PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nie moge zamknąć drzwi ratunku



Kurskey
22-01-2006, 12:20
Witam!
Dzisiaj rano na termometrze wskoczyło u mnie w mieście -20 stopni, wiec poszedłem z rana zobaczyc czy mój Mondeusz zapali:)cieżko zakrecił ale odpalił od razu :satan:
Problem polega na tym że nie moge zamknąć drzwi, nie moge także przekrecic kluczyka w drzwiach tzn nie moge załączyc centralnego :wall:
Panowie poratujcie mnie radami bo auto stoi otwarte pod blokiem 8O
Pozdrawiam :metal

Henryk
22-01-2006, 12:26
Jedyna chyba rada to skoro go już odpaliłeś to niech sobie pochodzi i włącz mu nadmuch ciepłego powietrza do kabiny.( nie na szybę).Jak się zagrzeje wewnątrz to myślę że uda Ci się go zamknąć.Mam ten sam numer z drzwiami pasażera na mrozie...ale z czystego lenistwa nie chciałomi się posmarować zamka wewnątrz kiedy było jeszcze cieplej troszkę.

pawelos
22-01-2006, 12:37
mi drzwi zamarzaja juz nalogowo polecam WD40 do zamka - sprawdzone i dziala :bigok:

Kurskey
22-01-2006, 12:39
No właśnie ja też nie przesmarowałem i teraz są tego efekty :(
te drzwi gdy sie nawet walnie mocno one odbijają wogóle nie załapuja, czyli ogólnie dramat 8O

pawelos
22-01-2006, 12:42
problem z niezamykanie drzwi na mrozie tez mam pomaga troche posmarowanie zapadki w zamku

Adek
22-01-2006, 12:44
No właśnie ja też nie przesmarowałem i teraz są tego efekty :(
te drzwi gdy sie nawet walnie mocno one odbijają wogóle nie załapuja, czyli ogólnie dramat 8O
Odpal auto i przymknij drzwi niech się dobrze w środku nagrzeje zobaczysz ,że pomoże.A do zamka WD40 :beer:

Kurskey
22-01-2006, 13:28
UFFFFFFFFF :)
Nagrzałem mocno w autku nawiew skierowałem na drzwi i po 15 min dopchłem mocno drzwi kolanem z drugiej strony a kolega zamknął od środka centralką i załapało :bigok:
Dzięki za chłopaki za pomoc( "pomógł" poszło)
Pozdrawiam

MarkOne
22-01-2006, 13:49
No i ta sa własnie uroki zimy. Mi tez zamek zamarzał i własnie dla tego zamontowałem sobie sterownik na pilota do centralnego i problem mam z głowy :bigok:

LaBobas
22-01-2006, 15:56
Witam!
Dzisiaj rano na termometrze wskoczyło u mnie w mieście -20 stopni, wiec poszedłem z rana zobaczyc czy mój Mondeusz zapali:)cieżko zakrecił ale odpalił od razu :satan:
Problem polega na tym że nie moge zamknąć drzwi, nie moge także przekrecic kluczyka w drzwiach tzn nie moge załączyc centralnego :wall:
Panowie poratujcie mnie radami bo auto stoi otwarte pod blokiem 8O
Pozdrawiam :metalU mnie bylo to samo.Tata juz chcialnocowac w aucie.Ale nagrzanie pomoglo i puscily ciegielka.

Esperal
22-01-2006, 18:49
Tak jak u mnie dziś rano. Martwiłem się czy wogóle da rade otworzyc drzwi, a tu kłopot był z ich zamknieciem, a do roboty trzeba było jechać. Więc wsiadłem, dociągnałem je od środka i zamknąłem centralny. Załapały były, ale tylko na pierwszy zamek. Po robocie to samo. Więc zjadlem obiadek, zszedłem na dół z gazetką, odpaliłem, nawiewy na drzwi po 15 minutach puściło. Więc mogłem spac spokojnie :)

Adek
22-01-2006, 19:24
No właśnie ja też nie przesmarowałem i teraz są tego efekty :(
te drzwi gdy sie nawet walnie mocno one odbijają wogóle nie załapuja, czyli ogólnie dramat 8O
Odpal auto i przymknij drzwi niech się dobrze w środku nagrzeje zobaczysz ,że pomoże.A do zamka WD40 :beer:

:)) Doradzałem tobie a sam po obiadku miałem ten problem ale zrobiłem jak pisałem i pomogło bo musiało :jezyk1: :beer:

huamisoft
22-01-2006, 19:38
witam!

przed chwila mialem ten sam problem przy mrozie ponizej 20 stopni.
nagrzanie w srodku pomoglo, rowniez pomaga zamykanie drzwi poprzez uciskanie nie tylko w okolicach klamki ale blizej zawiasow, czyli ukladam rece w odstepie mniej wiecej 50cm i mocno zamykam drzwi naciskajac glownie z przodu drzwi. zamykaja sie jakos.
ten problem z drzwiami byl zawsze przy nizszych temperaturach.
to wlasciwie najwiekszy minus mojego samochodu.

czy jest jakis patent na te drzwi?

