PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] uszczelka pod miską olejową



benek86
04-02-2006, 21:40
czy dużo jest roboty przy wymianie uszczelki pod miską olejową i czy ową uszczelke przed założeniem trzeba czymś posmarować??

matisl
04-02-2006, 21:55
Slyszalem, ze trzeba silnik dzwigać

waldemarz
04-02-2006, 22:48
Napewno musisz uniesc troszke silnik. Jesli chodzi o uszczelke to ja jej nie smarowalem, tylko nalozylem delikatnie srodka uszczelniajacego na kadlub silnika, tu gdzie dochodzi uszczelka.

digital123
05-02-2006, 00:14
czy dużo jest roboty przy wymianie uszczelki pod miską olejową i czy ową uszczelke przed założeniem trzeba czymś posmarować??

Jest dużo roboty, a dlatego że trzeba doś trochę unieść silnik, aby udało ci sięzdjąć miskę olejową.

Ja to u siebie przerabiałem, co prawda nie podnosiłem silnika, ale wymieniałem uszczelkę tylko na opuszczonej misce, było ok 5cm prześwitu, naprawdę nie polecam takiej roboty, ponieważ samo założenie uszczelki zajeło mi ponad godzinę czasu, a najwięcej trudności jest z założeniem uszczelki od strony półksiężyca skrzyni biegów, a dlatego że z zewnątrz jej nie założysz, dlatego że miska nie odsunie ci się więcej jak centymetr od skrzyni, trzeba to robić od środka miski olejowej, i wierz mi trzeba mnieć naprawde szczuplutkie ręce, bo inaczej :ass: z roboty.

Co miałem pocięte ręce, i jak sobie poprzeklinałem to już niewspomne...

Acha jak ja kocham takie roboty... :satan:

kaziu49
09-02-2006, 14:03
Nie wiem jak wygląda silnik w benzynie ale w TD to co dzisiaj zobaczyłem to horror.Co te szwaby nie wymyślili,aby wymienić uszczelkę pod miską olejową to musze zdjąć skrzynie biegów,koło zamachowe,odkręcić kołnierz wału korb.nie mówiąc już czy trzeba podnośić silnik.I to mnie czeka.Spostrzeżenia dokonałem na luznym silniku w graciarni.Tragedia-generalX miał racje. :wall: