PDA

Zobacz pełn± wersję : [Duratec] Sondy lambda problem



wietpol2
10-06-2011, 20:59
Witam serdecznie. Prosił bym o pomoc jeżeli kto¶ się już spotkał z podobnym tematem. Wymieniłem sondy lambda (mam dwie przed kolektorami) ponieważ jedna wogle nie działała 0V a druga pokazywała napięcia minusowe i ponad 1V więc obydwie zepsute, temat prosty. Kupiłem dwie nówki boscha, wymieniłem i jedna pracuje prawidłowo ~0.9V grzałka grzeje a druga pokazuje dalej napięcie 0V, ale grzałka grzeje. Sprawdzałem miernikiem kostki wi±zki silnika od sond jedna jak i druga pokazuje na białych kablach grzałki 13.5V i pomiędzy mas± a sygnałem 0.1V czyli prawidłowo lecz komputer pokazuje że druga sonda nie ma napięcia a więc nie pracuje. Pojechałem po drug± żeby sprawdzic, bo mogłem dostac zepsut± lecz jest to samo. W aucie jest zero błędów. Prosił bym o jak±¶ porade.

Boonaro
10-06-2011, 21:36
Sondy sprawdzasz miernikiem czy podł±czasz kompa i patrzysz? Je¶li sprawdzasz kompem to zmierz j± miernikiem jeżeli będzie chodzić to jest gdzies przerwany przewod id±cy do sterownika dlatego pokazuje że sonda leży.

AcePolska
13-06-2011, 09:45
a jeste¶ pewien, że wybierasz dobry PID w programie?? Jakim programem sprawdzasz??

Netoper
14-06-2011, 06:04
Prosił bym o jak±¶ porade.
A sprawdĽ jeszcze czy będzie pokazywało jak podczepisz się miernikiem do czarnego przewodu i do minusa akumulatora, czy masy samochodu.

fantawrtkw
19-06-2011, 22:14
Panowie i Panie podczepie się pod temat mam mał± pro¶bę jakby kto¶ mi mógł na PW wysłać lub napisać w odpowiedzi jak miernikiem sprawdzić sonde lambde to byłbym wdzięczny. Lambada mi chyba pada bo pali mi 16l gazu i kilkakrotnie zdazyło mi sie falowanie obrotów między 200 a 1000. Chodzi mi o to w jakie kablę wpi±ć miernik i jakie powinny być wyniki pomiaru. Nie znam się zabardzo na tych sprawach bo poprzednio bujałem się poldkiem a on takich bajerów nie posiadał.

ubek
20-06-2011, 07:31
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczególnych-czujników-w-silniku?highlight=lambda+zmierzy%E6