, 01:34
Dlaczego ze szczelnego układu ma coś uchodzić
Układ nie jest tak do końca hermetyczny jak w lodówce, ubytki są przez uszczelniacz sprężarki.
W jakimś poradniku było że ma prawo 10% rocznie uchodzić.


Rzuć okiem na wiatrak, jak on Ci się nie włącza to nawet nabicie nic nie da,
Jak układ bez ciśnienia to wiatrak się nie włączy przy próbie uruchomienia sprężarki.

tomaszpich
26-05-2011, 05:51
Przepraszam ,może to zabrzmi śmiesznie ale na który wiatrak mam zwrócić uwagę. Wczoraj zaglądałem pod " dekiel " i widziałem tylko duży wiatrak między chłodnicą a blokiem silnika. Czy on ma się włączać przy włączonej klimie , czy jest on tylko do schłodzenia gorącego silnika . Zadnego innego wiatraka nie widziałem , może nie wiem gdzie pztrzeć.

Netoper
26-05-2011, 09:12
Chodzi o wiatrak(i) na chodnicy.
Jedne auta mają jeden inne dwa.
Jak załączasz klimę i sprężarka wystartuje to ma(ją) się załączyć tak max do 10 sekund.
Załączenie sprężarki poznasz po tym, że jak wystartuje to silnik zmieni ciut obroty i dźwięk pracy.

tomaszpich
26-05-2011, 18:09
Klima nabita ,ale nie działa. Mechanior mówił ,że nie było 60 % czynnika. Po nabiciu wentylator nie zastartował za to bardzo podskoczyło ciśnienie na maszynie ,która dobijała środek chłodzący. Pozostaje elektryk . Gdzie znajduje się bezpiecznik od wentylatora i jak go sprawdzić co mogło się z nim stać. Chcę dzisiaj na postoju zagrzać autko do " CZERWONOŚCI " . Zobaczę czy wentylator zastartuje , jak nie to co mogę zrobić , pewnie będzie to sprawa sterowania klimy . POMOCY ,co robić !

kiokio
26-05-2011, 19:33
Kolego, napisałem Ci praktycznie wszystko co masz zrobić, zacznij od prostych rzeczy a nie grzeb w bezpiecznikach/przekaźnikach i narazie nie szukaj elektryka, chyba że nie chcesz się w to bawić... ale raczej byś nie siedział na forum.
Ja w w/w sposób "orzywiłem" dziesiątki wiatraków w różnych autach. Oczywiście zawieszone szczotki mogą być też znakiem o ich nadchodzącym koncu, ale zapewniam Cię że silnik elektryczny nie staje tak poprostu bo nagle się szczotki skończyły


Klima nabita ,ale nie działa. Mechanior mówił ,że nie było 60 % czynnika. Po nabiciu wentylator nie zastartował za to bardzo podskoczyło ciśnienie na maszynie ,która dobijała środek chłodzący. Pozostaje elektryk . Gdzie znajduje się bezpiecznik od wentylatora i jak go sprawdzić co mogło się z nim stać. Chcę dzisiaj na postoju zagrzać autko do " CZERWONOŚCI " . Zobaczę czy wentylator zastartuje , jak nie to co mogę zrobić , pewnie będzie to sprawa sterowania klimy . POMOCY ,co robić !

tomaszpich
26-05-2011, 20:58
Mówię o elektryku bo ten, który jest u nas to jeden z bardziej cenionych fachowców. Powiedział mi ,że jak będę stukał po wentylatorze to rozwalę magnesy " ja nie wiem jakie ". Jutro po pracy sprawdzę twoją praktykę , a co myslisz o tym aby sprawdzić wentylator przy podgrzaniu silnika do " czerwoności " ? Proszę Cię o odpowiedż. Dziękuję.

Netoper
26-05-2011, 22:33
Jutro po pracy sprawdzę twoją praktykę , a co myslisz o tym aby sprawdzić wentylator przy podgrzaniu silnika do " czerwoności "
Na pracującym silniku odepnij kostkę z czujnika temperatury (od razu piszę że nie pamiętam gdzie on przy Twoim silniku jest) wtedy PCM uruchomi wentyle w trybie awaryjnym. Jak wystartują najpierw na pierwszym biegu a po kilku sekundach na drugim to znaczy że z wiatrakami wszystko OK.

Bajek
27-05-2011, 01:37
Czynnik sam sobie wypuściłeś bo syczenie = uciekanie przez zawór bezpieczeństwa.
Nie grzej silnika do czerwoności bo jeszcze coś Ci się spsuje.
Jak patrzysz na silnik po prawej stronie (wcześniej zdejmij osłonę) zobaczysz szarą wtyczkę. Wypnij ją. Po 10 sekundach wiatrak powinien zacząć wyć jak szalony. Jeżeli tego nie będzie to albo moduł (rzadko), albo szczotki się zużyły.
Możesz jeszcze zobaczyć czy po odpięciu kostki cyknie przekaźnik - jeżeli tak to sygnał dochodzi. Pozostaje Ci wtedy wyjąć zespół wiatraka i podłączyć sam wiatrak (bez modułu) do 12V jak ruszy - to duża szansa że to moduł, ale dla pewności warto rozebrać wentylator i sprawdzić stan szczotek.

tomaszpich
27-05-2011, 18:36
Panowie muszę przyznać z wielkim SZACUNKIEM ,że jestescie naprawdę FACHOWCAMI w tym co piszecie. Zrobiłem dokładnie to co pisaliście. Zdjąłem osłonę , roazłączyłem szarą wtyczkę pod osłaną silnika czyli czujnik temperatury i po " zapaleniu "autka wiatrak zaczął wirować. Klima zaczęła chłodzić jak oszalała w stosunku do tego co było " po zimie " czyli po tym jak załączyłem ją przed kilku dniami. Mam jeszcze tylko kilka pytań. Po załączeniu autka wiatrak nie kręci się ,to normalne . Po włączeniu KLIMY wiatrak załacza się ,ale już jednak nie wyłącza się po jej wyłączeniu. Czekałem minutę , mimo to po wyłączeniu klimatyzacji wiatrak dalej chodził.Wyłączyłem zapłon , autko zgasło wiatrak przestał kręcić. Ponownie załączyłem autko , wiatrak nie chodził . Włączyłem autko , wiatrak nie chodzi, załączyłem klimę , wiatrak zaczął kręcić ale po wyłączeniu klimy wiatrak dalej chodzi aż do momentu wyłączeni zapłonu. Czy to normalne. Jeżdżę tym atkiem ponad 2 lata ale nie zwracałem nigdy uwagi na to kiedy woatrak się wyłączał. Wniosek : wentylator " śmiga " po wyłączeniu KLIMY. Co o tym Panowie myślicie . Dziękuję Wam bardzo za wcześniejsze odpowiedzi i proszę o kolejne.