PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Elementy wnętrza i drzwi pytanie ?



lukasz1986
22-07-2011, 01:18
Zastanawiam się nad wymianą boczków drzwi w swoim mondeo bo stare są trochę przetyrane , i mam pytanie czy muszę koniecznie szukać do swojego mk1 boczków od mk 1 czy podejdą takie od mk 2 ?

drugie pytanie elektryka szyb ja mam manulala czy gdybym chciał się bawić w elektrykę chociaż przodu , czy jest jakaś elektryka czy wszystko od podstaw ?

Linarr
22-07-2011, 11:02
boczki chyb pasują ale nie mam pewności. Elektryka mk2 nie podejdzie do mk1 trzeba by przerabiać. A najprościej sprawdzić czy masz instalację tak że odepnij słoniki drzwi i porównaj ile pinów jest w kostce drzwi a ile w słupku

kula159
22-07-2011, 11:56
Boczki będą pasowały plug&play.. :) Nie jest też ważne nadwozie z jakiego pochodzą.. :) Co do elektryki to tak jak kolega wyżej pisał, lepiej dobierać pod rocznik swojego auta bo w czasie montażu mogą wyniknąć jakieś problemy.. :)

Colorado30
22-07-2011, 12:17
nie bedzie zadnych problemow tapicerka pasuje jak trza bo elektryka jest po za tapicerka, elektryka od mk1 rozni sie do mk2 kolorami kabelkow wiec inaczej moze byc to spiete

Linarr
22-07-2011, 14:19
elektryka od mk1 rozni sie do mk2 kolorami kabelkow
również w mk1 sa 2 słonie a w mk2 tylko 1 (drzwi przednie)

lukasz1986
23-07-2011, 16:05
dzięki ponowie za info , chodzi mi też czy już w przypadku idą jakieś kabelki ? już od elektryki szyb czy wszystko trzeba prowadzić od podstaw ?

Linarr
23-07-2011, 21:10
dzięki ponowie za info , chodzi mi też czy już w przypadku idą jakieś kabelki ? już od elektryki szyb czy wszystko trzeba prowadzić od podstaw ?
przecież napisałem wyżej... porównaj ilość kabli w kostce drzwi i słupku samochodu

lukasz1986
23-07-2011, 22:13
no fakt sorry mój błąd

Mondekmk1
24-07-2011, 15:54
również w mk1 sa 2 słonie a w mk2 tylko

W mk2 tez dwa slonie byly....

smyku
24-07-2011, 17:53
w wersji przejściowej MKI był jeden słoń ,więc w MKII też jeden jest

Mondekmk1
24-07-2011, 23:40
w wersji przejściowej MKI był jeden słoń ,więc w MKII też jeden jest

Czemu sie kolego upierasz jak mam mk2 z 97r i ma dwa slonie...?

kula159
25-07-2011, 16:30
Dwa słonie były jak była pełna elektryka, czyli wiązki były full w podłodze.. ;) Ja też miałem w Mk I dwa słonie i teraz w Mk II też mam dwa słonie, nie jest to zależne od daty produkcji czy modelu(mk I, mk II) ale od wiązki jaka jest na podłodze/w drzwiach.. :)

lukasz1986
25-07-2011, 18:41
z elektryką lusterek jak jest ?

Linarr
26-07-2011, 11:37
ja mam 2 słonie a kabli do szyb z tyłu niet :(

kula159
26-07-2011, 11:53
Z lusterkami to musisz sprawdzić za zaślepką na konsoli obok nawiewów czy masz wtyczkę, jeżeli jest to znaczy że wiązka pod dechą jest położona więc najgorszy problem odpada.... :) Wtedy musisz zdjąć boczek i sprawdzić czy jest pod nim wolna wtyczka, jeżeli jest to masz wiązkę elektrycznych lusterek, wystarczy tylko zakupić 2xlusterko elektryczne i do tego sterownik na konsolę i będziesz cieszył się elektrycznymi lustereczkami... :)

Mondekmk1
26-07-2011, 23:31
ja mam 2 słonie a kabli do szyb z tyłu niet

To instalacje masz pod 4 szyby...wystarczy przelaczniki, podnosniki i przekaznik pewnie zebys cieszyl sie 4 szybkami :)

Linarr
27-07-2011, 15:12
akurat :p w drzwiach nie mam kabli do elektryki a w słupku jest ich tyle samo więc wytłumacz mi jak mam instalację jak nie mam :)

lukasz1986
27-07-2011, 17:15
nie wiem czemu się obawiam że idą w "słoniach" tylko kable od głośników

