PDA

Zobacz pełną wersję : ładowanie w 1,8TD



homer
15-04-2005, 17:41
Panowie potrzebuję porady.
Od kilku dni kontrolka ładowania wariuje zapala się i gaśnie.
Po przegazowaniu auta gaśnie i za jakiś czas znowu się zapala .
Problem się nasila ostatnio zapala się w komplecie z ABS i poziomem płynu ham. sprawdziłem jedno i drugie jest ok.
Poradzcie co z tym g.... zrobić
saluto.

pingwin
15-04-2005, 18:37
kontrolka ABS sie moze zalaczac jesli akumulator daje za male napiecie. Wtedy modul ABS sie nie wlacza. W Twoim przypadku wszystko sie uklada w spojna calosc - ladowanie chyba rzeczywiscie nie dziala tak jak powinno.

Sprawdz czy nie slizga sie pasek alternatora i czy regulator napiecia podaje to co trzeba. Ale jesli gasnie po przygazowaniu - chyba jednak pasek alternatora albo alternator.

Pozdrawiam,
pInGwIn

fuel111
15-04-2005, 19:58
Jeżeli nie piszczy i nie ślizga ci się pasek to alternator do naprawy

numerek
15-04-2005, 21:16
zapal silnik i odłącz kleme od akumulatora -zmierz miernikiem powinno byc okolo 14-15 V jesli nie masz mierika zmierz jakąś żarowką jesli się zaświeci ladowanie jest OK
ja bym szukal przyczyny w złączkach
jednego razu tez tak miałem że kontrolka sie wariowala okazalo sie że jest lużny styk
powiedz jeszcze czy obrotomierz też wariuje ?
jesli tak to wyczyść złączkę tę co idzie do alternatora ona odpowiada za kontrolke ładowania i obrotomierz i pewnie też łączy się z bezpiecznikiem od abs-u

homer
15-04-2005, 22:52
Obrotomierz jest ok. wskazuje cały czas.
Wynika z waszych opinii,że to najprawdopodopniej alternator się poddał.
Czy możliwe jest aby to szczotki się kończyły.
Ponadto zauważyłem wyciek(lecz to chyba nie olej bo jego nie ubywa) z rury aluminiowej znajdującej sie nad alternatorem. jest na niej jakiś przełącznik lub zawór podciśnieniowy.
Zastanawiam się czy to nie jest przyczyna kłopotów.
Zaoliwiony alternator może działać niewłaściwie.