PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Mrugająca kontrolka świec



herdzio
20-06-2011, 21:57
Ostatnio podczas jazdy w moim 2.0 TDCi silnik zgasł, i zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Od razu można było odpalić silnik i jechać dalej, jednak sytuacja powtórzyła się kilka razy, za każdym razem identyczne objawy.
Wie ktoś może jaka może być tego przyczyna?

kedar
20-06-2011, 22:03
tak,
ostatnio wysyp tego typu tematów
chyba z 5

adela
20-06-2011, 22:13
Hasło klucz = 99% wtryski :)

Resztę info masz na forum.
Poczytaj :)

Lukasz
20-06-2011, 22:25
Wie ktoś może jaka może być tego przyczyna?

pod komputer i się dowiesz ;)

CODY_21
20-06-2011, 23:19
ta od razu wtryski - jak w serwisie .kiedy filtr paliwa był zmieniany ? jakie paliwo ? czy jeździsz na rezerwie ? zrobiłem test - odrobina ON zimowego w słoiku ,na balkonie od lutego do maja - efekt straszny - jakieś ciemno- brązowe krople osadziły się na ściankach i po zamieszaniu nie rozpuściły się ponownie w ON ( ON EKO z orlenu ) .

herdzio
20-06-2011, 23:40
No to tak:

filtr paliwa, powiem szczerze, nie pamiętam kiedy był zmieniany.
Paliwo najczęściej ekodiesel z orlenu, czasami verva on.
Na rezerwie nie jeżdżone nigdy - jak się zapali to tankuje.

marekmond
20-06-2011, 23:50
U mnie przy takich objawach winowajca byl wtrysk. Zrobilem pod blokiem probe przelewowa. jeden wtrysk strasznie przelewal (kilkanascie razy niz pozostale). Wymienilem w serwisie zaworek w tym wtrysku i jest wszystko fajnie. Przez to ze zaworek przepuszczal, obnizalo sie cisnienie w ukladzie paliwowym i wskakiwal tryb awaryjny (migajaca sprezynka). Proba przelewowa jest prosta do wykonania samemu i jak poszukasz to znajdziesz bez problemu jej opis. potrzebujesz wężyki z obi (itp), buteleczki z podzialką (ja wzialem z promocji do kamienia noworodkow po 3zl) oraz koncowki oryginalnych przewodow przelewowych. Tych ostatnich podono nawet nie trzeba, bo jak bedziesz mial odpowiednia srednice wezykow to beda dobrze trzymac sie w otworach przelewowych wtryskow. Odpala sie cieply silnik i patrzy ile paliwa jest w butelkach po 4 minutach pracy silnika na wolnych obrotach.
U mnie 3 wtryski mialy poniżej 10 ml, a czwarty 140ml = masakra

adela
21-06-2011, 00:24
ta od razu wtryski - jak w serwisie
Napisałem przecież = hasło klucz...
Resztę da szukajka..

Misiek_WR
21-06-2011, 00:37
Generalnie sprężynka może znaczyć wiele. Najlepiej pojechać gdzieś gdzie mają IDS-a i mają pojęcie o teście przelewowym. Zbadają ci dorazu ciśnienie jakie daję pompa paliwa.

Ale jak piszesz że zgasł odpaliłeś pojechałeś dalej i problem się powtórzył to trzeba to sprawdzić jak najszybciej.

DIGITAL
21-06-2011, 13:29
U mnie początkowo przy przyspieszaniu, w danym momencie słabł na chwilke i wskakiwał błąd (migająca sprężynka), ale jechał dalej normalnie. Zgasiłem i już nie migała, ale przy wyprzedzaniu powtórka ... teraz miga już cały czas, auto zaczeło wyraźnie klekotać, a w serwisie na przelewie okazało sie, że masakrycznie leją dwa wtryskiwacze które były regenerowane w lutym :up: :los:

---------- Post dodany o 12:29 ---------- Poprzedni post dodany o 12:28 ----------

Pierwszym razem gdy tylko kupiłem, też wywaliło mi błąd i sprężynka migała cały czas - okazało się , że trezba było zakodować wtrysk i to pomogło...pod kompa go bo inaczej nie zgadniemy ... sprężynka fakt faktem jest odpowiedzialna za zbyt wiele :hehe: