PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] wtryski ok kopci brak mocy



lisu
21-07-2011, 23:05
Witam mam taki problem. W sobote jechalem do pracy i zaczela mi mrugac sprezynka. Zatrzymalem i zgasilem auto, odpalilem i mruga dalej dojechalem ok 3 km do pracy. Mialem malo paliwa wiec myslalem ze pociagnal syf i poszlo na wtryski, bo strasznie kopci na siwo i niema mocy. wymienilem filtr paliwa i zalalem do baku. Okazalo sie ze mam walniete 3 wtryski zrobilem je sa na 100% ok a jest nadal to samo. Czy te wtrski trzeba teraz kodowac?????? Przecierz to te same, kolejnosc nie jest pomylona. Prosze o pomoc. DZIEKI

djqbas
22-07-2011, 00:22
Podstawą jakiej kolwiek diagnozy jest podłączenie auta pod komputer i odczyt błędu. Dopiero mając te podstawowe wiadomości można działać dalej. Napisz co robiłes przy wtryskach?

kedar
22-07-2011, 08:51
jeżeli było robione cokolwiek więcej we wtryskach niż zaworki przelewowe, to wtryski powinny być przetestowane bo zmieniła się ich charakterystyka. wg pomiarów z maszyny powinieneś dostać nowe kody do kalibracji.
kody te mechanik powinien wpisać do kompa silnika.
adaptacja wtrysków działa, ale ma ograniczony zakres, silnik zaczyna adaptację od starych kodów i może mu się nie udać dogadać z regenerowanymi.

bastol
22-07-2011, 14:02
Tak, musisz zakodować wtryski.
Prawdopodobnie zrobiło Ci się to samo co u mnie. Czujnik wykrył spalanie stukowe na którymś lub któryś wtrysku/wtryskach, zgubił ich kod. Stąd w komputerze błąd stały i sprężynka po wylączeniu i włączeniu wciąż mruga.
Mogłeś spróbować tylko zakodować wtryski (bez ich regeneracji). Jeździć tak aż do następnego razu. Jeśli by się ponowiło, trzeba szukać przyczyny.
Czy to są wtryski i potrzebna jest ich regeneracja - nie wiem.
U mnie było tak jak u Ciebie, wyskoczyłą sprężynka, podłączyłem pod kompa, (spalanie stukowe na 4 cylindrze). Na hurra wyjąłem wszystkie 4 wtryski, oddałem do regeneracji, wymienili zaworki (nowych kodów nie dali). Wtryski wkreciłem (w te same miejsca) i mimo tych samych kodów nadal sprężynka i nadal kopcenie oraz brak mocy i szarpanie (brak kodu 1 wtrysku nr 4). Doczłapałem się do elektryka, zakodował i lata jak ta lala.
Wszystko byłoby cacy (tzn utrata kodu/ów wtryskiwacza/y czyli permanenta sprężynka = konieczność regeneracji wtrysków i ich zakodowanie od nowa), gdyby nie fakt że jakieś 2 tyg później sytuacja się powtórzyła.
Jadę sobie jadę i bach, sprężynka. Wyłączam, włączam - mruga. Pod kompa - to samo tylko na 1 cylindrze. Dym, brak mocy, szarpie. Dalej do elektryka, zakodował i znów śmiga.
Wniosek jest taki:
- albo zrobili mi źle regeneracje
- albo spalanie stukowe i polaczone z tym wywalanie wtryskow (czyli konieczność wpisywania ich kodów przez elektryka) nie jest spodowodwane (tylko) zużytymi wtryskami.

Pozdrawiam, i tak jak napisałem na początku musisz zakodować wtryski.

lisu
22-07-2011, 20:33
Witam. Zrobilem tak, zawleklem auto do mechanika zeby sprawdzil na kompie i zakodowal. Zakodowal ale nadal wywala blad P2336 na 1 cylindrze spalanie stukowe. KUZYN CO MI ROBIL TE WTRYSKI MOWI ZE SA OK JAK AUTO CODZI LEPIEJ ALE DALEJ MRUGA SPREZYNKA I LEKKO KOPCI

hirotarosc
23-07-2011, 01:10
skora tem blad nadal sie pojawia to prosta sprawa niech kuzyn wyciagnie wtrysk i poprawi lub naprawi to czego nie zrobił a problem zniknie

lisu
24-07-2011, 12:43
to nadal wina wtrysku czy chodzi moze o zakodowanie gdzie indziej?

steell
26-07-2011, 11:41
To znaczy że wtrysk nie jest OK

lisu
23-08-2011, 22:12
Koledzy pomocy. Bylem w serwisie zakodowali mi wtryski sprezynka znikla ale powiedzieli ze jest spalanie stukowe na 1 cylindrze. Doradzili mi zeby troche pojezdzic moze sie poprawi, troche zrobilem ok 1500 km troche sie poprawilo ale nadal spalanie stukowe i turbo prawie sie nie wlacza i kopci na czarno. Wtrysk wyciagniety i sprawdzony jest 100% ok.

hirotarosc
23-08-2011, 23:55
może masz jakąś nieszczelność w dolocie skoro kopci na czarno i turbo nie "fuczy"

mpaszka
24-08-2011, 10:22
Ja obstawiam rurę od intercoolera

lisu
24-08-2011, 10:42
rury wygladaja na ok. ale czy mozliwe zeby przez nieszczelny dolot bylo spalanie stukowe???????

