PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] STAG 300 + z ISA 2 jak zgromadzić mapy?



Rogaleskoo
07-07-2011, 20:00
Witam!
Gazownik zrobił mi upgrade Staga 300 + do tego z ISA2. Miałem pojeździc na PB jakiś czas a potem na LPG. Jednak pomimo jeżdżenia około 3 tygodni mapy nie są zebrane. Jak zebrać poprawnie mapy? Jaka jest procedura?

rustin
07-07-2011, 23:03
Wyłącz isa jak chcesz żeby wszystko dobrze chodziło. Poczytaj o niej trochę nawet u nas na forum jak opisywałem że nie ma ona prawa działać. A jak bardzo się uprzesz to w instrukcji masz wszystko

Rogaleskoo
08-07-2011, 07:50
W instrukcji Saga? Muszę się nad tym pochylić.

rustin
08-07-2011, 13:00
No przecież nie do BRC :)

Rogaleskoo
08-07-2011, 13:22
No przecież nie do BRC :)
A już miałem nadzieję że w BRC bo tę akurat mam a Staga będę musiał ściągnąć.:jezor:

Mortal_Kombat
08-07-2011, 16:59
W tym przypadku to gazownik chyba nie włączył ISA w programie, skoro nie masz zebranych map 3d.

Ja zrobiłem tak, że najpierw ustawiłem mnożnik na podstawie map 2D, potem zebrałem mapy 3D PB i LPG, na podstawie tego sterownik naniósł korekty po obrotach i ISA wyłączyłem, wszystko zajęło mi około 2 godzin, więc nie potrzeba żadnych 3 tygodni na ich zebranie :) . Po zrobieniu przez ISA korekty po obrotach uważam tak samo jak Rustin, że lepiej to wyłączyć. Tutaj trochę popisaliśmy czemu http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/66440-Stag-300-Plus-z-nowym-softem-7-z-autoadaptacja-ISA2-ktos-uzywa-w-V-ce . Na koniec już po wszystkim proponuję jeszcze zrobić korektę po temperaturze gazu.

rustin
08-07-2011, 22:53
Na koniec już po wszystkim proponuję jeszcze zrobić korektę po temperaturze gazu.

to trzeba zrobić na początku :) przed regulacją

Mortal_Kombat
09-07-2011, 20:03
Chodzi ci o zrobienie jej po autokalibracji czy ustawieniu mnożnika według map 2D? Ja zrobiłem na koniec i pomimo tego też jest u mnie prawidłowo :)

rustin
10-07-2011, 11:23
Przed zebraniem mnożnika i właczeniu ewentualnie isa a dlatego że np jak będziesz zbierał mapy czy isa bedzie robiła korekty najpierw np przy 30' a potem po dłuższej jeździe skoczy do 40' albo przy bucie spadnie do 20' to już będą bardzo duże rozbieżności w czasach i będą rozjazdy itd

resmiki
10-07-2011, 23:19
Witam!
Gazownik zrobił mi upgrade Staga 300 + do tego z ISA2. Miałem pojeździc na PB jakiś czas a potem na LPG. Jednak pomimo jeżdżenia około 3 tygodni mapy nie są zebrane. Jak zebrać poprawnie mapy? Jaka jest procedura?

Jak chcesz szybko zebrac mapy 3D beznynowe to podepnij laptopa i podczas jazdy bedzie widac czy masz zmniejszyc czy podniesc obroty i przy jakim obciazeniu, ale lepiej zeby ktos z Toba jechal i Ci mowił co masz zrobic. Inny sposob to sluchanie sygnalow dzwiekowych, opis w instrukcji. Na maoie zobaczysz czy i gdzie masz braki.

IMHO trzeba zrobic tak ...
1. Mapy benzynowe zebrac.
2. Ustawic mnoznik
3. Ustawic korekty temperatury
4. Skorygowac mnoznik
5. Wlaczyc ISA2
6 Pojezdzic z dzien,
7. Wylaczyc ISA i ma byc dobrze.

Jak wyjda duze korekty to mozesz miec rozjazdy miedzy bankami. Warto by sie wtedy przyjrzec korektom LTFT na ECM i jak pracuja sondy. Czasy wtryskow miedzy bankami nie powinny sie bardzo roznic. Jezeli bedą się roznic jakos istotnie to trzeba szukać przyczyny, wtedy lepiej nie jezdzic z ISA bo ona moze sie pogubic.

Rogaleskoo
11-07-2011, 14:23
Jasne! Popróbuję ale dopiero po powrocie w wakacji. Teraz mam wyłączone ISA a ustawione standardowo przez gazownika jak w gołym Stagu 300+. Nie chcę sobie rozregulować instalacji przed trasą.

rustin
11-07-2011, 22:01
1. Mapy benzynowe zebrac.
2. Ustawic mnoznik
3. Ustawic korekty temperatury

Można to różnie zrozumieć,przed zbieraniem map lpg czyli ustawianiem mnożnika ma być zroniona korekta po temp , logiczne że przed nie po :)