PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Co sądzicie o takim zestawie do V-ki???



Bryckas
13-06-2011, 19:43
Witam,
to moja pierwsza benzynka i w środę trafi do gazowni na taki zestaw:
-STAG 300+
-reduktor KME SILVER
-wtryski Hana pojedyncze, montowane gdzieś "blisko"...
-Przewody 8mm bez miedzi, tylko tworzywo, podobno dobre...
-butla w koło, netto ok. 36l. gazu

Co o takim zestawie sądzicie? Jest to mój wybór, troszeczkę się orientowałem w temacie i radziłem gazownika.
Jeżeli macie jakieś porady odnośnie tego co wyżej to bardzo proszę. Czy na coś zwrócić uwagę przy montowaniu instalacji?Coś zasugerować gazownikowi? Z góry dzięki za podpowiedzi...

ubek
13-06-2011, 21:42
Sterownik wystarczający (jak masz troche więcej kaski to weź premium).
Reduktor wystarczający ale rozmawiałem dziś z jednym gazownikiem i polecał coś innego, na wiekszą (nie jestem pewien ale mówił chyba o jakimś na literę G :) może to był Gurtner). gaziarz twierdził, że KME są awaryjne (ja mam KME Silver).
Wtryski Hana ponoć się zalepiają, Velteki (ja mam Velteki) się wyklepują. Gaziarz polecał jakieś niebieskie chyba BRC
Wężyki od wtrysków powinny wchodzić w dolny kolektor (napewno znajdziesz o tym dużo na forum przez szukajkę)
Wiercenie w kolektorze najlepiej po jego zdjęciu (jeśli nie to musi nałożyć jakiś smar na wiertło a później na gwintownik, żeby się żadne opiłki nie dostały do środka. kup sobie uszczelkę (2 sztuki) kolektora górnego bo dobrze jest ją wymienić ponieważ się wygniata i jest bardziej jedno niż wielorazowa. Jeżeli będziesz zdejmował również dolny kolektor do wiercenia to kup również dolne uszczelki.
podłączenie listw wtryskowych, patrz temat: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/68777-Kt%C3%B3ry-spos%C3%B3b-u%C5%82o%C5%BCenia-w%C4%99%C5%BCy-b%C4%99dzie-najlepszy-%28V6%29
Kup sobie od razu interface do sterownika, żebyś mógł sobie podregulować instalację.
Pilnuj by ci "ładnie" rozlożyli instalkę pod maską, żebyś nie miał problemów z wymianą świec, dostępem do cewki itd. (u mnie i co niektóryh reduktor jest pod aku (szczególnie polecane jeśli ma się tempomat).

Jeśli będziesz podczas zabiegu to oj będą stresy ;)

Bryckas
14-06-2011, 10:57
podłączenie listw wtryskowych

Tak jak napisałem wtryski będą pojedyncze, więc to chyba ułatwia rozłożenie węży?? Czy też muszą być w jakiś odpowiedni sposób pociągnięte?np. czy muszą mieć taką samą długość?

maniek_
14-06-2011, 14:10
czy muszą mieć taką samą długość?

tak

rustin
14-06-2011, 16:14
Nie ma czegoś takiego że wiercenie kolektora bez ściągania mają ściągać i już jak chcesz mieć prawidłowe nawierty ,więc kolego ubek nie głoś takich farmazonów bo to jest tylko druciarstwo jeżeli ktoś w dodatku w Vce nie ściąga kolektora.
Jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem takiego przypadku żeby się hanki kleiły.Węże muszą mieć taką samą długość jak są np w listwie ,najlepiej jak będą pojedyncze wtryski.
ubek co ty gadasz z interfejsem żeby podregulował,takie głupoty piszesz już nie pierwszy raz jak czytam.Jak zakłada nowe lpg to nie może nic regulować bo straci gwarancję na regulację , ustawienia itd.Po to się nową montuje żeby ona była.A nie żeby samemu grzebać i ustawiać.Najważniejsze aby był dobry zakład co ma pojęcie i robi dokładnie i pierwsze pytanie czy ściągają kolektor jak nie to do widzenia.

