PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wiem , że nie wszyscy popierają ale ...



DIGITAL
25-01-2006, 14:12
nosze się z zamiarem zaaplikowania Mondkowi nowych głośniczków ... mianowicie znalazłem na słynnym portalu allegro.pl zestaw ( tylko nie bijcie :) ) Boschmanna :satan: w skład zestawu wchodzą :

2 szt. 20cm głośników basowych
2 szt. 10cm głośników średniotonowych
2 szt. 5cm głośników gwizdków (tweeters)
2 szt. zwrotnic
Schemat instalacji
6 szt. kabli
Śrubki

Niby podają takie proporcje :

Max moc muzyczna 400W
Zalecane wzmocnienie 5-200W RMS
Skuteczność 93dB
Impedancja 4 ohm
Pasmo przenoszenia 40Hz - 20,000Hz

Oczywiście zależy mi na kosztach jako iż to pierwsza wypłata to jeszcze przy Mondku chciałbym coś porobić a myśle, że coś takiego by mi wystarczyło . Co wy na to ?? :beer:

link do aukcji : ZESTAW (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81636671)

marcin_s18
25-01-2006, 14:20
no ładnie wygląda ten zestaw, tylko tutaj nie chodzi o wygląd tylko o to jak to brzmi. Ciężko określic czy to będzie ładnie grało czy nie. Z tego co czytam wszędzie to Boschmann najciekawszy nie jest.... A w aukcji najlepsze jest to - "Produkty tej marki można śmiało porównać do produktów innych bardziej znanych firm takich jak np. JBL Blaupunkt czy Pyle." hmmm ciekawe..

gnacik
25-01-2006, 14:21
... kupilem kiedys podobymy zestaw tej firmy (troche starszy model) i napewno graja lepiej niz papierowe forda, dokupilem pozniej jeszcze komplet na tyl i powiem tak jak bym teraz mial kupic to bym sobie darowal i dolozyl pare zeta i wybral bardziej "popularna" marke - tu wiadomo cena jest kuszaca wszak to tylko 199 zeta - zmarnowane 199 zeta :satan:

DIGITAL
25-01-2006, 14:24
powiem tak , mój brat z ciekawości i między innymi niskiej ceny kupił głośniki tej właśnie firmy do swojego pierwszego samochodu i powiem szczerze grały jak na moje ucho bardzo dobrze . Dlatego mniej więcej przekonałem i ja się do nich :bigok: wiadomo , że to nie jakieś "markowe" ale ta firma coraz częściej widze zaczyna być spotykana w samochodach :) Może właśnie z racji tak niskich cen :satan:

RWalentynowicz
25-01-2006, 14:26
Nie porwałbym się na taki zestaw i tej właśnie firmy. Jednakże najważniejsze byś to właśnie Ty był z nich zadowolony.

Oktan
25-01-2006, 15:15
Nie porwałbym się na taki zestaw i tej właśnie firmy. Jednakże najważniejsze byś to właśnie Ty był z nich zadowolony.

dokładnie nie inaczej :brawo:

DIGITAL - to w końcu twoja kasa, twoje auto i twoje ucho, mam wymieniac dalej ?? jeśli masz dobre doświadczenia, nie chcesz kupowac czegoś z wyższej półki to bierz to na co cię stać i ci się podoba, takie jest moje zdanie

najbardziej intrygują mnie te głośniki 20-cm, musisz wykombinować naprawdę dobrą zabudowę dla nich inaczej będzie kicha (im mniejsza średnica głośnika tym szybsza jego odpowiedź na sygnał no i druga rzecz, że nie "schodzi" zbyt nisko w porównaniu z głośnikiem 25 cm czy 30 cm)

DIGITAL
25-01-2006, 15:42
Nie porwałbym się na taki zestaw i tej właśnie firmy. Jednakże najważniejsze byś to właśnie Ty był z nich zadowolony.

dokładnie nie inaczej :brawo:

DIGITAL - to w końcu twoja kasa, twoje auto i twoje ucho, mam wymieniac dalej ?? jeśli masz dobre doświadczenia, nie chcesz kupowac czegoś z wyższej półki to bierz to na co cię stać i ci się podoba, takie jest moje zdanie

najbardziej intrygują mnie te głośniki 20-cm, musisz wykombinować naprawdę dobrą zabudowę dla nich inaczej będzie kicha (im mniejsza średnica głośnika tym szybsza jego odpowiedź na sygnał no i druga rzecz, że nie "schodzi" zbyt nisko w porównaniu z głośnikiem 25 cm czy 30 cm)

z tymi wooferami to jeszcze pomysle co zrobic bo w sumie skrzynie w bagarku juz mam to nic wiecej pchal tam nie bede :) :bigok:

bartim
25-01-2006, 16:59
Może kupiłbym sobie takie cos na tył, bo z przodu mam nowe JVC tylko gdzie wepchac tyle głosników 8O , woofer w miejsce fabrycznego, gwizdek to tez nie problem ale ten średniotonowy to nie mam pojecia gdzie to wepchac jak to załozysz to zrob fotke.

mond1800
29-01-2006, 12:06
ja kupiłem kierując sie oczywiście ceną głośniki które widziałem 1 raz w życiu mianowicie "Silikon" czy jakoś tak, w media markt, 3 drożne jajka. Na ogół jest tak że jajka grają głośno i zapewniają wysokie tony.... z głośnikami tej firmy jest nieco inaczej, jest mega fajny bas (ździwiłem sie jak niewiem co) a o reszcie tonów nie warto wspominać. no i cena 50 zł za komplet :metal 6x9

Na przód kupiłem Vtronic 10 cm za całe 100 zł i tu wielkie rozczarowanie bo charczą i coś w środku lata (po roku słuchania techna ;) ) WYmieniłbym je na Xploady 10 cm ale fundusze nie pozwalają