PDA

Zobacz pełną wersję : Lark 50.3



Bajek
02-06-2011, 00:21
Czy ktoś z Was takową posiada? Jak sprawuje się wyświetlacz? Jest czytelny w jasny dzień?

Fred.X
02-06-2011, 07:12
Dobra navi za taką kaskę , co prawda nie mam , ale mam 35.7 , ale w pracy u mnie większość lata na Larkach i mają te modele też ,
Jest czytelny w jasny dzień?

wystarczająco, jeśli ostre słońce będzie biło to na większości słabo widac
Jak sprawuje się wyświetlacz?

czasami ciężko reaguje na dotyk , ogólnie jest ok,

---------- Post dodany o 06:12 ---------- Poprzedni post dodany o 06:11 ----------

rzadko , ale sie zdarzają problemy z bateriami

1olek
02-06-2011, 09:48
czasami ciężko reaguje na dotyk , ogólnie jest ok,

dlatego daja rysik w zestawie

Bajek
02-06-2011, 10:19
Też mam/miałem 35.7 i chciałem się na 50.3 przesiąść, ale widziałem, że ludzie marudzą o słabych wyświetlaczach stąd to pytanie. Nie zależy mi na super bajerach. Chce tylko pod prostą nawigację :)

barbarian15
02-06-2011, 10:43
"Zamglony" wyświetlacz,to się niestety potwierdza.Regulacja podświetlania niewiele pomaga.Testowałem kilka map i wychodzi,że najlepszy kontrast ma AM.

Fred.X
02-06-2011, 13:20
"Zamglony" wyświetlacz,to się niestety potwierdza.Regulacja podświetlania niewiele pomaga.Testowałem kilka map i wychodzi,że najlepszy kontrast ma AM.

a co ma automapa do wyświetlacza w urządzeniu :bajer:

barbarian15
02-06-2011, 13:42
Inna,lepsza grafika mapy,ekran bardziej czytelny,chociaż w sumie nie ma to aż tak dużego znaczenia,przecież navi bardziej się słucha niż ogląda.

GTomek
02-06-2011, 21:35
osobiście mam larka 50.2 miałem wcześniej 35.0. Na dzień dzisiejszy wiem już że nie kupie więcej larka. Z pierwszą nie miałem żadnych kłopotów a po zakupie 50.2 zaczeło się wesoło. Najpierw padł wyświetlacz później problemy z potrzymaniem na baterii następnie znowu problem z wyświetlaczem nawi odpalała ale wyświetlacz nie. Zamienili na nową i znowu kolejna i problem z wyświetlaczem po naprawie chodzi ale na najnowszych AM ciężko jej idzie bo coraz więcej grafik dokładają i procek też nie nadąża. Chcesz wpisać nazwę ulicy to trzeba chwile odczekiwać aż zaskoczy jaką litere klepnełeś a potem w pamięci szuka nazw jakie możesz wprowadzić a już jak chcesz żeby wyliczył ci trasę najkrótszą to idzie mu to jak krew z nosa. Jednym słowem złom. Ostatnio testowałem inną nawi http://allegro.pl/nawigacja-gps-5-modecom-freeway-mx2-fm-fv-krakow-i1632920816.html rewelka z AM bardzo dobrze sobie radzi regulacja jasności automatyczna BT można wykorzystać jako zestaw głośnomówiący transmiter ram masz tam już 128 zegar 500mhz także nie ma opcji żeby nie dawała rady płynnie chodzić . Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i planuje to zakupić a cena też przyzwoita.
Tak więc jak możesz larka omijaj bo to było dobre na początku a teraz parametry te same co były na początku w małych a teraz wyświetlacz większy i zrobiło się straszne badziewie bo już zamula z AM. Nie polecam Larka

Fred.X
02-06-2011, 21:49
Bartek a to :hmm:
http://allegro.pl/gps-mio-moov-500-pl-4-7-odbl-futeral-karta-4gb-i1625261904.html

---------- Post dodany o 20:49 ---------- Poprzedni post dodany o 20:46 ----------

http://allegro.pl/nawigacja-gps-mio-5-cali-moov-s600-av-in-europa-44-i1630008544.html

Bajek
03-06-2011, 00:34
Bartek a to
Ja potrzebuję czegoś taniego :)


Tak więc jak możesz larka omijaj bo to było dobre na początku a teraz parametry te same co były na początku w małych a teraz wyświetlacz większy i zrobiło się straszne badziewie bo już zamula z AM. Nie polecam Larka
Hmmm trochę to nie pocieszające.

