PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Jakie są objawy lejących wtrysków



mkonieczny
15-06-2011, 19:29
Witam,
zastanawiam sie jakie są objawy lejących wtrysków?
Auto odpala mi od strzału - nie telepie silnikiem, w zeszłym roku remontowałem silnik (wtryski sa stare bo nie lały)
Jakie mam objawy: auto kopci mi dość mocno, booster był zapieczony ale został spolerowany i chodzi ok.
Tak sobie myślę.. miesiąc temu miałem wypadek (wjechałem facetowi w tył auta), ja u siebie mialem sporo wiecej szkod (zderzak, pas przedni, lampy, chlodnica, maska, szyba, prawy blotnik), problem z dymieniem zaczal sie od wypadku - mogl mi przeskoczyc rozrzad przez uderzenie/sile !? Hmm...

Bekrasit
16-06-2011, 15:13
Samochod kopci na czarno czy na bialo? Jezeli na czarno to sprawdz wtryski, bo jezeli by ci sie przestawil zaplon na pompie to by ci kopcil na bialo i ciezko palil...

mkonieczny
16-06-2011, 15:17
Auto kopci na czarno.
Problemów z odpalaniem nie mam - auto pali od strzału.
Czyli wszystko wskazuje na lejące wtryski?
Rozumiem, ze raczej malo prawdopodobne jest zeby rozrzad sie przestawil ?

Bekrasit
16-06-2011, 18:49
Gdyby ci sie zaplon przestawil silnik by chodzil inaczej:) A z tego co mowiles to tylko kopci wiec raczej wtryski;p

daman0629
16-06-2011, 21:30
kolego mkonieczny a sprawdz czy kopci jak mu tylko mocniej depniesz czy jak stopniowo powolutku dajesz mu gazu wraz z przyspieszaniem ,nawet na luzie to sprawdz dawaj mu gazu lekko stopniowo tak do 4000 tys.obr a pozniej nacisnij mocno energicznie na raz pedal w podloge i powiedz czy kopci przy pierwszej probie czy przy drugiej a moze w obu?

mkonieczny
16-06-2011, 22:25
sprawdzałem na jałowym biegu, wdusiłem energicznie do 3tys - poleciała chmura.
Wdusilem powoli do 2tys, tez poleciał dymek...
Jak wduszę energicznie do 3tys, i przytrzymam to tylko na poczatku leci chmura potem już nic.
WTRYSKI ? Trzeba bedzie podjechać i sprawdzić... jak znam zycie regulacja nie wystarczy tylko wymiana elementów.. Mhmm

Ven
17-06-2011, 01:23
To w sumie zależy chyba od wielkości tej chmury bo jak odpale swojego i przydepcze to też coś tam poleci, ogólnie kolega z pomorza miał taki sam problem i wystarczyła dokładna regulacja (tak na pocieszenie:P)

mkonieczny
17-06-2011, 01:36
No to mnie pocieszyłeś, dzięki ;)
Żona jak odpali auto to MALUTKI dymek czarny a potem nic a nic..
Ja wcześniej tez tak miałem, że tylko MALUTKI dymek a potem nic a nic, chyba ze na A2 gnalem powyzej 3tys obr to troche poleciało ale DUŻO DUŻO MNIEJ NIŻ TERAZ..
A dziwne, ze stało to się po moim wypadku... wcześniej było OK (albo mi się wydaje ;) )

daman0629
18-06-2011, 15:20
http://w323.wrzuta.pl/film/0jK5eQlPmab/film001mondeo
kolego tak ci kopci jak mój :)czy lepiej?

mkonieczny
18-06-2011, 22:14
O :ass: ! Ty to masz zaslone dymna, he he.
Mi kopci zdecydowanie mniej, duzo mniej, he he.
Mi pusci konkretnego baka przy obrotach powyzej 3,2obrotow, ale i tak mniejszy, he he.
Co u Ciebie powoduje te baki ?? wiesz ??

daman0629
19-06-2011, 11:43
ja juz nie mam pojecia od roku tak mam zrobilem 40 tys km i nic sie nie dzieje ,poprostu dostaje za duzo dawke paliwa ktorej nie spali i przez to kopci

mkonieczny
19-06-2011, 13:38
Ale taka chmure co Ty zostawiasz to tylko "pozazdrościć" - rozumiem, że to jak dasz kopa, bo jak normalnie przyśpieszasz to chmura jest DUŻO mniejsza, nieprawdaż?
Wtryski sprawdzales? Ja moje daje do regeneracji w pon i zobaczymy co z tego wyniknie...