gdyby nie te drzwi, ten samochod bylby idealny.
czy MKII tez tak maja?
juz vectra z 1993, ktora zazwyczaj przegrywa z mondeo w porownaniach akurat jesli chodzi o drzwi na mrozie spisuje sie lepiej.
oj nie popisali sie konstruktorzy forda, chyba w cieplym klimacie nad tym pracowali ;).

a teraz takie generalne pytanie. czy jest jakis sposob na "odmlodzenie" drzwi? bo jeszcze tylne w warunkach od wiosny do jesieni zamykaja sie ladnie to przednie mam niezle wyrobione, tzn sa opuszczone, i trzeba trzaskac zeby zamknac.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc,
hs

Malinka
22-01-2006, 19:45
Witam. Wam chlopaki zamarzly drzwi a mi pierwszy raz tlumiki(-21stopni). Moje pytanie brzmi czy moge go odpalic zeby silnik pochodzil i je rozmrozil? Samochod odpala ale od spodu silnika uchodza spaliny. Moglo cos mi sie zepsuc?

Kurskey
22-01-2006, 20:10
No to widze ze nie jestem sam :)
A tak na marginesie, zaraz bede musiał znowu ruszyć swojego Mondeusza i przeraża mnie myśl jak znowu zamkne drzwi heheh trzeba będzie ponownie sie przymotać :metal

huamisoft
22-01-2006, 21:01
No to widze ze nie jestem sam :)
A tak na marginesie, zaraz bede musiał znowu ruszyć swojego Mondeusza i przeraża mnie myśl jak znowu zamkne drzwi heheh trzeba będzie ponownie sie przymotać :metal
zastosuj moja metode na dwie rece i 50 cm ;) + wd40 na przyszlosc moze pomoc.

Kurskey
22-01-2006, 21:09
Spoko, dzięki za rade :)
Tylko żeby mi ręce na stałe nie zostały co 50cm bo kurna juz jest -23 stopnie :satan:
Ale tak na serio to metode sprawdze dzisiaj wieczorkiem :metal
a pózniej Grzane :beer:

mareckis
22-01-2006, 21:22
Pamiętajcie że po kuracji środkiem ala WD, który ma właściwości "wypłukujące" zamki należy potraktować odpowiednim smarem do zamków.

jdiabel
22-01-2006, 21:52
Pamiętajcie że po kuracji środkiem ala WD, który ma właściwości "wypłukujące" zamki należy potraktować odpowiednim smarem do zamków.
wydawalo mi sie ze wyplukuje ale wode bo sam przeciez w sobie jest jakims smarem?

LaBobas
22-01-2006, 22:05
WD to tylko takie zaradzenie na krotka mete problemowi.Najlepszy jest odpowiedni smar.

Kapsel_lg
22-01-2006, 23:42
czyli jaki smar polecacie. Ja mam ten sam problem czyli zamarzanie. Równiez w drzwiach tylnich klamki zewnętrzne nie cofają się :(

huamisoft
22-01-2006, 23:47
Równiez w drzwiach tylnich klamki zewnętrzne nie cofają się :(
na to jest sposob, pryskasz do srodka WD40, lapiesz za klamke i zamykasz ja i otwierasz dotad az zacznie cofac sie sama.
nie zaluj wd40 ani sily rak :boks: , napewno zadziala, mialem to samo.

co do smaru do zamkow to sam nie wiem.

davcio
22-01-2006, 23:49
a Panowie uszczelki wam nie zamarzaja przypadkiem ?? Bo u mnie to sie zdarza czasami i chyba trzeba wazylinko techniczna nasmarowac tak mi sie wydaje :getsome:
Pozdrawiam

chudzik
23-01-2006, 00:49
Ostatnio zakupiłem silikon w sprayu ,zabezpiecza uszczelki przed przymarzaniem a jedno pryśnięcie w zapadki rozwiązało problem przymarzania i nie domykania drzwi

Kapsel_lg
23-01-2006, 16:03
A olej silikonowy? co o nim sądzicie?

kr1s1983
23-01-2006, 17:52
a co mozna zrobic jezeli mi sie nie otwieraja drzwi od keirowcy?dzis caly dzien gimnastykowalem sie wsiadajac od pasazera,centrany otwiera 3 drzwi a te od kierowcy nawet od srodka nie chca sie otworzyc klameczka wewnatrz jest zaciagnieta caly czas

chudzik
23-01-2006, 18:24
Ciepły garaż z jeśli nie pomoże to:
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10194

Rocky
23-01-2006, 23:38
Spsikałem dziś WD40 w zamek (nie tam gdzie kluczyk) dość intensywnie i pomogło.. potraktowałem tak wszystkie drzwi i jest ok... :) .. polecam.

leslaw
24-01-2006, 01:00
tez mi zamarzały drzwi,ale tylko tylne i klapa.
również wd 40 dało radę i nagrzanie kabiny,a na zimnym odciągnięcie klamki od srodka.

p.s.
huamisoft -drzwi opusciły ci sie na zawiasach,w cieplejsze dni odkręcisz i pokombinujesz(dwie osoby lub jakis klocek na popórkę) i będą dolegać ładnie :)