Brodziu
03-06-2011, 01:14
Bartek - mam tego Larka od jakiegos czasu i jedyna rzecza na która narzekam to właśnie ten "zamglony" wyświetlacz w słoneczny dzień - trzeba dobrze pokombinowac z miejscem, żeby było ok.

Sliwiec
03-06-2011, 01:52
sprobujcie zamocowac go tak zeby mial nawiew zimnego powietrza (idealem byloby postawienie go centralnie przed kratka i puszczenie klimy) dojedzie na miejsce szybciej niz samochod ;)
Mialem tego Larka i to bylo remedium na jego przywieszki.
Inna sprawa jest taka ze AM robi sie jak wiekszosc innych programow w ogole - zamiast popracowac nad optymalizacja kodu, laduje ile wlezie bo nawigacja i tak pociagnie, a jak nie to se kupi nowa i juz.

Bajek
03-06-2011, 17:19
Bartek - mam tego Larka od jakiegos czasu i jedyna rzecza na która narzekam to właśnie ten "zamglony" wyświetlacz w słoneczny dzień - trzeba dobrze pokombinowac z miejscem, żeby było ok.
Ale przez zamglony rozumiesz, że nie widać nic? Czy widać kiepsko?

Łamie się już nad kilkoma:
- Lark 50.3
- Mio Moov 500
- Modecom Freeway MX2



Inna sprawa jest taka ze AM robi sie jak wiekszosc innych programow
Zawsze można używać starszej wersji.

Brodziu
03-06-2011, 19:55
Czy widać kiepsko?

w słońcu bardzo kiepsko, ale cos tam widać - przy czym komfortu nie ma :(

Bajek
03-06-2011, 20:47
To chyba wezmę tego Modecoma, 100 zł droższy i na Win CE 6.0 ale poradzimy sobie z nim :)

lukasz531
07-06-2011, 19:41
ja mam 50.3. Ekran w słońcu robi sie mleczny ale da sie jechać. Automapa skacze ale nie jest źle, procesor prędkością nie grzeszy. Jaja są z kartą pamięci bo np sieżke do nawigacji wykrywa w ustawieniach a np w menu muzyka karty nie widzi juz. Plus taki ze nie trzeba sie bawić z odblokowywanie.

jamax
08-06-2011, 13:49
Niestety wraz z rozwojem AM i wielkością ekranów procki nie wyrabiają .Myślę ,że trzeba szukać ( też trochę przyszłościowo) kolejnej generacji "tanich" ale z szybszymi prockami.
Kupowanie navi i " bieganie" po aucie gdzie ciemniej i chłodniej ? Dajcie luz .

Optysio
08-06-2011, 14:21
Niestety wraz z rozwojem AM i wielkością ekranów procki nie wyrabiają .

Bardziej przypuszczam, że nie wyrabiają się w związku z rozdzielczością grafiki. Mam Larka 43.0 i nawet najnowsza AM śmiga na nim bez przywieszek, skakań i tym podobne.

mmazi
27-07-2011, 23:37
mam 50,3 a w niej na karcie najnowszą AM i wszystko śmiga jak należy. faktycznie wyświetlacz w słoneczny dzięń jest średnio czytelny ale można się przyzwyczaić i słuchać Hołka.
w sumie jak za tą cenę to jestem z niej zadowolony.

Bajek
28-07-2011, 15:07
Ja kupiłem FreeWay MX2 i jestem bardzo bardzo zadowolony. Ekran czytelny, procesor szybki i urządzenie przygotowane pod TMC.

jarowoo
21-02-2012, 16:55
Ja kupiłem FreeWay MX2 i jestem bardzo bardzo zadowolony

Trochę już czasu minęło odkąd ją kupiłeś, więc jak możesz to napisz czy dalej jesteś z niej zadowolony?
Szukam nawigacji z Automapą i właśnie się zastanawiam nad Modecomem MX zwykłą nie HD.