Bryckas
14-06-2011, 16:59
Najważniejsze aby był dobry zakład co ma pojęcie i robi dokładnie i pierwsze pytanie czy ściągają kolektor jak nie to do widzenia.
Podobno fachowcy dobrzy, w czasie rozmowy facet rzeczowo i dokładnie mi w miarę wszystko wytłumaczył. A kolektor chyba będą ściągać, bo pytał czy już był ściągany, chodziło o uszczelki, czy już raz nie były ponownie zakładane.


takiego przypadku żeby się hanki kleiły
Gaziarz mówił, że Hanki są naprawdę dobre. Może nie najlepsze, ale b. dobre.

I jeszcze jedno pytanie ponownie: czy w przypadku wtryskiwaczy pojedynczych muszą być węże takiej samej długości? Wiem, że przy listwach to jest konieczne. Być może nie do końca Was rozumiem, tak mnie właśnie olśniło- czy wtryski pojedyncze wkręca się w kolektor, czy w kolektor daje się jakieś " końcówki" wtrysków, a same wtryskiwacze są od nich w pewnej, jednakowej odległości??? Bo juz się powoli gubię...

ubek
14-06-2011, 22:05
Nie ma czegoś takiego że wiercenie kolektora bez ściągania

Zgadzam się. też bym nie robił gdyby mi nie chcieli zdjąć.


to jest tylko druciarstwo jeżeli ktoś w dodatku w Vce nie ściąga kolektora

Zdarzają się warsztaty gdzie tak robią.


Jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem takiego przypadku żeby się hanki kleiły

Widać to w pudłach z gratami usunietymi ze zgazowanych pojazdów u gazowników. W pudłach leżą co prawda głownie Velteki ale również i Hanki (które są od stosunkowo niedługiego czasu na rynku)


ubek co ty gadasz z interfejsem żeby podregulował,takie głupoty piszesz już nie pierwszy raz jak czytam.Jak zakłada nowe lpg to nie może nic regulować bo straci gwarancję na regulację

Decyzja należy do użytkownika czy chce mieć gwarancję na regulację czy nie i czy jest wstanie sam to zrobić, czy ufa gazownikowi.


A nie żeby samemu grzebać i ustawiać
Ja lubię swoje samochody i lubię sam przy nich grzebać niż oddawać do kogoś.


takie głupoty piszesz już nie pierwszy raz jak czytam.
Nie musisz przecież czytać moich postów

kolego ubek nie głoś takich farmazonów

Forum służy użytkownikom jako miejsce do wymiany zdań, opinii, własnych doświadczeń i spostrzeżeń na tematy związane z eksploatacją Mondeo.
To są moje farmazony i możesz się z nimi zgadzać lub nie.

---------- Post dodany o 22:05 ---------- Poprzedni post dodany o 21:59 ----------


czy w kolektor daje się jakieś " końcówki"

tak - wkręca się w nagwintowany otwór w kolektorze

wężyki (jednakowej długości i jak najkrótsze) są od wtrysku do tej właśnie końcówki

ale ja to może farmazony gadam :)

Bryckas
14-06-2011, 23:56
wężyki (jednakowej długości i jak najkrótsze) są od wtrysku do tej właśnie końcówki

No i teraz już mam wszystko jasne.

Co do Waszej wymiany zdań to się bardzo cieszę, dobrze jest posłuchać kilku opinii, popytać, podyskutować i dojść do konsensusu.

rustin
15-06-2011, 10:51
Do wymiany sensownej zdań a nie pisanie bredni i wprowadzania w błąd,potem pojedzie kolego do zakładu i powie że może nie wyciągajcie mi kolektora tylko smar nałóżcie na wiertło :boshe:
Wątpie żeby kolega chciał sam grzebać w ustawieniach po instalacji lpg,raczej chyba jeździć bezproblemowo a nie regulować

resmiki
15-06-2011, 15:50
A czemu taka mała butla ?

