PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nie przełącza mi kierunku nadmuchu powietrza



mmirekk
11-06-2011, 12:49
Panowie. Problem jak w tytule. Doszedłem do tego że syczy mi przełączniku klimatyzacji. Ten który służy również do zmiany prędkości nadmuchu. Co teraz poradzicie? Da się to uszczelnić czy raczej wymiana. Nie ukrywam że chce to zrobić szybko. Pozdrawiam

---------- Post dodany o 11:49 ---------- Poprzedni post dodany o 11:29 ----------

Witam ponownie. Panowie sprawa jest taka zdjąłem wtyczkę z wężykami z przełącznika kierunków nawiewu i ssie mi z czarnego wężyka. Wydaje mi się że właściwie. Ale nic dalej. Czy może ktoś mi wyjaśnić do czego który kolor idzie ? Albo jakiś schemacik. Pewnie ale wężyk jest przytkany albo siłownik. Bo wydaje mi się jakby ssało ale nie mogąc właściwie pracować ssie z najsłabszego punktu a nie tam gdzie trzeba.

mmirekk
11-06-2011, 17:25
Ponieważ temat jest chyba już nudny więc mam tylko 1 pytanie. Czy jak zatkam czarną rurkę dochodzącą do przełącznika z klimą to coś się stanie ??

Mondekmk1
11-06-2011, 17:33
Ponieważ temat jest chyba już nudny więc mam tylko 1 pytanie. Czy jak zatkam czarną rurkę dochodzącą do przełącznika z klimą to coś się stanie ??

Ten temat juz byl pare razy. Zatkaj czarny i bialy przewod i nic sie nie stanie i kierunki ci wroca. Jedynie co to tylko obiegu wew nie bedzie.

mmirekk
11-06-2011, 18:36
Wielkie dzięki kolego. Już to robię i gra. Sorry za nudy.

Mav
12-06-2011, 15:04
Tez sie musze zabrac za ten temat. Dziala mi tylko nawiew na szybe :jezor: Jeszcze nie probowalem sie tam dostac i pytanie za 100 pkt, jest duzy problem z wyciagnieciem radia? Trzeba jakies druciki do wyjmowania miec? Radio ori Ford 6000:)

Netoper
12-06-2011, 19:35
jest duzy problem z wyciagnieciem radia?
Jest sporo opisów jak się radio wyciąga, trzeba mieć wyjmaki.
Jest nawet artykuł
http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/158-Demonta%C5%BC-radia

wlosek111
12-06-2011, 20:29
Ja sobie z tym poradziłem 4 gwożdziami 3 calowymi radyjko wyszło bez najmniejszego uszkodzenia.

Mondekmk1
12-06-2011, 22:43
4 gwożdziami

Da sie da...najlepiej we dwie osoby bo trzeba wszystkie gwozdzie naraz na zew. odchylac i jednoczesnie radio ciagnac.

mmirekk
14-06-2011, 06:56
Koledzy, aby Was zachęcić(chociaż nie mogło być inaczej) dodam że zatkałem czarny i biały i wszystko działa właściwie.

bender131
21-01-2012, 19:17
A u mnie jak by się przełącza ale po długim czasie..:/ co to może być?

Mondekmk1
22-01-2012, 00:54
A u mnie jak by się przełącza ale po długim czasie..:/ co to może być?
Panel do wymiany...

bender131
22-01-2012, 01:24
aha..:/ bo raz działa raz nie jak sie na szybę da nadmuch a później np. na nogi, twarz to potrafi się z 10-15min przełączać...

Netoper
22-01-2012, 13:03
to potrafi się z 10-15min przełączać...
Albo masz nieszczelność w podciśnieniach, albo tak jak u nas po prostu koklusz się zebrał przy klapce i sterownik nie miał siły klapki poruszać
Jeszcze jedna teoretyczna możliwość, to wilgoć w przewodach sterujących i zamarza blokując przepływ powietrza

mmirekk
22-01-2012, 17:57
Witam. Usterkę naprawiłem, na zimę obowiązkowe. Była nieszczelnośc na przełączniku. Został uszczelniony i działa. Dziękuje za zainteresowanie. Pozdrawiam.

bender131
22-01-2012, 19:22
A jakoś to można sprawdzić czy jest nieszczelne i gdzie? czy to raczej nie możliwe? a i jeszcze jak sie silnik zgasi to słychać syczenie :confused:

MAREK_WOKNAP
23-01-2012, 01:13
Ten temat juz byl pare razy. Zatkaj czarny i bialy przewod i nic sie nie stanie i kierunki ci wroca. Jedynie co to tylko obiegu wew nie bedzie.

Mam ten sam problem tylko u mnie nic nie syczy. Jeśli nie zadziała sposób z zaslepieniem to jak sprawdzić czy akumulator podciśnienia działa i gdzie mam go szukać.

adam32
23-01-2012, 09:21
Umie występuje problem z kierunkami nadmuchu,mianowicie gdy samochód jest zimny nadmuch działa normalnie.
Natomiast po rozgrzaniu dmucha tylko na szybę.ktoś miał taki problem.