bastol
24-08-2011, 15:01
jesli jest spalanie stukowe to nie problem w rurach. wg mnie jak komp pokazuje spalanie stukowe to mogą byc 2 rzeczy:
1 primo - popsulo sie to co pokazuje komputer, czyli padl wtrysk (to wykluczamy ze wzgledu iz wtrysk robiony i 2x sprawdzony)
2 primo - popsulo sie to co mowi komputerowi ze cos jest nie tak, czyli w tym przypadku czujnik spalania stukowego na koncu listwy CR. Ten mały dynks na koncu metalowej rury, od ktorej odchodzą cienkie srebrne rurki paliwowe do każdego z wtrysków. Mozna cholerstwo kupic oddzielnie, albo z całą listwą (jak to "zaleca" ford).

tak czy siak: jak wywalil spalanie stukowe, to pewnie zgubil kod tego wtrysku, na ktorym cylindrze to spalanie stukowe wykryl -> trzeba zakodowac wtrysk od nowa. Ale przed tym radze usunac przyczyne. Moja diagnoza: czujnik spalania stukowego.

mpaszka
24-08-2011, 15:44
Ja też miałem błąd spalania stukowego tylko p0325 i problem z kopceniem i brakiem mocy. Padła rura od recyrkulacji gazów spalinowych intercoolera. W moim przypadku rura w kształcie kolanka nr 1C1Q-9351-AD lub 1127828 była rozerwane. Po wymianie i wyczyszczeniu autko śmiga jak nowe. Zero problemów.

lisu
24-08-2011, 23:13
Czy mozna samemu wymienic ten czujnik? Robil ktos cos takiego?

---------- Post dodany o 22:13 ---------- Poprzedni post dodany o 21:11 ----------

Jezeli to ten czujnik i go wymienie lub cala szyne to bedzie jakas poprawa czy dopiero jak zakoduje ponownie???????????????

lisu
25-08-2011, 19:38
Co lepiej wymienic cala szyne czy wystarczy ten czujnik?

hirotarosc
25-08-2011, 19:42
może masz kogoś z kim mógł byś podmienić czujnik(oczywiście ten ktoś ma sprawny czujnik) i sprawdzić żeby niepotrzebnie wydawać kasę

lisu
25-08-2011, 21:14
A duzo roboty z tym? Jak go wymienic?

---------- Post dodany o 20:14 ---------- Poprzedni post dodany o 18:50 ----------

A moze wyczyscic ten czujnik? Szukam wszedzie ale nie wiem gdzie on jest i jak sie do niego zabrac

lisu
26-08-2011, 20:04
T ten czujnik pod kolektorem ssacym tak? A mozna w jakis inny sposob go sprawdzic bo nie bardzo mam od kogo podmienic

hirotarosc
26-08-2011, 21:41
ten pod listwą a nad kolektorem to czujnik położenia wałka a pod kolektorem to chyba czujnik spalania stukowego ale nie jestem pewny,
czujnik ciśnienia znajduje się na końcu listwy wpięta jest tam jak dobrze pamiętam fioletowa wtyczka

lisu
26-08-2011, 23:25
No wlasnie tez mi sie zdaje ze pod kolektorem, bo na listwie tez mam z lewej strony fioletowa wtyczke a po drugiej stronie listwy jest jakby zaslepiona. Awiec jezeli to ten pod kolektorem to jak go wykrecic od tego wychodzi jakby jakas rurka w lewo i na srodku niej jest jeszcze jedna rurka prowadzaca do szyny. tak jakos to wygladalo. Moze ktos z Was juz kiedys wymienial czujnik spalania stukowego?????

lisu
31-08-2011, 23:23
Witam mam jeszcze pewien problem z turbo. Brak cisnienia, turbina wogule sie nie rusza( to znaczy to ciegno). Niewiem czy to zawor nawalil czy co. Jak to mozna sprawdzic???????????????????????????????????

lisu
01-09-2011, 22:45
Wiecie cos moze w tym temacie??????

Jendrekmak
01-09-2011, 23:44
Ja też miałem błąd spalania stukowego tylko p0325
to nie jest błąd spalania stukowego tylko niesprawność w układzie czujnika spalania stukowego a to zasadnicza różnica


Witam mam jeszcze pewien problem z turbo. Brak cisnienia, turbina wogule sie nie rusza
sprawdź na początek przewody podciśnienia czy nie są przetarte bo wtedy też jest problem ze sterowaniem turbiny oraz sprawdź czy w ogóle rusza się ramię sterowania łopatek turbiny bo ten mechanizm często zaciera się od nadmiaru osadu na łopatkach zmiennej geometrii i elementach obudowy łopatek.

a odnośnie kodowania wtryskiwaczy przy błędach spalania stukowego (P2336, ..7, ..8, ..9) to jedynie słuszna metoda to programowanie przez fordowski komputer WDS/IDS bo na KTS-ie problem często szybko powraca. być może jest to problem z boschowskim oprogramowaniem

lisu
02-09-2011, 22:15
No wlasnie sie nie rusza to ramie. To zostaje tylko wyciagniecie turbiny czy mozna to jakos rozruszac albo przeczyscic?????

hirotarosc
03-09-2011, 00:40
musisz poszukać na forum, był opis jak to zrobić jak ją rozkręcić wyczyścić i poprawnie złożyć aby działała

http://www.speedyshare.com/583817296.html

a tu link i plik do pobrania jak to uczynić

lisu
03-09-2011, 22:47
Sprawdzalem raz jeszcze dzisiaj i jak sciagne wezyk z gruszki to cos zasysa a to ramie sie rusza ale tylko troche ok 1cm

lisu
07-09-2011, 21:30
A czy wiecie jak ja wykrecic. Troche info znalazlem na ten tenat ale jeszcze malo. troche kiepskie dojscie do niej