PDA

Zobacz pełną wersję : gaz w mondku 1993 1.6 16V



wiesiek
15-04-2005, 19:21
Na pewno temat oklepany ale moze mi ktos podpowie czy mozna zalozyc gaz za 2 tys. (niska generacja) do mojego autka mimo ze ma plastikowy kolektor, a drugie czy gaz nie wplynie na szybsze zuzycie silnika ma przejechane 110 tys. Pozdrowienia

rc23
15-04-2005, 20:20
93' i tylko 110tys.?

jarekch
15-04-2005, 20:36
czy mozna zalozyc gaz za 2 tys. (niska generacja)

Można założyć.
Odpowiedź znajdziesz w poprzednich postach bez problemu łącznie ze wskazówkami o co należy dbać (świece, przewody, itd.).
Jak poszukasz, to nawet poniżej tej kwoty (np. 1850zł ze zbiornikiem w zapas). Jest to 2 generacja instalacji gazowych. Ważne aby zabezpieczyli ci kolektor klapkami antywybuchowymi.

IV generacja - sekwencyjny wtrysk gazu - od 3300zł.

wiesiek
15-04-2005, 23:08
dzięki za info a Nowicjusz niech nie bedzie zdziwiony tak jezdza niemcy autko z tej strefy

kaz
15-04-2005, 23:46
Właśnie założyłem gaz IIgen.-1800 zł (za doradą klubowicza wesmonda)i po tych kilku dniach jestem zadowolony ,miałem duże wątpliwości co założyć.zobaczymy co będzie za czas jakiś niewiem jeszcze ile mi pali ale to kwestia czasu pozdrowienia

Tomi
16-04-2005, 00:57
Był poruszany ten temat więc skopiuję jeszcze raz swoją wypowiedź:

Mam instalację BRC 2 generacji z komputerem + 2 klapy zabezpieczające. Założyłem ją w grudniu 2002r i od tej pory przejechałem prawie 90 tys km i muszę stwierdzić - to działa!!! Zero problemów, żadnych strzałów gazu, czy falowania obrotów. A obniżenie kosztów ogromne. Co 30 tys km wymieniam świece, a co 50 przewody i na to nie żałuję, bo to podstawa poprawnego działania instalacji. Zakładam dobre przewody i świece. (słyszałem, że najlepiej motorcrafta, ale ja osobiście mam Boshe ytrium + i zero problemów, więc na razie trzymam się tej marki i tego modelu) Pewne problemy (czasami na gazie podczas jazdy przy niskich obrotach i dodaniu gwałtownie gazu szarpnął i dopiero jechał) miałem niedawno, ale okazało się że to wina przepływomierza - przeczyściłem go i wszystko jest ok. Warto objechać parę warsztatów i popatrzeć, czy klienci którzy przyjeżdżają na przeglądy są zadowoleni. Pozdrawiam :banan:

marecki2005
17-04-2005, 22:42
Czy te klapy zabezpieczające do instalacji gazowej IIG to dodatkowa opłata?

93 - 2.0 GHIA

kaz
17-04-2005, 22:49
Klapy zabezpieczjące są w cenie instalacji. Jeśli w aucie przed montarzem gazu jest wszystko ok to potem też będzie , świece i kable dobrze mieć nowe.