PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kantowanie szyby przód



obuchos11
24-07-2011, 17:24
Witam. Niedawno kupiłem mondka z 99r i mam taki problem, gdy podnoszę szybę (przód storna kierownika) kantuje się ona na prawo i nie domyka, prawa strona zamyka się cala a z lewej zostaje szpara, muszę ją wtedy przesuwać ręcznie rękoma by weszła na swoje miejsce, rozbierałem już boczek drzwi ale nic nie wywnioskowałem co może być powodem tego. Prosił bym o waszą pomoc. Z góry dziękuję :) Pozdrawiam

mondziak2005
24-07-2011, 18:10
zobacz czy jest szyba w prowadnicach prawa lewa strona . i zobacz czy nie urwało sie mocowanie silniczka do szyby albo czy srubka nie wypadła

obuchos11
24-07-2011, 23:07
Szyba jest w prowadnicach tylko jak podnoszę ją do góry to wychodzi z lewej prowadki, zdejmowałem już boczek i sam nie wiem co jest przyczyną, szyba siedzi na jednej łapie, przyglądałem się jej to w tej łapie jest wyszczerbiony rowek ale nie wiem czy jest to przyczyną. Za tydzień jak będzie ładna pogoda wyjmę cały ten mechanizm szyby i zobaczę co jest grane. Po dokonaniach napiszę co było powodem. Pozdrawiam

rc23
25-07-2011, 00:29
możesz mieć wygięta prowadnicę, zdejmuj boczek i sprawdź czy jak szyba jest "zamknięta" to czy prowadnica obejmuje rant szyby
druga mozliwość to odklejenie się uchwytu szyby, dolna krawędź