PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana łożyska koła pasowego klimatyzacji



Sintadas
10-07-2011, 13:24
Witam,
czy komuś udało się wymienić łożysko koła pasowego klimatyzacji W MKIII 2,0 PB? U mnie to łożysko głośno pracuje i muszę je wymienić. chciałbym to zrobić bez demontażu sprężarki. Nie wiem jak ściąga się to koło, nie chciałbym czegoś uszkodzić.
Dzięki za pomoc

Stasio1948
11-07-2011, 18:35
Nie wiem ile tam masz miejsca i jak z dostępem bo ja się znam na dieslach ale może....
Trzeba zdjąć pasek
Odkręcić śrubkę M6 klucz 8 w osi sprężarki z przodu
Wyjąć sprzęgiełko przez pociągnięcie do przodu.Uważać aby nie zgubic podkładek regulacyjnych-są w otworze wieloklina sprzęgiełka albo przyklejone do wałka sprężarki
Wyjąć pierścień osadczy(seger) z obudowy przedniej(jest przed łożyskiem koła pasowego)
Zdjąć koło pasowe przez wysunięcie do przodu-wychodzi z łożyskiem
Wyprasować stare łożysko-ostrożnie bo koło pasowe jest żeliwne i lubi pękać
Wprasować nowe łożysko- ostrożnie jak wyżej.
Zmontować wszystko w odwrotnej kolejności
Sprawdzić odstęp między kołem pasowym a tarczą sprzegła-powinien wynosić ok 0,7 mm i tarcza nie może ocierać o koło pasowe.Regulacji dokonuje się wkładając lub wyjmując podkładki z wnętrza wieloklina sprzęgła.

Sintadas
11-07-2011, 19:13
Dzięki,
a w Dieslach da się to wymontować bez wyciągania sprężarki?
Wygląda na to, że jest tam trochę miejsca, ale jeśli do ściągania koła pasowego potrzebny będzie sciągacz to z pewnością nie da rady.

mbucior
12-07-2011, 18:52
Witam. Również mam do wymiany łożysko w sprężarce, przynajmniej tak stwierdził mechanik, objawy by się zgadzały gruchocze strasznie a jak się włączy klimę to trochę cichnie ale to też różnie. Czy orientuje się jak to jest z wymianą tego łożyska ?? Bo mechanik stwierdził że żeby dostać się do sprężarki to trzeba sanki pod silnikiem opuszczać itd i to ok 3 godzin roboty a niektórzy tu na forum pisali że to bułka z masłem... I teraz nie wiem czy mnie wkręca czy to naprawdę tyle roboty jest

krzys k-c
12-07-2011, 21:34
osobiście wyjmuje sprężarki w pb i on
w pb wydaje mi się ze można bez wyjmowanie ściągnąć kolo , ale nie pamiętam[sprzęgło na pewno i tu i tu]
żadnych sanek nie trzeba opuszczać,roboty na jakieś 15min z wyjęciem w on a pb 5