PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Help Klima kaput, powiedziano u "klimatologów" że nie ma napięcia na cewce



bojkaz
21-06-2011, 13:41
Cześć .
Po próbie nabicia powiedziano mi że ciśnienie jest ok. 5,5 bara i nie ma co nabijać puki nie zrobie elektryki bo nie jest podawane napięcie na cewkę (elektromagnes).
Korzystając z forum skopiowałem schemat ale za nic nie wiem gdzie to jest poumieszczane w moim autku (mk1 2.5 1995). Sami klimatolodzy ledwo wypieli wtyczkę do cewki.
Cewka sprawdzili i stwierdzili brak napięcia na wtyczce. Nie chcieli się podzielić wiedzą gdzie szukać dalej. Jak potrze po forum to widze że koledzy wiedzą a ja nawet nie wiem gdzie jest jaki stycznik czy czujnik.
Proszę o pomoc - ścieżką poszukiwania i ew.foto gdzie co jest.
PozdrAWIAM:skromny:

lyssy
21-06-2011, 18:33
1) Czujnik niskiego ciśnienia na osuszaczu, takiej bańce pod akumulatorem - wtyczka 2-przewodowa. Czujnik normalnie zwarty, styki rozwierają się gdy ciśnienie spada. Sprawdź przejście przez czujnik i czy na wtyczce pojawia się napięcie.
2) Czujnik wysokiego ciśnienia, na rurce idącej ze skraplacza w okolicach zbiornika płynu chłodniczego - wtyczka 4-pinowa. Czujnik normalnie zwarty (styki odpowiadające grubszym przewodom), styki rozwierają się gdy ciśnienie jest za wysokie. Sprawdź przejście przez czujnik (w/w styki) i czy na wtyczce pojawia się napięcie. Druga para styków to sygnalizacja wysokiego ciśnienia do komputera - normalnie rozwarte.
3) Przekaźnik odcinający klimę - niebieski, w skrzynce pod maską. Styki wykonawcze normalnie zwarte, rozwierają się gdy trzeba (tj. komputer sobie zażyczy). Sprawdź przejście przez przekaźnik i czy na stykach wykonawczych w podstawce pojawia się napięcie.

Oczywiście testujesz jedną rzecz naraz, oczywiście najpierw włącz klimę :) Oczywiście ostrożnie i z głową ;)

---------- Post dodany o 17:33 ---------- Poprzedni post dodany o 17:31 ----------

A, jeszcze - wentylatory chłodnicy startują po włączeniu klimy? Jeśli nie, problemik jest w czujnikach ciśnienia (albo w obwodzie idącym z przełącznika klimy).

Nie pytam o rzeczy oczywiste pt. "czy kontrolka klimy świeci"... ;)

bojkaz
22-06-2011, 00:25
Dzięki za podpowiedż. '
Czujniki niskiego i wysokiego poszukam jutro, czuje że z tym czteroprzewodowym będe miał problem z odnalezieniem,\.
Co do niebieskiego przekażnika to go otworzyłem (ciągle coś wyrabiał) i stwierdziłem że go zewre. Po zwarciu (kawałek metalu pomiędzy sztyki) stwierdziłem że póżniej już się trzymał. nie wiem czy przepisowe 4-5 minut, bo coś takiego wyczytałem na forum.
Po wyłączeniu silnika i powtórnym odpaleniu sytułacja wracała do niemiłego początku. Może to coś znaczy?

Sliwiec
22-06-2011, 22:46
czuje że z tym czteroprzewodowym będe miał problem z odnalezieniem,

jest zaraz za prawym reflektorem , na pewno go zobaczysz.

Blumen
28-06-2011, 10:01
Pozwolę się podłączyć pod temat :)

Wczoraj nabiłem klimę, ale kompresor nie działa, nie załącza się, a niebieski przekaźnik nie reaguje - brak napięcia. Dopiero dzisiaj przeczytałem ten wątek, więc w pierwszej kolejności sprawdzę punkt 1, ale... mam jeszcze takie pytanie - mam źle zamontowaną instalację LPG... czy podczas jej podłączania mogli coś zrobić, że klima nie działa? Bo parownik jest wciśnięty pod akumulatorem obok zaworu niskiego ciśnienia.

bojkaz
30-06-2011, 00:19
To że parownik pod akumulatorem spowodowało u mnie długotrwałe-zbyt długie oczekiwanie na załączenie sie gazu (gorąca ciecz nie ma chyba zbyt wiekiej chęci spływać w dół).
Zmian w klimie wtedy jeszcze nie było czyli nie ma to raczej wpływu.

