PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] SPRYSKIWACZ SZYB... ciśnienie małe porady trzeba!!!



marcin195
04-02-2006, 19:34
Juz kiedyś pisałem, że mam poważnego problema ze spryskiwaczem przedniej szyby... Z kazdej dyszy wystrzeliwuja cieniutki dwa siurki... które po przekroczeniu 50 km/h nie potrafią dolecieć do maski i walą w podszybie.

1. Grzebałem szpilka w dyszach spryskiwacza, sa drożne i przelot nie najgorszy
2. Przewody doprowadzające wodę do dysz nie są zagięte, pęknięte ani w zaden sposób uszkodzone (przynajmniej w miejscu od rurki wlewowej płynu, aż do dysz.
3. Płynu nie ubywa w tajemniczy sposób (nie ma zadnego wycieku)
4. Pompka nie hałasuje

Czy żeby sie dostać do pompki w zbiorniczku trzeba demontowac zderzak? Prosze powiedzcie, że nie!!!

Pozdrawaim
Marcin

Wolv
04-02-2006, 19:42
Nie wiem czy w czyms pomoge ale... sprobuj na stacji syknac w jakas koncowke wezyka (zdejmij ja z króćca spod maski) sprezonym powietrzem, w wezykach bedzie jeszcze troche plynu wiec obserwuj jak poleci... jezeli mocno to juz sprawa chyba bedzie jasna jezeli slabo to gdzies jest przytkane lub nieszczelne

pzdr

STraits
04-02-2006, 20:58
Istnieje coś takiego jak zawór zwrotny spryskiwaczy o numerze FINIS 6745316. Kosztuje takie coś 17 PLN i zapewne sie zatkało ;)

matisl
04-02-2006, 21:05
A tak dla mojej wiadomości, gdzie znajduje się ten zawór zwrotny??

STraits
04-02-2006, 21:20
Nie wymieniałem, wiec nie wiem.

marcin195
05-02-2006, 01:03
senkju wery macz Straits
juz znalazłem gdzie ten zaworek jest, ale czy do prac przy zbiorniczku płynu trzeba zdjąć zderzak??

pozdrawaim

zdzichop
05-02-2006, 10:36
Zeby wymontować cały zbiorniczek trzeba zdejmować zderzak. Bez zdjęcia tegoż nie ma dostępu. Dwa dni temu zsunął mi sie wężyk z przedniego spryskiwacza przy zbiorniku i męczylem się z jego nałożeniem. Po zdjeciu dolnej oslony jest dostęp, tylko do pompki i to nie najciekawszy. U mnie przymarzło w przewodach i ciśnienie wypchalo węża. Dodatkowo musiałem grzebać w skrzynce bezpieczników, bo nie bylo styku w przekażniku pompki spryskiwacza. Chyba pomogło ,bo teraz sika jak w lecie :metal

airzocho
05-02-2006, 12:02
Zeby dostac sie do pompki nie trzeba zdejmowac zderzaka. Skrec kola na maxa w lewo, odkrec 2 śrubki torx (chyba nr 30), ktore scalaja nadkole z plastikiem,ktory oslania pompke i halogen.
Odegnij plastik, rzuc sie na glebe i wymien badz wyjmij i wyczysc zaworki :)

marcin195
07-02-2006, 13:28
No teraz tak: zrobiłem następujące czynności:

1. rozebrałem obudowe dolną i dostałem się do pompki spryskiwacza
2. faktycznie przy skręconych kołach w lewo dostęp jest OK
3. nie mam tam żadnego zaworka zwrotnego...
4. rozłączyłem gumową fajkę i przedmuchałem sprężonym powietrzem
przewody wodne w kierunku do dysz spryskiwaczy
5. po otwarciu korka w zbiorniczku dmuchnąłem powietrzem do
zbiorniczka

NIESTETY: Czynności nie spowodowały żadnego rezultatu, choć wszystko jest drożne na 100%, a tylny spryskiwacz wali jak szalony...

Tutaj moja prośba:
Napiszcie prosze jak zdemontować pompkę przy zbiorniczku... bo cos mi się widzi, że to chyba kwestia pompki.

Oczywiście nie chcę sdejmować zderzaka...
Pozdrawaim

Wolv
07-02-2006, 13:43
Proba z powietrzem miala na celu zdiagnozowanie problemu, jezeli resztki plynu w wezykach (na przod i tyl) spryskiwaly poprawnie tzn ze masz uklad drozny jak sam sie przekonales, w zwiazku z tym sklaniam sie ku temu aby przyjzec sie pompce spryskiwacza... bo wydaje mi sie ze przy zbiorniczku juz nic wiecej nie ma :niewiem:

waldemarz
07-02-2006, 13:50
Marcin , mnie sie wydaje ze to jest wina juz pompki a nie przewodow czy dysz spryskiwaczy. Albo polecialy ci wiatraczki na pompce, albo pompka juz cieniutko daje.

marcin195
07-02-2006, 14:54
wszystko fajnie tylko dlaczego skoro jest jedna pompka dla przodu i tyłu, tyly spryskiwacz sadzi jak Niagara, a z przodu ledwie sika??
przewody sa na 10000% drożne.

chodzi tylko o to jak odczepić pompke od zbiorniczka, żeby móc ją na stole sprawdzić i ewentualnie wymienić...

alienides
07-02-2006, 20:31
Moze glupie pytanie, ale czy probowales zamieniac miejscami przewody przod-tyl i czy oba spryskiwacze slabo daja?