Wejdzie Bormech 630/250/62. Miesci sie ok. 48 l gazu netto, a moze i 50 l , zalezy od wielozaworu.
Wiem bo wymieniałem i taką mam.

Przy 36 l netto, 200 km na butli możesz czasem nie przejechać.

Bryckas
15-06-2011, 19:21
Przy 36 l netto, 200 km na butli możesz czasem nie przejechać.

Oj tam, oj tam, nie straszcie ;-) a butla weszła większa, 42l netto i po wycięciu użebrowania w klapie koła zapas. normalnie się zamyka.

Gaz już zamontowany. Pierwsze tankowanie za mna. Kilka fotek, jak to wygląda:
http://img849.imageshack.us/img849/6692/20110615006.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/20110615006.jpg/)
http://img849.imageshack.us/img849/6692/20110615006.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/20110615006.jpg/)
http://img88.imageshack.us/img88/3281/20110615008.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/20110615008.jpg/)
http://img855.imageshack.us/img855/1950/20110615011.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/20110615011.jpg/)
http://img809.imageshack.us/img809/6316/20110615012.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/809/20110615012.jpg/)
http://img543.imageshack.us/img543/2359/20110615013.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/543/20110615013.jpg/)

ubek
15-06-2011, 20:45
Gaz już zamontowany.
super


po wycięciu użebrowania w klapie koła zapas. normalnie się zamyka.

Też tak zrobiłem

Bryckas: potwierdź jeszcze tylko czy zdjęli ci kolektor dolny do wiercenia

Bryckas
15-06-2011, 21:05
Bryckas: potwierdź jeszcze tylko czy zdjęli ci kolektor dolny do wiercenia

Tak był zdjęty kolektor dolny i oczywiście górny, wyczyściłem od razu kanały w miarę możliwości. Końcówki gazowe są zaraz obok wtrysków benzynowych w dolnym kolektorze.

Teraz mam pytanie, na parowniku mam napisane KME RED, obudowa jest srebrna- czy to jest KME Silver czy Red??? Bo już się pogubiłem...

kordyl
15-06-2011, 21:37
Nie żebym się czepiał, ale gazownik chyba Ci liczył za metry bieżące przewodu do zasilania listew. Jak masz możliwość to sprawdź czasy wtrysków na obu bankach, myślę że będą się różniły, a że to MKII to nie zapali się check engine :( Taki filierek to powinien iść jeden na listwę i później kompensacja. Mimo to życzę bezproblemowej jazdy :) Pozdr, RJ

ubek
15-06-2011, 21:54
Teraz mam pytanie, na parowniku mam napisane KME RED, obudowa jest srebrna- czy to jest KME Silver czy Red??? Bo już się pogubiłem...

Red oznacza typ reduktora. Typ red realizowany jest w dwóch wariantach silver i gold. Niestety ja mam reduktor pod aku i nie zobaczę czy u mnie jest tak samo. W każdym bądź razie ok.

Bryckas
15-06-2011, 21:59
Nie żebym się czepiał, ale gazownik chyba Ci liczył za metry bieżące przewodu do zasilania listew

Ok, tylko, że to nie są listwy tylko pojedyncze wtryskiwacze i podobno długość węży przed nimi nie ma większego znaczenia, oczywiście w granicach rozsądku.


Niestety ja mam reduktor pod aku i nie zobaczę czy u mnie jest tak samo.

u mnie też jest pod aku i od spodu widać wszystko b. ładnie. Ale dzięki za odp. czyli jest KME Silver.