MAREK_WOKNAP
27-01-2012, 14:45
Cytat Zamieszczone przez Mondekmk1 Zobacz posta
Ten temat juz byl pare razy. Zatkaj czarny i bialy przewod i nic sie nie stanie i kierunki ci wroca. Jedynie co to tylko obiegu wew nie bedzie.


Mam ten sam problem tylko u mnie nic nie syczy. Jeśli nie zadziała sposób z zaslepieniem to jak sprawdzić czy akumulator podciśnienia działa i gdzie mam go szukać.

Bardzo proszę o odpowiedź bo chciałem się za to jaknajszybciej zabrać

Netoper
27-01-2012, 16:13
Bardzo proszę o odpowiedź bo chciałem się za to jaknajszybciej zabrać
To będzie przydatne
http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/231-Podci%C5%9Bnieniowy-uk%C5%82ad-sterowania-nawiewem

MAREK_WOKNAP
28-01-2012, 19:39
Niestety tam nie ma odpowiedzi ma moje pytanie.
Czy jak zatkam czarny i bialy to kierunki wroca ?
Czym to najlepiej zaslepic ?

Netoper
28-01-2012, 20:10
Niestety tam nie ma odpowiedzi ma moje pytanie.
Pytałeś o

jak sprawdzić czy akumulator podciśnienia działa i gdzie mam go szukać.
Więc widząc jak wygląda akumulator w podlinkowanym artykule to bez problemu go zlokalizujesz, no i widząc że to jest "puszka" to mniemałem, że będziesz wiedział iż wystarczy sprawdzić że jest nie pęknięta.

A co do nowych pytań

Czy jak zatkam czarny i bialy to kierunki wroca ?
To przecież już żeś nawet sam wkleił cytat w swojego posta.:

Zatkaj czarny i bialy przewod i nic sie nie stanie i kierunki ci wroca.



Czym to najlepiej zaslepic ?
śrubką, kołkiem drewnianym, jakimś patyczkiem plastikowym, można izolacją okręcić

MAREK_WOKNAP
29-01-2012, 09:39
Zaślepiłem i niestety kierunki nie wróciły. Będę musiał wymienić wężyki bo już ich nie połączę. Ciężko będzie je wymienić ? Jak sprawdzić czy akumulator podciśnienia jest sprawny ?

Netoper
29-01-2012, 12:47
Marek z Ty masz benzynę czy diesla?
Bo jak Ci nie pomogło to wygląda że podciśnienia w ogóle nie ma.
I właśnie w tym linku
http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/231-Podci%C5%9Bnieniowy-uk%C5%82ad-sterowania-nawiewem
jest opisane/pokazane jak przewody idą od silnika do sterowania, i być może pękł któryś czy się rozłączył.
Przy benzynie podciśnienie idzie z kolektora ssącego, natomiast w dieslu z pompki vacum.

MAREK_WOKNAP
29-01-2012, 13:02
Marek z Ty masz benzynę czy diesla?
Bo jak Ci nie pomogło to wygląda że podciśnienia w ogóle nie ma.
I właśnie w tym linku
http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/231-Podci%C5%9Bnieniowy-uk%C5%82ad-sterowania-nawiewem
jest opisane/pokazane jak przewody idą od silnika do sterowania, i być może pękł któryś czy się rozłączył.
Przy benzynie podciśnienie idzie z kolektora ssącego, natomiast w dieslu z pompki vacum.

Mam klekota i mam wpięty przewód jak na tym zdjęciu w poradniku. Może mam nieszczelność na przewodach podciśnieniowych...
Akumulator podciśnienia może być padnięty ?

Netoper
29-01-2012, 13:09
Akumulator podciśnienia może być padnięty ?
Mało prawdopodobne, chyba że pękł. (nie jestem zorientowany czy w nim nie siedzi np jakiś zawór zwrotny)
Odłącz od niego przewody i paluchem sprawdź czy dochodzi do niego podciśnienie, jak dochodzi to zapnij przewód i na wyjściu sprawdź wtedy czy dalej jest podciśnienie.
Jak nie dochodzi no to masz gdzieś wcześniej nieszczelność.
Tylko ostrożnie z odpinaniem bo zimno jest i wszystko sztywne.

bender131
02-02-2012, 21:32
Zatkałem biały i czarny i jest malina :hmm::hmm::hmm: dzięki :)

Jondi
24-02-2012, 16:21
jak to wygląda gdy mem półautomata? Też dochodzą te przewody? Które Przewody podciśnienia przy kolektorze w v6 odpowiadają za nawiewy? Ostatnio miałem połamane te przewody i dziś je składałem do kupy ale nawiew nadal tylko na szybę mam ;/

GORI232
26-02-2012, 21:58
Witam. Kupiłem Mk2 w którym Działa tylko nawiew na szybę, gdzie te przewody mam zaślepić przy pokrętłach czy nagrzewnicy ??

Netoper
26-02-2012, 22:16
Zerknij w post 2 i 3 w tym temacie.

GORI232
26-02-2012, 22:49
a co w przypadku Klimatyzacji ??