Bajek
23-02-2012, 17:10
Tak podtrzymuję swoją opinię. Jeździmy "razem" po całej europie i wszystko działa dobrze. Szybko łapie sygnał, nic się nie przycina, AutoMapa działa jak szalona. Nie ma problemu ze jasnością wyświetlacza. Tzn nawet w słoneczny dzień wszystko widać. Radio przez FM działa naprawdę bardzo dobrze. Słucham czasami w dłuższej trasie jakiegoś audiobooka i nic mi nie trzeszczy czy przerywa. Co do TMC nie wiem, bo dalej nie kupiłem modułu - ale jest już dostępny na stronie. Bateria wystarcza na jakieś 1-1:30h. (max podświetlenie + GPS + AutoMapa)
Czy kupiłbym jeszcze raz? Zdecydowanie TAK.

jarowoo
23-02-2012, 17:40
Dzięki za opinie, chyba się skusze bo sporo pozytywnych opinii można znaleźć na jej temat.

Bajek
23-02-2012, 17:46
Jeżeli masz jakieś specjalne wymagania mogę to sprawdzić. Mogę też nagrać film jak to to działa. Jak chcesz :)

jarowoo
23-02-2012, 19:43
Mogę też nagrać film jak to to działa.

Nie chciałbym ci głowy zawracać ale dla mnie najważniejsze jest jak szybko startuje sama nawigacja i Automapa do momentu złapania sygnału GPS. Więc jeżeli by była taka możliwość to Bardzo bym był wdzięczny.

Netoper
23-02-2012, 20:11
Najpierw odpala sie AM jak się odpali, to wtedy dopiero włącza się odbiornik GPS.
A sama szybkość stabilnego fiksa przede wszystkim zależy ile satelit jest nad horyzontem i od warunków pogodowych.

jarowoo
23-02-2012, 21:02
Pewnie masz racje, mi najbardziej chodzi o start samej nawigacji a potem AutoMapy, w Larku MapaMap startuje ładnie lecz AutoMapa trochę czasu już potrzebuje.

boro
08-07-2012, 01:42
Ja kupiłem FreeWay MX2 i jestem bardzo bardzo zadowolony

Trochę już czasu minęło odkąd ją kupiłeś, więc jak możesz to napisz czy dalej jesteś z niej zadowolony?
Szukam nawigacji z Automapą i właśnie się zastanawiam nad Modecomem MX zwykłą nie HD.
Ja juz się zdecydowałem na tego Modecoma tylko teraz myślę czy zwykły czy jednak HD. Gdzies wyczytałem, że ten HD będzie trochę zamulał, ale z opisu wynika, że zwykły ma SiRF Atlas IV / V, dwurdzeniowy, , 500MHZ, a HD ma SiRF Atlas-V, dwurdzeniowy, 533MHZ + 250MHZ DSP. Co to jest to +250 MHZ DSP?

Bajek
08-07-2012, 02:06
Co to jest to +250 MHZ DSP?
Z tego co ktoś mi kiedyś powiedział to "dodatkowy procesor do grafiki". Ale czy tak jest naprawdę to nie umiem powiedzieć na 100%.
Ja mam bez HD i działa bardzo dobrze. Wszystkie navi z HD które widziałem przycinały w programach. Za dużo danych do wizualizacji.

boro
08-07-2012, 20:47
Poczytałem trochę w necie i chyba wezmę bez HD. Za słaby procek na HD.

jarowoo
08-07-2012, 21:59
Też się zastanawiałem nad HD ale sobie odpuściłem ze względu na opinie w necie o przycinaniu się, ze zwykłej jestem zadowolony śmiga na niej AutoMapa.

boro
14-07-2012, 11:31
A gdzie macie AM - na karcie czy w pamięci navi? Gdzie lepiej dać jeśli to ma jakieś znaczenie?

Niestety ciężko już kupić Modecoma MX2 bez HD z AM. Są MX2 HD więc muszę kupić osobno MX2 i osobno AM.

Fred.X
14-07-2012, 11:40
Ja mam na urządzeniu , ale na karcie nie zauważyłem problemów , na kartę szybciej sie instaluje

boro
14-07-2012, 11:47
Starczy karta 2 GB na AM Polska XL?

Fred.X
14-07-2012, 12:02
na Polske tak , jak bedziesz chciał Europę to wtedy 4gb

boro
17-07-2012, 03:07
Kupiony Modecom MX2. Szczerze powiem, że jestem zadowolony z zakupu chociaż na razie były tylko krótkie testy. Za nieduże pieniądze jedno urządzenie można wykorzystać jako navi + transmiter FM + zestaw głośnomówiący BT.