PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Brak reakcji wskaźnika temp- a LPG



akwedukt76
26-05-2011, 00:57
Witam.
Dzis zakupilem MK2 w automacie z sekwencyjną instalacją gazową - Stag 4 110R.
Niestety z mojego niedopatrzenia nie zauważyłem , że wskaźnik temp na zegary - stoi sobie cały czas w miejscu.

Czy intalacja będzie działać? poprawnie. Gdy jade i przełącze na LPG słychać jat strzeli zawór w bagażniku i centralka pokazuje poziom gazu , ale nie wiem czy jade na Pb czy na LPG.


Czujnik tak wymienie, tylko musze go zlokalizowac. Wiem ze są dwa -jeden do PCM drugi na deske.

Drugie pyt. dotyczace wyświetlen na trpie? Jak sprawdzic cczy pokazuje spalanie beny, czy gazu?

Pozdrawiam.

Netoper
26-05-2011, 01:07
Czy intalacja będzie działać?
Będzie, temperatura do sterownika kuchenki jest brana z czujnika przy reduktorze i ewentualnie przy listwie wtryskowej. a to jest totalnie oddzielny układ.

Czujnik tak wymienie, tylko musze go zlokalizowac. Moze wiecie?
tu są ze dwa tematy z fotkami umiejscowienia
http://www.mondeoklubpolska.pl/forumdisplay.php/59-Na-w%C5%82asne-oczy


Jak sprawdzic cczy pokazuje spalanie beny, czy gazu?
Trip nie pokazuje bezpośrednio spalania LPG, bo nie jest z kuchenką zintegrowany.
Trip w czytelny sposób pokazuje czasy wtrysków benzynowych przeliczone na spalanie, jak czasy wtrysków LPG pokrywają się z czasami wtrysków PB to wtedy przyjęło się mówić że trip pokazuje spalanie LPG.

---------- Post dodany o 00:07 ---------- Poprzedni post dodany o 00:06 ----------


jat strzeli zawór w bagażniku i centralka pokazuje poziom gazu , ale nie wiem czy jade na Pb czy na LPG.
Na centralce są diody które pokazują czy na benie silnik chodzi czy na LPG.

akwedukt76
26-05-2011, 01:18
Na centralce są diody które pokazują czy na benie silnik chodzi czy na LPG.

Jutro zobacze,
Co do tripa, to czemu jadąc na LPG wygania mnie na stacje po paliwo? Mozna to jakos wyłączyć.?

Netoper
26-05-2011, 01:39
Co do tripa, to czemu jadąc na LPG wygania mnie na stacje po paliwo? Mozna to jakos wyłączyć.?
Niestety nie można, trip głupieje bo jedziesz, info idzie że wtryski PB niby pracują a tu paliwa nie ubywa ze zbiornika, jak trip pokaże że zostało do przejechania 80-120 kilosów to zacznie zwiększać wyświetlany zasięg.

rustin
27-05-2011, 23:20
Trip nie pokazuje bezpośrednio spalania LPG, bo nie jest z kuchenką zintegrowany.
Trip w czytelny sposób pokazuje czasy wtrysków benzynowych przeliczone na spalanie, jak czasy wtrysków LPG pokrywają się z czasami wtrysków PB to wtedy przyjęło się mówić że trip pokazuje spalanie LPG.
jesteś pewien? jeżeli kuchenka dobrze wystrojona i czasy się zgrywają na lpg z pb to będzie pokazywało takie samo spalanie na pb i lpg i aby wyszło spalanie lpg trzeba dodać powiedzmy 15-20% do tego co pokazuje komp,zakładając że wszystko jest dobrze wyregulowane.chyba że się mylę

Netoper
28-05-2011, 00:13
jesteś pewien? jeżeli kuchenka dobrze wystrojona i czasy się zgrywają na lpg z pb to będzie pokazywało takie samo spalanie na pb i lpg
No przecież dokładnie to samo napisałem:

jak czasy wtrysków LPG pokrywają się z czasami wtrysków PB to wtedy przyjęło się mówić że trip pokazuje spalanie LPG.

rustin
28-05-2011, 15:29
Trip nie pokazuje spalania lpg nigdy tylko spalanie pb , jeżeli jest dobrze wystrojone to pokazuje takie samo podczas jazdy na lpg jakby jechać na pb i do tego dodać ok 20% i wtedy będzie spalanie lpg , chyba że o to ci chodzi :)

norbi333
28-05-2011, 16:19
Trip nie pokazuje spalania lpg nigdy tylko spalanie pb , jeżeli jest dobrze wystrojone to pokazuje takie samo podczas jazdy na lpg jakby jechać na pb i do tego dodać ok 20% i wtedy będzie spalanie lpg , chyba że o to ci chodzi :)
Dokładnie ,z tym ,że w MK II można było robić korekcję wskazań tripa i była możliwość takiego ustawienia ,że pokazywał Ci bardzo zbliżone spalanie LPG

---------- Post dodany o 15:19 ---------- Poprzedni post dodany o 15:17 ----------


i czasy się zgrywają na lpg z pb
A czasy mają być takie same ?

rustin
28-05-2011, 18:23
Nie wiem jak działą trip w mk2 ale ogólnie jest zasada taka że spalanie chwilowe komputer ma pokazywać takie samo na lpg i pb ale tylko pokazywać w rzeczywistości aby obliczyć spalanie lpg trzeba dodać do tego te 15-20%.

Czas benzynowe mają być takie same na pb i lpg wtedy ecu nie widzi różnicy pomiędzy paliwami.

norbi333
28-05-2011, 18:38
Nie wiem jak działą trip w mk2 ale ogólnie jest zasada taka że spalanie chwilowe komputer ma pokazywać takie samo na lpg i pb ale tylko pokazywać w rzeczywistości aby obliczyć spalanie lpg trzeba dodać do tego te 15-20%.

Czas benzynowe mają być takie same na pb i lpg wtedy ecu nie widzi różnicy pomiędzy paliwami.
Tam trip dawał możliwość korygowania danych.
A pytam o czasy ,bo dzwoniłem do KME i mi powiedzieli ,że czasy wtrysków gazowych powinny być większe.Dlatego pytam,bo słyszałem różne opinie

rustin
28-05-2011, 23:02
czasy wtrysków gazowych mają być większe ale czasy benzynowe mają być takie same na pb i lpg

norbi333
28-05-2011, 23:43
czasy wtrysków gazowych mają być większe ale czasy benzynowe mają być takie same na pb i lpg
Czyli jeśli na Pb czas wynosi 2ms ,to po przełączeniu na LPG czas wtrysków Pb powinien wynosić również 2 ms,a gazowych 3ms?

rustin
29-05-2011, 00:14
tak,tylko że jeśli chodzi o czas gazowych to nie pamięta jak to jest tzn o ile powinien być większy na wolnych obrotach, a wraz ze wzrostem czasów przy maksymalnych czasach auta czasy benzynowe i gazowe powinny prawie takie same i się zrównać,dlatego dąży się do końcowego mnożnika 1

norbi333
29-05-2011, 00:17
tak,tylko że jeśli chodzi o czas gazowych to nie pamięta jak to jest tzn o ile powinien być większy na wolnych obrotach, a wraz ze wzrostem czasów przy maksymalnych czasach auta czasy benzynowe i gazowe powinny prawie takie same i się zrównać,dlatego dąży się do końcowego mnożnika 1
To teraz wszystko jasne.Ale w KME chyba nie ma żadnych mnożników

rustin
29-05-2011, 00:21
tego ci nie powiem , nie znam KME

norbi333
29-05-2011, 00:26
oki ,dzięki za info