daman0629
19-06-2011, 14:15
powiem tak : jak daje mu spokojnie gazu stopniowo wraz ze wzrostem predkosci to nie kopci a jak od razu bym mu wcisnal pedal do polowy i czekal az bedzie sie rozpedzal to wtedy wlasnie sadzi takiego dyma :) i nas luzie jest tak samo jak mu gwalotnie przycisne to dzieje sie tak jak na filmiku.Wtryski dalem do sprawdzenia okazalo sie ze sa dobre pomimo 400 tys km przebiegu warsztat za sprawdzenie nie wzioal nic tylko za podkladni zaplacilem 20 zł a jesli bylaby koniecznosc regeneracji to taka przyjemnosc kosztowalaby mnie 25 zł netto czyli nie jakies kokosy ale jak sa dobre to nie ma co ruszac , ja swoje zawozilem do serwisu zajmujacymi sie reg.wtrysków w mielcu

daman0629
21-06-2011, 17:29
i jak tam kolego sprawdzili ci te wtryski?

mkonieczny
21-06-2011, 21:45
powiem tak: pojawił się ważniejszy problem :)
Auto przy hamowaniu sciaga mi w lewo, puszcze hamulec to jedzie prosto i jak wcisne gaz to odbija mi w prawo - pewnie zapiekł sie tłoczek albo coś..
Przy hamowaniu słychać z prawego koła jakieś dziwne szuranie.. Także to jest sprawa NO.1
Na jutro jestem umowiony z mechanikiem - zobaczymy co i jak..
Zobaczymy jakie koszty a potem wtryski..
Z wtryskami mam o tyle dobrze, ze mam 2 komplety :D
Jedne mam w obecnym aucie a drugie mam z drugiego silnika (w grudniu wymienialem silnik) wiec wiesz.. :)
Na pewno dam znać - póki co to kopce sobie i zakurzam inne auta :D

N2O
22-06-2011, 00:13
Tuleje wahacza pewnie ci wyleciały.
:)

mkonieczny
22-06-2011, 00:37
wiesz co? W sobote byłem u diagnosty, sprawdzic dlaczego auto mi pływa - sprawdzał zawieszenie, tuleje wachaczy też i stwierdził, ze sa ok maja jedynie MINIMALNY luz.
Potem pojechałem na zbieżność i zaczęły się cuda.
Diagnosta coś tam podważał ale nie sadze zeby mi za mocno podważył :P
Problem z hamowaniem mialem jzu wczesniej - najpierw w prawo potem w lewo odbijała kierownica.
A teraz objaw jest taki jak napisalem wyzej... Grhrrr

daman0629
22-06-2011, 09:02
N20 dobrze ci mówi prawdopodobnie to beda tuleje na przegladzie moze nie byc widac zuzycia po nich a jednak nadaja sie do kosza,a moze przy tym wypadku sanki ci uszkodzilo

farciaz86
22-06-2011, 14:35
wiesz co? W sobote byłem u diagnosty, sprawdzic dlaczego auto mi pływa - sprawdzał zawieszenie, tuleje wachaczy też i stwierdził, ze sa ok maja jedynie MINIMALNY luz.
Potem pojechałem na zbieżność i zaczęły się cuda.
Diagnosta coś tam podważał ale nie sadze zeby mi za mocno podważył :P
Problem z hamowaniem mialem jzu wczesniej - najpierw w prawo potem w lewo odbijała kierownica.
A teraz objaw jest taki jak napisalem wyzej... Grhrrr

Hello
miałem kiedyś ten sam problem. Nie pomogły żadne wymiany tulei ani drążków ani sworzni, kompletnie nic. Ciągle ciągnęło go w prawo. Wymieniłem wahacze na nowe i autko śmiga aż miło

mkonieczny
22-06-2011, 19:43
W moim przypadku jest diagnoza: uszkodzone łożysko MC'persona i dlatego pływa.
Klocki (ogolnie hamulce mam jak najbardziej ok), wymienili jedynie łaczniki i gumy stabilizatora.
W przyszlym tygodniu jade do nich (nie moglem sobie pozwolic na bycie bez auta przez 3 dni..)
Zobaczymy.. Oby to było to !
Cena 55zł (łożysko) + 65zł (robota) = 120zł / stronę. DOBRA CENA ?

daman0629
04-07-2011, 18:56
kolego mkonieczny jak tam sprawdzales te wtryski?