PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wyłączanie radia po wyciągnięciu kluczyka



hubert12
30-05-2011, 00:48
Witam wszystkich . Mam pytanie czy w fordach mondeo MKI po wyciągnięciu kluczyka gaśnie radio bo umie nie gaśnie . Jeżeli tak to jak do podłączyć żeby gasło po wyciągnięciu kluczyka radio nie oryginalne

Mzzyku
30-05-2011, 15:53
jeśli masz kostke ISO to zółty kabel podłączasz na stałe do +, a czerwony do stacyjki (ACC+). masz oryginalne kostki fordowskie?

---------- Post dodany o 14:53 ---------- Poprzedni post dodany o 14:50 ----------

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/kostka_1504.jpg

hubert12
30-05-2011, 17:03
kostkę miałem odcięta a prąd mam na stałe w żółtym i czerwony kablu a kostkę ISO sam lutowałem bo miałem obcięte kable czyli jest dobrze możesz opisać gdzie pod stacyjkę trzeba sie podłączyć

---------- Post dodany o 16:03 ---------- Poprzedni post dodany o 15:55 ----------

i jeżeli podłącze pod stacyjke to radi będzie gasło jak wyłącze zapłon czy jak??

Fred.X
30-05-2011, 17:13
i jeżeli podłącze pod stacyjke to radi będzie gasło jak wyłącze zapłon czy jak??

dokładnie , takie podłączenie jest fabryczne , ale niektóre radia potrzebują i tak dodatkowego kabla zasilającego do podtrzymania pamięci

hubert12
31-05-2011, 00:09
ale jak podłączyć ten kabel pod stacyjkę żeby sie radio wyłączało bo umie ktoś musiał zrobić na kródko żeby mu na postoju bez zapłonu radio grało i na pewno nie jest nic ruszane przy kostkach tylko gdzieś dalej

insider
31-05-2011, 23:45
insider

hubert12
01-06-2011, 22:44
ale ja nie mam spiętego zasilania z pamięcią na pewno chiba że gdzieś dalej ale nie chce mi sie szukać a gdzie pod stacyjkę czy pod coś mogę sie połączyć żeby zrobić tak żeby sie wyłączała

Mzzyku
03-06-2011, 09:27
rozbierasz obudowę kierownicy i wpinasz się chyba w zółty kabel odchodzący od stacyjki, odciągałem tak + po stacyjce do przekaźnika który włącza mi CB

qran
03-06-2011, 16:53
Pamiętajcie że przekaźnik ma cewkę, a cewka przy gwałtownej zmianie prądu generuje (bez gasików) napięcie (zakłócenia) rzędu setek woltów czy kilowoltów a tego elektronika nie lubi. I z czasem coś może przestać działać..
Nie wiem jak to jest dokładnie rozwiązane w naszych mondolotach ale dobrze jest stosować przekaźniki z wbudowaną diodą lub dołożyć ją równolegle do cewki przekaźnika.

hubert12
04-06-2011, 21:09
Dziękuje wszystkim za pomoc. Dziś poszukałem ,,po nitce do kępka'' i znalazłem miejsce gdzie kabel czerwony był połączony z żółtym podłączyłem jak powinno być i włącza sie tylko radio na zapłonie i wyłącza jak wyłączę zapłon czyli wszystko na fabrykę. Jeszcze raz dziękuje wszystkim.
Temat do zmknięcia