PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nowe głośniki charczą



topor1988
28-06-2011, 09:59
Witam.
Jako, że prawy-przedni fabryczny głośnik pierdział trochę, wyczytałem na forum, że użytkownicy polecają głośniczki 5x7' ALPINE SXE-5725S, więc zamówiłem.
Przyszły wczoraj zamontowałem (oczywiście nie obyło się bez dowiercania nowych dziurek), ale gdy podgłaśniam trochę muzykę.. charczą-pierdzą...
Zastanawiam się czy to może być wina radia? Czy może jakoś źle podłączyłem? (No ale jak by były źle podpięte to by nie grały wcale).
Dodam, że posiadam fabryczne radio 3000 z podpiętym transmiterem FM, i mp3 lecą z pendriva przez transmiter.. Myślałem, że to wina danej MP3 lub transmitera, ale samo radio też charczy. Czy może być to wina słabej mocy ?
Wydawało mi się, że po prostu jak radio będzie miało za słabą moc to bardzo głośno nie zagra, ale nie będzie takich cyrków jak pierdzenie przy 2/3 głośności.
Czy ktoś może coś poradzić?

maniek_
28-06-2011, 10:03
Przy 2/3 głośności radio niesie już takie zniekształcenia że głośniki nie mogą nie protestować ;) Chcesz posłuchać głośniej to kup jakieś porządne radio.
Druga sprawa to transmiter - to co przenosi nie ma zbyt wiele wspólnego z czystym dźwiękiem

zibi_j1
28-06-2011, 18:48
możliwe że masz przebicie masy z karoserii tez będzie harszczał.. przynajmniej tak mi to znajomy tłumaczył... ja specem w temacie nie jestem

Fred.X
28-06-2011, 18:59
możliwe że masz przebicie masy z karoserii tez będzie harszczał.. przynajmniej tak mi to znajomy tłumaczył... ja specem w temacie nie jestem

nie
będziesz słyszał silnik w głośnikach , lub alternator,

---------- Post dodany o 18:59 ---------- Poprzedni post dodany o 18:58 ----------


Przy 2/3 głośności radio niesie już takie zniekształcenia że głośniki nie mogą nie protestować Chcesz posłuchać głośniej to kup jakieś porządne radio.
Druga sprawa to transmiter - to co przenosi nie ma zbyt wiele wspólnego z czystym dźwiękiem

Potwierdzam

Saren
29-06-2011, 21:50
najlepiej zmienić radio oraz dołożyć lepsze głośniki - nie wspominając o wygłuszeniu


mi po tym jak wypluło przedni lewy głośnik postanowiłem tak zrobić - wiadomo nie każdy ma od razu kasę, jednak po kolei , radio potem głośniki potem maty itp itd aż osiągniesz niesamowity efekt - oczywiście jak jesteś tym zainteresowany bo nie każdemu na tym zależy :) już na samym radiu usłyszysz różnicę