PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dysze wtryskiwacza są za duże???



Jakub
29-05-2011, 11:55
Robiąc samoadaptację, na końcu otrzymałem komunikat "Dysze wtryskiwacza są za duże".
Nigdy nie miałem z tym problemu, nie sądzę też że dysze się same powiększyły. Czy oznacza to koniec listwy???

rustin
29-05-2011, 12:01
Oznacza to że trzeba zmniejszyć dysze :) a jak do tej pory było ok to spróbuj zrobić autokalibracje przy innej temperaturze gazu. A najlepiej to wogóle jej nie rób tylko ustaw mnożnik sam na wolnych i potem resztę w trasie i będziesz widział jaki mnożnik ci wyjdzie,jak będzie na maks bucie itd.Ja autokalibracji nigdy nie robię ona tylko ustawia mnożnik dla wolnych obrotów i tyle.

---------- Post dodany o 11:01 ---------- Poprzedni post dodany o 10:59 ----------

chcesz to daj gg

norbi333
29-05-2011, 12:24
Może ,też pojawiać się w przypadku źle ustawionej mapy

rustin
29-05-2011, 12:35
Jakub ale kiedy ci wyskakuje ten błąd? bo chyba się nie zrozumieliśmy,podczas postoju jak robisz auto kalibrację czy podczas jazdy przy bucie?
norbi żeby przez źle ustawioną mapę podczas jazdy taki komunikat sie pojawiał to musiał by być bardzo źle ustawiony mnożnik o dużo za wysoko że wtryski by się zapętlały a to jest spowodowane najprędzej przez spadki ciśnienia lub właśnie źle dobrane dysze przez co jest wysoki mnożnik.

resmiki
29-05-2011, 17:25
Nigdy nie miałem z tym problemu, nie sądzę też że dysze się same powiększyły. Czy oznacza to koniec listwy???

Moze któryś wtryskiwacz leje (listwa sie rozkalibrowala ?)
Nie oznacza to konca listwy, a jedynie koniecznosc jej naprawy i nie musi to byc wcale drogie.

Nie wiem jakie masz wtryskiwacze. Wypadało by kilka slow o instalce napisac.
Wylaczaj pojedynczo wtryskiwacze gazowe w programie (o ile masz mozliwosc) i sprawdzaj:
1. Glośność wtryskiwacza przez porownanie z innymi.
2. Obserwuj jaki wplyw na czasy wtryskow ma wylaczenie jednego wtryskiwacza. Jeżeli ktoryś leje to po jego wyłaczeniu najbardziej wzrosną czasy wtrysku pozostałych. Oczywiscie moze lac wiecej niz jeden.

Sprawdz cisnienie z reduktora.

Jakub
29-05-2011, 23:11
Zatem odpowiadając.
Wczoraj robiłem autokalibrację na postoju. Właśnie wtedy po wykonaniu kalibracji wyskoczył ten komunikat. Zatem zrobiłem to jeszcze raz i komunikat znów wyskoczył. Wtryskiwacze mam Valtekopodobne, zrobione na nich w okolicach 50tysięcy. Też podejrzewam śmierć listwy, zatem czas chyba wymienić na Valteka 34.

jarek1560
29-05-2011, 23:28
Witam. Mam KME Diego, wtryski Magicjet , reduktor silwer i przy robieniu autokalibracji pojawił mi się taki sam komunikat jak koledze. Dodam żę nie zabardzo wiem jak to wszystko poustawiać bo strasznie pokombinowałem w mapie i samochód ledwo jeździ.

norbi333
29-05-2011, 23:44
Witam. Mam KME Diego, wtryski Magicjet , reduktor silwer i przy robieniu autokalibracji pojawił mi się taki sam komunikat jak koledze. Dodam żę nie zabardzo wiem jak to wszystko poustawiać bo strasznie pokombinowałem w mapie i samochód ledwo jeździ.
To tak jak i ja.Po moich kombinacjach cały czas mi wywalało checka.Teraz latam na Pb i umówiony jestem do magika

KLUSEK
30-05-2011, 00:35
Ja robiłem autokalibrację i też dostałem taki komunikat, natomiast wszystko później pięknie się ręcznie poustawiało i lata jak lala, więc nie sugerowałbym się tym komunikatem.

rustin
30-05-2011, 00:47
KLUSEK właśnie o tym mówiłem już żeby ustawić najpierw i zobaczyć bo najprędzej będzie dobrze jak się prawidłowo wyreguluję a autokalibracje to sobie w buty można wsadzić.

jarek1560
30-05-2011, 00:58
tylko jak to wyregulować? Strasznie pomieszałem w programie. Jak już nie wiedziałem co zrobić to na mapie podnosiłem i opuszczełem punkty. Samochod ledwo jezdzi

rustin
30-05-2011, 11:08
Jak się nie ma pojęcia to lepiej się za to nie zabierać bo tylko namieszać można i potem są problemy.Są dwie opcje,siądź i przeczytaj tyle razy instrukcje aż zrozumiesz albo jedź do gaziarza. Ja nie pomogę w KME bo nie mam tego.

jarek1560
31-05-2011, 15:05
siądź i przeczytaj tyle razy instrukcje aż zrozumiesz albo jedź do gaziarza.