---------- Post dodany o 21:59 ---------- Poprzedni post dodany o 21:58 ----------


Jak masz możliwość to sprawdź czasy wtrysków na obu bankach

Czasy wtryskiwania wszędzie bardzo zbliżone.

maniek_
15-06-2011, 22:36
Ok, tylko, że to nie są listwy tylko pojedyncze wtryskiwacze i podobno długość węży przed nimi nie ma większego znaczenia, oczywiście w granicach rozsądku.

I tak bym się do tego czepiał, u mnie przy ok 25cm różnicy pomiędzy wężami do listew już były nie małe, po zmniejszeniu różnicy do 10 cm jest znacznie lepiej, ale nadal to nie ideał.

Bryckas
15-06-2011, 22:56
Mariusz, a o co dokładnie chodzi? Co było nie tak przy dużej różnicy w dł. węży? Chodzi o czasy wtrysków gazowych?

maniek_
15-06-2011, 22:59
Chodzi o czasy wtrysków gazowych?

Tak, były zdecydowanie zauważalne różnice w czasach wtrysków

Bryckas
15-06-2011, 23:00
Wytłumaczenie: Ciśnienie przed każdym wtryskiem jest chyba podobne niezależnie od długości węża zasilającego. Czy to 1m czy 0,5, prawda? Dopiero ważna jest długość węży od wtrysków do kolektora. Dobrze myślę?

---------- Post dodany o 23:00 ---------- Poprzedni post dodany o 22:59 ----------


Tak, były zdecydowanie zauważalne różnice w czasach wtrysków

Dzisiaj po podłączeniu sprawdzaliśmy i były zblizone, ok. 0,4 mili

kordyl
16-06-2011, 09:35
Ok, tylko, że to nie są listwy tylko pojedyncze wtryskiwacze i podobno długość węży przed nimi nie ma większego znaczenia, oczywiście w granicach rozsądku.
Może długość nie ma dużego znaczenia przed wtryskami, ale różnica w długości (u Ciebie jakieś 150-200%, a to dużo, bardzo dużo) już ma znaczenie.


Wytłumaczenie: Ciśnienie przed każdym wtryskiem jest chyba podobne niezależnie od długości węża zasilającego. Czy to 1m czy 0,5, prawda? Dopiero ważna jest długość węży od wtrysków do kolektora. Dobrze myślę?[COLOR="Silver"]

Dobrze myślisz, ale pod warunkiem, że silnik nie ma dużego zapotrzebowania na LPG. Przy normalnej jeździe będzie ok, bo gaz "zdąży dopłynąć" do drugiej listwy (rozdzielacza na pojedyncze wtryski :) ). Przy dużym zapotrzebowaniu, czyli "bucie", może nie być tak kolorowo...



Dzisiaj po podłączeniu sprawdzaliśmy i były zblizone, ok. 0,4 mili
To że chodzi na jałowym ok, to jest raczej oczywiste, ale sprawdź proszę na trasie, pod obciążeniem, czy jedna sonda nie ma za ubogo, czy nie szarpie silnikiem, czy nie jest zamulony...

Ja tego nie piszę, aby w jakiś sposób Ci dopiec, chodzi o to, że nawet możesz nie wiedzieć kiedy zajeździsz zawory na jednej głowicy. Nie masz checka, który będzie Cię informował na bieżąco, że coś nie tak... Na szczęście, jeśli będą problemy, to można to przerobić bez większych nakładów. Póki co to jeździj i testuj. Pozdr, RJ

rustin
16-06-2011, 10:00
Jak koledzy mówią , dużo roboty nie ma a pasowało by poprawić i zrobić kompensację.

Bryckas
16-06-2011, 12:56
Ja tego nie piszę, aby w jakiś sposób Ci dopiec

No co Ty, nigdy tak nie podchodzę do słusznej krytyki, po prostu analizuje, czytam i wkrótce po iluś km jazdy wyciągnie się wnioski ;-)


dużo roboty nie ma a pasowało by poprawić i zrobić kompensację.

