PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] MOndeo 1.8td obroty czasami wariują



janek19pl
21-07-2011, 14:44
Witam ostatnio w moim Mondki zaczęły wariować obroty... Czasami gdy szybko ruszam z miejsca i na jedynce mam duże obroty następnie duże na dwójce później już jadę normalnie i wszystko niby ok dojeżdżam do skrzyżowania wrzucam luz a obroty wzrastają i np. po takim gwałtownym ruszaniu przy zmianie biegu wciskam sprzęgło to obroty też podskakują wtedy musze zgasić auto i odpalić później juz jest ok. Czasami gdy jadę wszystko jest ok ale staję na skrzyżowaniu i obroty spadają do 450 dodam lekko gazu i wracają na 850 czasami też kiedy zrobie 50km+- i zgaszę auto to kiedy odpalam wskakuje na obroty 500+- lekkie dodanie gazu i jest ok. Co może być przyczyną wzrastania obrotów po przyspieszanie kiedy wrzucę na luz (nie sprawdzałem do ilu wzrastają bo zaraz gaszę i dodam że wzrastają powoli) i jaka może byc przyczyna wzrastania obrotów? to wszystko zdarza się tylko raz na jakiś czas

Johnny2
21-07-2011, 15:04
Miałem podobną sytuację dieslowiec znalazł nieszczelną membranę w ręcznej pompce paliwa.

janek19pl
21-07-2011, 16:33
Miałem podobną sytuację dieslowiec znalazł nieszczelną membranę w ręcznej pompce paliwa.

Ja wymieniałem pompkę na pompkę gruszkę więc odpada. Przed chwilą przyjechałem z miasta dwa skrzyżowania że światłami i dwa razy obroty zmalały z tym że zatrzymuje się luz obroty w normie 5sec i zaczynają spadać do 450+- lekkie dodanie gazu i z powrotem wracają sytuacja powtórzyła się dopiero na następnym skrzyżowaniu

daman0629
21-07-2011, 21:05
moim zdaniem gdzieś lapie powietrze,tez miałem podobnie,wywal szybkozłaczki i wstaw przewody na opaski zaciskowe założzaworek zwrotny,a te objawy nie zaczeły ci sie dziac przypadkiem po załozeniu tej gruszki?

joshua79
22-07-2011, 13:00
Co może być przyczyną wzrastania obrotów po przyspieszanie kiedy wrzucę na luz (nie sprawdzałem do ilu wzrastają bo zaraz gaszę i dodam że wzrastają powoli) i jaka może byc przyczyna wzrastania obrotów? to wszystko zdarza się tylko raz na jakiś czas

Nie mam wozu w pobliżu, ale przypuszczam że jest podobnie jak w Fiacie. A w Fiacie dzieje się tak gdy ze względu na walniętą membranę boostera paliwo cofało się do wężyka podciśnienia i tym samym dostawało się do dolotu co powodowało wzrost obrotów.
Rozwiązywało problem wymiana membrany albo zdjęcie wężyka podciśnienia i zaślepienie go śrubką.

janek19pl
22-07-2011, 13:03
moim zdaniem gdzieś lapie powietrze,tez miałem podobnie,wywal szybkozłaczki i wstaw przewody na opaski zaciskowe założzaworek zwrotny,a te objawy nie zaczeły ci sie dziac przypadkiem po załozeniu tej gruszki?

to nie zaczęło się po wymianie. Przewody zmienione, opaski zaciskowe są zaworek zwrotny też jest. a może być to wina silniczka wolnych obrotów ? bo widzę że on czasami luzuje linkę i wtedy obroty spadają widać że działa bo się właśnie rusza ale może coś z kompem być?

dksmok
22-07-2011, 14:59
zdejmij wężyk idący do boostera. jak poleci ropa to masz nieszczelne membranki w boosterze

---------- Post dodany o 14:59 ---------- Poprzedni post dodany o 14:57 ----------


Nie mam wozu w pobliżu, ale przypuszczam że jest podobnie jak w Fiacie. A w Fiacie dzieje się tak gdy ze względu na walniętą membranę boostera paliwo cofało się do wężyka podciśnienia i tym samym dostawało się do dolotu co powodowało wzrost obrotów.
Rozwiązywało problem wymiana membrany albo zdjęcie wężyka podciśnienia i zaślepienie go śrubką. zaślepienie wyjścia boostera także bo jak jest nieszczelność to będzie wyciek ropy