Linarr
27-07-2011, 18:33
i centralnego zamka ^^

lukasz1986
27-07-2011, 21:41
ojj bo jak się zrobi pogoda to podejdę i zobaczę ale aż się boje

kula159
28-07-2011, 12:08
Musisz sprawdzić kolego, nie ma reguły na to.. ;) Ale zważywszy na to że masz prawdopodobnie wersję CLX to są małe szanse, chociaż moje poprzednie MDO też było CLX a wiązka była kompletna, nawet instalacja do podgrzewanych foteli była, także puki nie sprawdzisz to nie będziesz miał pewności.. ;)

lukasz1986
28-07-2011, 22:11
jaka to jest wersja przejściowa tak jak smyku napisał mam CLX'a jednego słonia tu i tam i mondka z początku produkcji wrrr 1993 ...

kula159
29-07-2011, 00:08
Wersja przejściowa to jest ta z rocznika '96 czyli ostatni wypust MK I, potem były produkowane już MK II, więc w Twoim wypadku nie ma możliwości żebyś miał wersję "przejściową".. ;) Najłatwiej sprawdzić jaka wiązka to chyba odkręcić listwę progową i policzyć kabelki ile wchodzi w słupek, o ile dobrze pamiętam to do 4 elektrycznych szyb jeżeli jest wiązka to do tylnych słupków musi wchodzić 13 czy 14 kabelków, ale do końca pewny nie jestem.. Był gdzieś temat gdzie jest opisane ile kabelków w pełnej wiązce jest, ale nie mogę go znaleźć.. :)

raffijad
29-07-2011, 02:08
Że się tak podłączę, ostatnio przenosiłem elektrykę z MKII 12.96' GLS do MKII 03.97' CLX i miałem mały problem.
Dawca był tzw. przejściówką miał zamki z MKI (wolnozamykające się) z podwójnym ryglowaniem i kluczykiem na podczerwień (jak w pilocie TV). Musiałem porozcinać wiązki tak aby zostały elementy do obsługi zamków (różne wtyczki i ilość przewodów) a kable do obsługi el. szyb i lusterek przenieść z dawcy do biorcy.
Operacja trwała dość długo gdyż powstał problem zamknięcia szyb w dawcy kiedy wiązka el. była już u biorcy:wall:
Wyglądało to komicznie-musiałem przytulić się dwoma samochodami do siebie ikorzystając z elektryki jednego zamykac szyby w drugim (złapała mnie ciemna, mokra noc a nie zdążyłem przełożyć samych mechanizmów)

A teraz sedno sprawy. Z tego co zauważyłem, w moim przypadku, w drugim słoniu (tym górnym) znajdują się przewody odpowiedzialne za podwójne ryglowanie i czujnik podczerwieni.
Reszta potrzebnych do el. kabli jest w słoniu dolnym.
Pytanie tylko czy potrzebne przewody są również w gniazdach w przednich słupkach bo jeśli nie to sprawa jest bardziej skomplikowana. Dostęp do nich jest fatalny a i nie wiem do czego trzeba by je podpiąć.
U mnie były więc wszystko działa.
Reasumując. Musisz sprawdzić jakie masz zamki, kostki i instalację żeby dobrać odpowiednie wiązki i nie bawić się w sztukowanie, odplatanie znów zaplatanie, lutowanie, izolowanie itp.
Jak masz odpowiednie przewody montaż el. szyb i lusterek nie powinien zająć więcej niż 2 godź. i 2:beer:. Mowa oczywiście o samym przodzie. Tył to osobna historia, dochodzi wiązka podłogowa i jeśli nie ma odpowiedniej trzeba podciągac kabelki ze skrzynki bezb. i do sterownika w drzwiach kierownika. Ja nie miałem więc zrezygnowałem na razie z tego komfortu.

Powodzenia.

lukasz1986
29-07-2011, 20:10
Lipton panowie wyjąłem słonia ze słupka środkowego a tam 4 kabelkii same głośniki pieprzony CLX ale polak potrafi od połowy sierpnia nowe foty w temacie o "mojej flocie" zamówione zostały następujące rzeczy ...

2 elektryka na przód , 4 x boczki , deska i inne plastyki :D

Mondekmk1
31-07-2011, 18:30
Lipton panowie wyjąłem słonia ze słupka środkowego a tam 4 kabelkii

Ja w swoim CLX tez mialem 4 kable. Dokladalem elektryke i centralny zamek. Nic trudnego...dawca byl mk2.

lukasz1986
31-07-2011, 18:36
a ja jestem chyba hardcorem , mam zaklepaną deskę , boczki drzwi i elektrykę na przód do mojego mk1 a dwcą jest mk2 co z tego wyjdzie i czy dam radę okaże się na dniach a relacja foto będzie przeprowadzana w wątku o moim mondusie w dziale nasza flota , a ogólnie proszę o wypowiedzi czy to przejdzie :)


Ja w swoim CLX tez mialem 4 kable. Dokladalem elektryke i centralny zamek. Nic trudnego...dawca byl mk2.

a ile słoni masz ?