---------- Post dodany o 23:19 ---------- Poprzedni post dodany o 23:06 ----------

Dzięki lyssy za pomoc, wszystko znalazłem. Na czujniku niskiego cisnienia przejście jest. Czujnik wysokiego cisnienia K.. jak to zdiąć. Nie mam delikatnych rączek a boje sie że to urwe. Tam chyba jest jakieś sprytne zabezpieczenie dla nieletnich chinczyków?
Ważne jest to że i tak raz "odpala" raz nie. Jak zewre styki na przekażniku to raz rusza raz nie, całkowity brak regół.
Przy nabijaniu powiedzieli że to pewnie czujnik niskiego ciśnienia (bo jak go zmostkowali to akurat odpalił).
Dojechałem do domu, zgasiłem i odpaliłem-nie rusza. Dałem piękny mostek- nie rusza. W efekcie musiałem jechać do pracy w upale i pot po mnie ściekał.
Jutro spróbuję ponowić próbę z czujnikiem wysokiego ciśnienia.
Pozdrawiam

pasianty
12-07-2011, 14:21
Ostatnio walczyłem z klimą u siebie - podobny problem - pzrzekaźnik nie włączał klimy.
Udało mi się to rozgryść...
1. PRZEKAŹNIK WOT - pełnego otwarcia przepustnicy (Niebieski)
Ten przekaźnik jest sterowany bezpośrednio przez komputer silnika - jeśli coś na silniku jest nie tak wyłącza klimę, nawet jeśli silnik nie chodzi jeszcze w trybie awaryjnym, wyłącza ją też przy pełnym gazie by całą moc dać na koła...
On MUSI być zwarty i to przez moduł a nie ręcznie, bo nawet jak wtedy uda się to uruchomić, to nie będzie działał wentylator i wywali Ci czynnik przez zawór na sprężarce.
Wentylator też jest sterowany przez moduł silnika.
Ogólnie skoro masz nabitą klimę, to nie musisz jej oszukiwać zwieraniem czujników ciśnienia - sprawdź czy po włączeniu klimy jest napięcie na stykach przekaźnika (nawet rozwartych przez moduł).
Jeśli lamka świeci i napięcie na stykach jest, to przypuszczalnie kllima jest sprawna, a problem tkwi w sterowaniu silnikiem i moduł nie pozwala włączyć klimy.

2. Elektryka mondka nie lubi gazu - pęka izolacja przewodów - dlatego sprawdź wszystkie przewody przy silniku, czy nie jest zwarty jakiś czujnik lub jego przewody.
OK, jest ich cała masa, ale zacznij od czujnika temperatury wody (jest wkręcony w obudowę termostatu - tuż obok cewki WN po prawej stronie głowicy).
Czujnik sprawdzisz omomierzem.
Zaś po jego odłączeniu na pracującym silniku (przy wyłączonej klimie!!!)powinien włączyć się wiatrak.
W miejsce czujnika podłącz potencjometr i sprawdź, czy układ włącza się wentylator(y) i czy działa obie prędkości wiatraków na chłodnicy.
Sprawdź też izolację przewodów tego czujnika (w razie potrzeby zaizoluj choćby szkotem) i czy styki działają (można prysnąć kostkę kontaktronem czy innym do elektryki, a jakimś smarem izolacyjnym psiknąć do rurki z przewodami).
I na 90% to będzie to...spróbuj po tym odpalić klimę.

Ewentualnie sprawdź czujnik położenia przepustnicy - może podaje cały czas sygnał, że gaz jest do dechy...
Komp silnika ECC IV ma to do siebie, że nie zawsze wprowadza silnik w stan awaryjny i dla wielu uszkodzonych czujników potrafi przyjąć wartości uśrednione przy braku sygnału.
Szczególnie na gazie silnik wydaje się wówczas pracować normalnie, ale często - gęsto wyłącza się właśnie przekaźnik klimy.

Powodzenia!
Mi się udało...:ura:

zizitop901
14-07-2011, 17:44
Chłopaki nic nie mostkujcie na długo bo uszkodzicie klimę, np rozerwie instalacje za wysokie ciśnienie. czujnik na osuszaczu pod aku to presostat kosztuje jakieś 30zł. czujnik przy zbiorniku wyrównawczym cieczy chłodzącej to sterowanie wydatkiem sprężarki w układzie z dyszą dławiącą ile kosztuje nie wiem.