PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Błędy DTC widoczne w teście zegarów a niewidoczne pod interfejsem



pluca
06-07-2011, 15:37
Witam.

Dzisiaj zauważyłem, że podczas testu zegarów wyświetlają mi się 2 kody DTC, 9318 i E200(ten to w ogóle jakiś zagadkowy), ten pierwszy wydaje mi się, że wyświetla się już jakiś czas, ten drugi dopiero teraz zauważyłem. Podłączam ELMa i on nie widzi tych błędów. Wcześniej, kiedy miałem błąd obwodu MAP, ELM błąd wyświetlił. Czyli skasować te błędy mogę tylko podpinając się pod WDS? Może jest jakaś inna metoda na kasowanie błędów testu zegarów, skoro nie pokazują się pod interfejsem? Trochę mnie irytują, z drugiej strony nie wiem, czy to są jakieś stare błędy, czy coś nowego, dlatego chciałbym się ich pozbyć a nie chcę jeździć na kompa.

maxikacper5
07-08-2011, 22:33
A mi wyświetla się kod E203 tez podczas testu zegarów, i tez nie wiem co to

Netoper
09-08-2011, 19:39
Czyli skasować te błędy mogę tylko podpinając się pod WDS?
Zacznij od sprawdzenia napięcia, (dotyczy błędu 9318)
Natomiast e200 odnosi się do stanu przebiegu, najczęściej wyskakuje po dłubaniu w pamięci przebiegu auta.

pluca
10-08-2011, 21:18
Zacznij od sprawdzenia napięcia, (dotyczy błędu 9318)
Natomiast e200 odnosi się do stanu przebiegu, najczęściej wyskakuje po dłubaniu w pamięci przebiegu auta.

O widzisz i wychodzi szydło z wora. Podejrzewam, że było coś kombinowane. Co można zrobić, żeby się pozbyć tego E200?

Netoper
10-08-2011, 21:29
Co można zrobić, żeby się pozbyć tego E200?
Tu to nie mam pojęcia, przez jakiś czas miałem dostęp do WDS-u ale za krótko aby wiedzieć co z tym fantem zrobić, może wystarczy samo skasowanie, a może trza będzie dłubać głębiej, ale osobiście, jak pisałem, nie mam pojęcia co może pomóc.
Może jeszcze sztucznie wywołać jakiś błąd widziany przez ELM-a, np odpiąć wtyczkę od MAP-a, pojeździć trochę i jak będzie błąd widziany przez ELM-a to może podczas kasowania ELM-em przy okazji tamten się skasuje.
Albo odpiąć akumulator na co najmniej pół godziny (a dla pewności na całą noc) i może się wtedy samo wyczyści.

9318 na bank skasujesz WDS-em ale jak będzie coś nie OK z ładowaniem czy spadkami napięcia przy rozruchu (bo np aku się kończy) to błąd będzie powracał.

pluca
10-08-2011, 21:45
Dzięki z odpowiedź. Jeśli chodzi o aku, to 2 miesiące temu zakładałem nowy. Napięcie było mierzone, na ładowaniu podaje ok 14,3 - 14,4.
Czasami jednak przy odpalaniu resetuje mi zegar, dodatkowo czasami też na zegarze wyskakują kreski, przez co zacząłem podejrzewać, że było coś majstrowane i słusznie się okazuje, że był oczywiście skręcony, na co przy zakupie nie wpadłem, bo jego stan na to nie wskazywał. Niestety już po zakupie zaczęły wychodzić sprawy "eksploatacyjne". Cóż, może następnym razem będę mądrzejszy.
Jeśli ten E200 nie pokazywał się na początku, a dopiero po jakimś czasie, to nie wiem, czy jego wykasowanie coś pomoże, czy też tylko tymczasowo. Może należałoby jakoś wgrać soft od nowa?

Netoper
10-08-2011, 21:56
Czasami jednak przy odpalaniu resetuje mi zegar,
To by potwierdzało spadek napięcia przy rozruchu i przez to jak najbardziej ten błąd ma prawo wyskakiwać. i teraz pytanie czy masz felerny akumulator czy może np jest słaby kontakt klemy czy może w samym zakuciu klemy zaśniedziało, albo gdzieś indziej łapie niekontakt.
Podjedź do elektryka i niech sprawdzi aku przyrządem do pomiaru pod obciążeniem.


Może należałoby jakoś wgrać soft od nowa?
Ciężko coś konkretnie doradzić, ale z tego co pamiętam wgranie softu nie zerowało licznika przebiegu więc, na głowę biorąc, za licznik inny moduł pamięci odpowiada.
Z drugiej strony jakby było możliwe korygowanie przebiegu przez WDS-a to "zawodowcy" od cofania nie bawiliby się we wpinanie na dziko w elektronikę powodując problemy tylko na czysto by liczniki cofali. Więc może być tylko wyjście aby wymienić na nowy ten element co odpowiada za pamięć przebiegu, Ale tu to cienki jestem jak to wygląda faktycznie z pozbyciem się błędu licznika.