PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Problem z dymieniem i rozruchem ciepłego silnika.



michuu87
13-07-2011, 09:34
Witam,

Koledzy, od jakiegoś czasu mam problem z moim Mondziakiem. Auto ciężko odpala na ciepłym silniku, pomaga dopiero ręczne podpompowanie paliwa. Bez tego auto kręci i zachowuje się tak, jakby nie dostawało paliwa. Silnik nie musi być nawet ciepłu od samej jazdy, wystarczy, że auto stoi w słońcu i od tego się nagrzeje. Jednocześnie przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu kopci na kruczoczarno. Nie niepokoi ilość dymu, ale jego kolor. Dodam, że tysiąc km temu wymieniłem świece, filtr paliwa oraz przewody paliwowe w silniku. Problem pojawił się niewiele wcześniej, ale to nic nie pomogło. Jest bez zmian. Dodam, że auto na zimnym silniku pali na dotyk, ma przejechane 188 tys., silnik chodzi idealnie równo i tankuje zawsze tą samą ropę z Lotosu na tej samej stacji.
Ma ktoś jakiś pomysł?? Byłem już u 5 mechaników i każdy ma inną teorię:(

daman0629
13-07-2011, 13:44
polej pompe wtryskowa zimno woda z konewki jak bedzie silnik cieply i nie bedzie chcial palic,jak pomoze to podobno jakas głowiczka w pompie siedzi

niedzwiedz
13-07-2011, 16:21
polej pompe wtryskowa zimno woda z konewki jak bedzie silnik cieply i nie bedzie chcial palic,jak pomoze to podobno jakas głowiczka w pompie siedzi
pompka wstępna to sięnazywa i może być, że to jej wina, łopatki ma wyrobione i ni jest w stanie podać paliwa

adam82
13-07-2011, 19:57
Temat taki jak mój ja nastawiony jestem na zmiane pompy na boscha kosztowne ale podobno warto, w moim aucie jest tak jak piszesz kopci jak wsciekly jak sie depnie a odpalenie na cieplym poprostu masakra tylko że umnie dochodzi jeszcze churczenie łożyska pompy ale reszta tak jak u ciebie, jesli to same łopatki pompy wstępnej to spoko 70 zl kosztuje taki zestaw i jesli nie masz osłony zaworu start stop to prosta wymiana jak jest oslona to pompiarz Cie nie ominie

daman0629
13-07-2011, 23:01
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/7490-1.8TD-ci%EA%BFko-zapala-jak-jest-ciep%B3y-dlaczego
tutaj mozna przeczytac jak wymienic te łopatki,polecam