PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Alpine KTP-445



Ricken
13-07-2011, 22:49
Witam z racji lekkiego liftu audio mam pytanko czy ktos montowal ten gadzet i jakie sa efekty .cena jest spora ale ja nichce sie bawic w suba wzmaka itd chcialem podbic dzwiek .
http://www.audiosklep.pl/alpine-ktp-445-p-3190.html

Fred.X
13-07-2011, 22:59
za tyle to już kupisz wzmaka , który da lepszą jakość

---------- Post dodany o 22:59 ---------- Poprzedni post dodany o 22:58 ----------

po drugie działa to tylko z radiami Alpine

Celtic
13-07-2011, 23:21
za tyle to już kupisz wzmaka , który da lepszą jakość
dokładnie, sam wolałbym się już bawić w przeciąganie kabli niż brać to, które...

działa to tylko z radiami Alpine

ale wybór należy oczywiście do ciebie :)

Ricken
14-07-2011, 15:44
po drugie działa to tylko z radiami Alpine
po drobnej przerobce bedzie smigac z kazdym radyjkiem :)
Juz zakupilem dzisiaj gosc mi podlaczyl i jestem w szoku takie male a sporo potrafi :)

Fred.X
14-07-2011, 22:15
po drobnej przerobce bedzie smigac z kazdym radyjkiem
Juz zakupilem dzisiaj gosc mi podlaczyl i jestem w szoku takie male a sporo potrafi

:panna: to dobrze , że nie słyszałeś jak gra podłączone pod wzmaka za tą kase , ale to Twój wybór :bigok:

Ricken
15-07-2011, 18:02
to dobrze , że nie słyszałeś jak gra podłączone pod wzmaka za tą kase , ale to Twój wybór

Piotr zdaje sobie z tego sprawe mi nie zalezalo na mega lup lup a o ciut lepszy dzwiek niz ori a nie chcialem obladowac bagaznika bo znajac siebie wiem jak by sie to skonczylo najpierw wzmak pozniej reszta kondensator jaka 30 tka zabudowa hehe a tak przynajmniej za schowkiem se lezy i nikomu nie wadzi i nie korci :)

Fred.X
15-07-2011, 19:24
ale to Twój wybór

qran
15-07-2011, 19:55
Dziwny wybór działania ku poprawie jakości za taką kasę..

Radia Alpine nie mają końcówek mocy typu D tylko zwykła klasa AB o sprawności ~60%. Trochę nie chce mi się wierzyć że w moduł wbudowana jest przetwornica o mocy 4(ilość kanałów) x 2(2 = 1/n, gdzie n to sprawność ok 50% = 0.5) x 50W (moc rms kanału) = 400W bo to na prawdę sporo. No i gdzieś te 200W strat (ciepło) trzeba wytracić a nie jest to na pewno metalowa obudowa radia.
W dodatku nie wiem co ma 2 krotne zwiększenie mocy wspólnego z jakością? Mniejsze THD przy większej mocy na wyjściu. I owszem, nie poobcina Ci wierzchołków przy głośniejszym słuchaniu i tylko tyle.

Zwiększenie mocy to większe obciążanie głośniczków w drzwiach. Ponieważ "normalna" muzyka ma widmo podobne do widma szumu różowego moc potrzebna do przenoszenia poszczególnych partii częstotliwości jest odwrotnie proporcjonalna do tych częstotliwości. Zatem moc nie jest tak jednoznaczna bo jest to moc szumu uzależniona od pasma. Ograniczając pasmo od dołu pozostawiamy "zapas mocy" na wyższe partie. Moc w przedziale 10-60Hz jest równa mocy w przedziale 60-360Hz. Czyli rezygnując z pasma nieprzenoszonego przez praktycznie wszystkie głośniki 16.5cm (o mniejszych średnicach nie wspomnę) zyskujemy 2x większą moc na bas (lub całe pasmo) przez nie przenoszony 8). Ma to same zalety ponieważ możemy słuchać głośniej na tym samym radiu, zmniejszamy możliwość przesterowania w odtwarzanym paśmie, nie przeciążamy głośników, zmniejszamy zniekształcenia nieliniowe itd.


Piotr zdaje sobie z tego sprawe mi nie zalezalo na mega lup lup a o ciut lepszy dzwiek niz ori a nie chcialem obladowac bagaznika bo znajac siebie wiem jak by sie to skonczylo najpierw wzmak pozniej reszta kondensator jaka 30 tka zabudowa hehe a tak przynajmniej za schowkiem se lezy i nikomu nie wadzi i nie korci
Więc jeżeli nie zależało Ci na mega łup łup, to trzeba było kupić wzmacniacz 4x 50..80W o THD+N 0.01% i przez niego zasilić głośniki w drzwiach. Efekt o niebo lepszy a przy okazji nie zarzynałbyś radia.

Ricken
24-07-2011, 13:14
przy okazji nie zarzynałbyś radia.

przeciez radio nie bedzie obciazenie tylko sygnal daje a reszte juz sam wzmak podaje :)

Fred.X
24-07-2011, 16:22
przeciez radio nie bedzie obciazenie tylko sygnal daje a reszte juz sam wzmak podaje

jaki wzmak , prosze Cię wzmacniacz w radiu działa cały czas , a to urządzenie które zakupiłes to wzmacniacz sygnału ...

Ricken
26-07-2011, 18:46
jaki wzmak , prosze Cię wzmacniacz w radiu działa cały czas , a to urządzenie które zakupiłes to wzmacniacz sygnału .

nom dokladnie radio daje sygnal na wzmacniacz sygnalu a wzmacniacz sygnalu na glosniki wiec radio daje tylko sygnalu swojego wiec obciazenia nie bedzie tak tlumaczyli a zakladzie car audio bo kosci przerabiali pod inne radio :)

Fred.X
26-07-2011, 18:49
zrób prosty test wepnij się w kabelki pomiędzy radiem a tym ustrojstwem i pomierz sobie

Ricken
26-07-2011, 18:55
zrób prosty test wepnij się w kabelki pomiędzy radiem a tym ustrojstwem i pomierz sobie

nawet mi nie proponuj takich zabaw w sobote mialem cala deche rozpruta zeby kable poupychac w wygodnym i nie widocznym miejscu :)