Normalnie mi kolego tak pomogłeś że łał.
Instrukcje prześledziłem ze 4 razy i nie wiele z niej wynika. Byłem u 4 gaziarzy na regulacje i żaden nie dał rady skalibrować i ustawić. Mówili że reduktor do wymiany albo wtryski albo wiele innych rzeczy. Miałem tego dość i dlatego zakupiłem interfejs i zgrałem program diagnostyczny żeby to poustawiać jak należy a że nie znam się na tym to kombinuje. Wczoraj podpiołem lapka do centralki i w droge. Wyskakiwał mi znów problem z dużymi dyszami. Zmieniłem w ustawieniach na dysze sugerowane i pyknołem kalibracje. Wszystko elegancko poszło, komunikatu już nie było. Potem zebrałem mapy beny i lpg, troche poprzesuwałem punkty na wykresie i samochód lata na gazie że aż miło i wreszcie mi nie gaśnie na wolnych obrotach. Niezabardzo się na tym znam ale jakby co to służę innym pomocą.

KLUSEK
31-05-2011, 15:22
W wersji uproszczonej wygląda to tak:

- wyjezdzasz na miasto późną porą jak już ruch jest mały, najlepiej w nocy ;)
- rozgrzewasz auto do 90 stopni
- stajesz na parkingu, podlączasz kompa, odpalasz program
- kasujesz mapy gazowe i klikasz autokalibrację
- po paru minutach jak się skończy, sadzasz kolegę na siedzeniu obok i laptop na jego kolana
- jeździsz na PB trochę kilometrów z różnymi prędkościami, tak aby zebrać jak najwięcej kropek na wykresie w każdym zakresie - do tego potrzebny jest kolega, aby śledził i mówić jak szybko jechać :) (ja przejechałem około 20km tak)
- przełączasz na LPG i ta sama historia - jeździsz, jeździsz ... znowu po około 20km (aż będzie wystarczająco dużo kropek i wykresy się unormują)
- po tym wszystkim parking, papierosek, a auto niech chodzi na biegu jałowym na LPG

Teraz właściwe strojenie:
- znowu jedziecie, a kolega próbuje zrównać wykresy za pomocą kropek mnożnika (jakimi klawiszami się to robi masz w instrukcji)
- jeździcie dotąd, aż wykresy będą możliwie blisko siebie.

U mnie wyszło tak:
http://i.imgur.com/WwX7k.png

rustin
31-05-2011, 15:31
KLUSEK kolega nie ma staga a tam chyba jest inaczej.
Co do twojego sposobu to trochę nie jest on dokładny i jak widzisz trzeba dużo km zrobić. Najlepiej jedziesz ze stałym obciążeniem na jednym biegu np 5 i masz na pb czas powiedzmy 5ms przełaczasz na lpg i ma być taki sam,jest to najdokładniejszy sposób zaraz po strojeniu na korekty.łatwiejszy sposób to taki że jedziesz na 5 biegu, zbierasz mapę tylko na tym biegu na pb w całym zakresie jak już ci sie wyrysuje to wtedy przełaczasz na lpg i tak samo tylko na 5 biegu, wtedy masz pewnośc że w tych samych warunkach mapy zebrane.zbierz mapę np na 4 biegu tylko albo mieszanie przy różnych obrotach a zobaczysz że mapy bedą inne bo będą inne warunki.

KLUSEK
31-05-2011, 15:46
Ale jak na razie, po 2 tygodniach sprawdzałem, czy się rozjechało i stoi tak jak na screenie powyżej ;) Tylko tą górę poprawiłem.
Z innymi instalacjami nie miałem do czynienia, swoją też pierwszy raz ustawiałem, ale jako że się udało to warto spróbować :)

rustin
31-05-2011, 15:50
KLUSEK podstawowy błąd :) nie patrz na mapki po 2 tyg i nic nie poprawiaj bo jeździłeś w różnych warunkach i mogą sie rozjechać.Polecam jednak instrukcję albo forum gazowe ;) ja też tak na początku robiłem jak ty że sprawdzałem po 2 tyg i poprawiałem bo coś tam się nie pokrywa.
Wyregulowałem wszystko,zrobiłem korekty i teraz jak podłącze lapka mapa jest rozwalona bo jeździłem w różnych warunkach,ale wystarczy że skasuje je zbiore w tych samych jak jest w instrukcji i jak trzeba i sie od razu pokrywają.
Tym sposobem nie trzeba jeździć 40km tylko 10 :)

KLUSEK
31-05-2011, 15:55
Ale u mnie właśnie się NIE rozjechało ;)
A jeździło się fajnie w nocy po mieście :D

Jakub
01-06-2011, 23:53
A u mnie potwierdziła się diagnoza - listwa dożywa swych dni. Gazer zaproponował mi RegFast'y za jakieś śmieszne pieniądze.

LaBobas
04-06-2011, 00:34
Gazer zaproponował mi RegFast'y za jakieś śmieszne pieniądze.

zeby to tylko tez smiesznie nie dzialalo i smiesznie krotko;)

rustin
04-06-2011, 10:10
Śmieszne wtryski za śmieszne pieniądze,logiczne.

Jakub
06-06-2011, 23:55
fasty odpuściłem, Valtek 34 na pokładzie.

rustin
07-06-2011, 10:55
No to już lepszy wybór.I jak teraz auto dobrze chodzi? sam stroiłeś czy gazownik?
włączał ci isa2?