Poprawić, czyli mam rozumieć połączyć te dwie listwy w pętli??? I co to jest kompensacja??? Pewnie pytania są na poziomie przedszkola, ale wiecie, to moja first benzyka i taki też gaz, więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość...

maniek_
16-06-2011, 13:03
Chodzi o wyrównanie ciśnień między dwoma listwami. Jeśli podłączone są ze sobą dodatkowym wężem wtedy ciśnienie w nich wyrównuje się

Bryckas
16-06-2011, 13:21
Wiem, że marudzę, ale skoro oba węże wychodzą z jednego filtra to teoretycznie na początku węży jest takie same ciśnienie, po 0,5m jeden wąż się kończy listwą drugi idzie dalej do swojej listwy i czy wartości ciśnienia tuż przed dwiema listwami będą różne??? Czy dopiero podczas dużego poboru gazu jakoś bardziej spada na "dalszej" listwie??? Wybaczcie, ale staram się to dobrze zrozumieć.

rustin
16-06-2011, 14:27
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/68777-Który-sposób-ułożenia-węży-będzie-najlepszy-(V6)
tu masz podobny temat,tak powinno być jak radzą.

Bryckas
16-06-2011, 22:40
http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-najlepszy-(V6)
tu masz podobny temat,tak powinno być jak radzą.

Tak, dzięki już to czytałem i... Przekonaliście mnie, haha, przy okazji wizyty u magika od gazu postaram się to zmienić na "opcję 3", czyli z kompensacją.

Chociaż jak na razie mimo tylko wstępnie wyregulowanej instalki chodzi to wszystko całkiem przyzwoicie, ale skoro może być lepiej...

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

rustin
16-06-2011, 22:46
Chodzi o to że będzie lepiej dla silnika na dłuższą metę.

Bryckas
17-06-2011, 10:27
Chodzi o to że będzie lepiej dla silnika na dłuższą metę.

Rozumiem.
Byłem dzisiaj i we wtorek przyjdą dodatkowe dwa króćce na listwy więc pozmieniamy.

Bryckas
21-06-2011, 15:41
Dzisiaj Zostały inaczej główne węże położone, więc wąż wychodzi z filtra, idzie przez jedną listwę, potem MAP Sensor, następnie druga listwa i dalej przez nią do drugiego wyjścia filtra. Czyli tak dobrze, jak mniemam? Przy okazji wymienione opaski na wtryskach i listwach, bo strasznie gazem w środku auta śmierdziało. Teraz mam nadzieję, że będzie git i dwie lambdy dostaną po równo gazu :-)

kordyl
22-06-2011, 22:01
Dzisiaj Zostały inaczej główne węże położone, więc wąż wychodzi z filtra, idzie przez jedną listwę, potem MAP Sensor, następnie druga listwa i dalej przez nią do drugiego wyjścia filtra. Czyli tak dobrze, jak mniemam?

Tak jest bardzo dobrze :)


Przy okazji wymienione opaski na wtryskach i listwach, bo strasznie gazem w środku auta śmierdziało.

Jak będzie dalej czuć LPG to kup płyn do mycia szyb (np. Clin), taki który tworzy piane. Psikaj po złączkach, trójnikach, opaskach i szukaj gdzie tworzą się bąbelki. Tam będzie nieszczelność...

Pozdr, RJ

Bryckas
22-06-2011, 23:36
Jak będzie dalej czuć LPG to kup płyn do mycia szyb (np. Clin), taki który tworzy piane. Psikaj po złączkach, trójnikach, opaskach i szukaj gdzie tworzą się bąbelki. Tam będzie nieszczelność...

Już prawie nic nie czuć, tylko po nagłym odjęciu gazu przy przyspieszaniu trochę. Sprawdzę Twoim sposobem i zobaczymy.

maniek_
23-06-2011, 00:26
możesz polać chociażby ludwikiem czy innym płynem do mycia naczyń ;)